Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SMS brána varuje narkomany

aktualizováno 
Kouříte občas marihuanu a máte strach, že ji u vás policie najde? V Austrálii to řeší pomocí SMS brány, která varuje registrované uživatele před policejními hlídkami tak, že rozesílá varovné SMS na mobilní telefony.

Australské webové stránky, které pomocí SMS varují registrované uživatele před místy, kde hrozí nebezpečí výskytu policejních psů detekujících drogy, byly v minulém týdnu znovu otevřeny. Tato kontroverzní služba se setkává s obrovským zájmem australských uživatelů mobilních telefonů.

Australský server, který se za krátkou dobu svého účinkování setkal s obrovskou oblibou, ale zároveň s mnoha hlasy, které si přály jeho okamžité zrušení, poskytuje svým registrovaným uživatelům velice zajímavou a jinde nevídanou službu. Pomocí SMS zpráv na mobilní telefon je včas varuje před místy, kde policie kontroluje občany, aby zjistila, zda u sebe namají v držení marihuanu nebo tvrdé drogy.

smssnifferdog      smssnifferdog

Proti těmto webovým stránkám se ohradila již celá řada australských politiků a veřejně činných osobností, ale na druhou stranu server zaujal obrovské množství lidí. Zakladatelé serveru se setkali s daleko větší oblibou, než původně předpokládali. Po krátké době fungování museli server dočasně pozastavit, aby mohli uspokojit daleko větší počet zájemců.

Kontroverzní webová stránka Snifferdogalert  byla nedávno obnovena v nové verzi a díky tomu může přijímat stále větší množství registrovaných uživatelů. Stránky, které spravuje australská společnost NSW Council for Civil Liberties and Redfern Legal Centre, zasílají registrovaným uživatelům SMS zprávy, ve kterých je varují proti místům, kde policie používá psy detekující drogy. Do povědomí široké veřejnosti vešla tato služba v minulém měsíci, kdy policejní ředitel Nového Jižního Walesu striktně požadoval okamžité zrušení tohoto serveru.

smssnifferdog        smssnifferdog


"Nedávno jsme rozšířili naše stránky kvůli obrovskému zájmu uživatelů. Čím více lidí se u nás zaregistruje, tím větší je naše publicita. Zpočátku jsme neočekávali, že tato služba bude tolik populární," řekl Cameron Murphy, prezident společnosti, která server provozuje.

Podle Murphyho je to první server, který podobnou službu provozuje. Služba Snifferdogalert využívá servisu mnoha prověřených hlídek v různých oblastech, které zasílají tajný kód pomocí SMS přímo na server. Tyto hlídky monitorují místa, kde policie kontroluje podezřelé osoby s pomocí speciálně vycvičených psů. Server následně prověří svého zvěda a okamžitě zasílá SMS všem registrovaným uživatelům. Ti se potom snadno vyhnou nebezpečí kontroly. Server Snifferdogalert je schopen poslat 400 zpráv za vteřinu. K dnešnímu dni je ve službě registrováno téměř 40 000 uživatelů.

Stránky byly znovu spuštěny během minulého víkendu. Podle slov provozovatelů serveru si svou popularitu získaly zejména v okolí Sydney.
     
 

Autor:Nejčtenější

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz