Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sony přijímá objednávky na Clié řady NR!

aktualizováno 
Nedlouho po uvedení nové řady modelů PEG NR70 a NR70V uvádí Sony tyto modely i na trh v USA. Firma Sony zodpověděla i poslední velkou hádanku nové řady modelů, kterou byly ceny jednotlivých typů.

 

Oficiální webový shop firmy Sony v USA začal přijímat předobjednávky na nové modely Sony Clié NR70 a NR70V. PEG NR70 a NR70V jsou vybaveny 66 MHz Dragonball VZ procesorem, 16MB RAM, 8MB FlashROM, 320x480 16-bit TFT displejem, PalmOS4.1, Li-Pol baterií.

Oba modely mají integrovaný navíc MP3 přehrávač, vestavěnou QWERTY klávesnici, Sony Jog-Dial a MS slot. Model NR70V má navíc vestavěnou kameru s rozlišením 320x240 pixelů.

Clié PEG NR70 vstupuje na trh s cenou $499,99, kdežto u NR70V nasadila firma Sony cenu $599,99. První dodávky se čekají na začátku května 2002.

 

Poslední tajemství nových modelů (cena) je tedy zodpovězeno. Uvidíme, jak se novým modelům bude na trhu dařit (při dosavadní tendenci inovací reálně hrozí, že do zahájení dodávek Sony zase představí nějaký nový model :-))

 

Rekapitulace - v čem jsou modely NR70 nejvíc inovativní?

Rychlý procesor Dragonball 66MHz
Poprvé dochází k integraci rychlejšího Dragonballu do PalmOS PDA - dosavadním standardem byl Dragonball VZ s taktem 33 MHz.

Vestavěná klávesnice
Zdá se, že úspěch přídavných miniklávesniček a unikátního použití klávesnice v modelu Treo 180 předznamenává nový trend, kterému firma Sony vyšla vstříc. Klávesnička jako součást modelu, která relativně nezvětší jeho velikost a pomůže při psaní SMS zpráv, e-mailů, kontaktů i kratších textů.

Klávesnice je typu QWERTY a psaní na ní bude i díky tomuto obvyklému rozložení řadě lidí určitě vyhovovat.

Rychlý procesor Dragonball 66MHz
Poprvé dochází k integraci rychlejšího Dragonballu do PalmOS PDA - dosavadním standardem byl Dragonball VZ s taktem 33 MHz.

Vestavěná kamera u modelu NR70V
Velkým tahákem řady PEG NR70V bude vestavěná kamera. Zatímco ostatní výrobci PDA používají systém přídavných kamer pomocí slotu, Sony vsadila u tohoto modelu na přímou integraci kamery do modelu.

Můžete snímat fotografie v rozlišeních 88x88, 160x120 a 320x240 pixelů, displej slouží jako hledáček i ke zobrazení snímků. Čočkou lze otáčet o 360 stupňů a k dispozici je i několik efektů (např. efekt "sépie" či černobílé zobrazení).

Otočný displej s rozlišením 480x320 pixelů
Sony vyřešila posvém věčné spory, které rozlišení se prosadí - zda QVGA 240x320 s Virtual Graffiti (HandEra330), či Hi-Res 320x320. nový model má 480x320 i Virtual Graffiti a rázem není jaksi co dál řešit (promiň HandEro ...) Otočný displej vyřešil i problémy s umístěním kamery, klávesnice apod. - NR70 lze nyní mít v několika "režimech" používání.

 

 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Diskontní Huawei P20 se představí už zítra. V Evropě ale ušetříme později

Honor 10

Huawei nedávno uvedl zcela novou řadu P20, ovšem v chrlení smartphonů evidentně nehodlá polevit. Nejbližší chystanou...

Legendární Polaroid si nasadíte přímo na mobil, už si ho můžete koupit

Motorola Insta-Share Printer modul s tiskárnou

Rodina přídavných modulů pro vybrané telefony značky Motorola se oficiálně rozrostla o malou tiskárnu proslulé značky...

Originalita nevymřela. Těchto šest smartphonů si s konkurencí nespletete

Designově originální smartphony: Alcatel 5, Huawei P20 lite, Nokia 7 Plus, Sony...

Trend minimalizace rámečků a snaha o využití maxima plochy telefonu pro displej přináší velkou unifikaci designu...Najdete na iDNES.cz