Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


SMS a data na cestách zlevňují – Telefónica O2 snižuje ceny roamingových balíčků na polovinu

  16:30aktualizováno  16:30
Na letošní dovolené s mobilem můžete ušetřit nejen za volání, ale i za datové přenosy a SMS. Telefónica totiž výrazně snižuje ceny roamingových datových a SMS balíčků. V některých případech až o polovinu.
Roaming, volání z dovolené

Roaming, volání z dovolené | foto: Profimedia.cz

Zdá se, že tlak Evropské komise na snížení cen SMS a také datových přenosů začíná slavit úspěch. Operátoři se zavedení regulace chtějí vyhnout, a tak přicházejí s různými balíčky. Ty náklady na SMS a datové přenosy v roamingu snižují. Telefónica O2 nabízí snížení cen svých roamingových balíčků, které zavedla již loni. Cena balíčků datových přenosů se snižuje ve většině případů o více než polovinu, u balíčku SMS klesá cena o 40 %.

Data jako doma

Již koncem května oznámil snížení cen za datové přenosy v EU T-Mobile, nyní přichází se svou nabídkou i Telefónica O2. Ta snižuje ceny datových balíčků, zavedených již minulý rok, ve většině případů více než o polovinu. Navíc, na rozdíl od T-Mobilu se balíčky nevztahují jen na země EU, ale na celý svět.

Balíčky jsou dostupné ve čtyřech variantách – 2, 4, 10 a 50 MB. Pouze u nejvyššího balíčku dochází ke zlevnění o necelých 300 Kč. Ten si navíc nemohou aktivovat majitelé předplacených karet. U ostatních variant klesá cena o více než polovinu. Cena za přenesený kilobyte se pohybuje od 0,03 Kč pro dvě nejvyšší varianty po 0,05 Kč u dvou nejnižších balíčků. Cena je tak v některých případech nižší, než platí zákazník v Česku.

Balíček Měsíční paušál Cena za kB (v přepočtu) Původní měsíční paušál
  2 MB     107,10  Kč 0,05 Kč    296,31 Kč
  4 MB    214,20 Kč 0,05 Kč    593,81 Kč
10 MB    357,00 Kč 0,03 Kč 1 188,81 Kč
50 MB 1 487,50 Kč 0,03 Kč 1 773,10 Kč

Po vyčerpání balíčku je účtováno dle standardního ceníku, tedy za 100 kB zaplatí zákazník od 23,80 Kč v zóně EU přes 41,65 Kč v ostatních zemích Evropy až po 65,45 Kč ve zbytku světa. Balíčky nelze vzájemně kombinovat a ve zúčtovacím období lze mít jen jeden – před aktivací balíčku se tedy vyplatí důkladně zvážit svoje potřeby. Měsíční poplatek je účtován vždy celou částkou za účtovací období, nikoli tedy poměrnou částí.

Šetřete i za SMS

Při cestování po Evropě lze navíc výrazně ušetřit i při posílání SMS. O2 snížilo ceny SMS balíčku My Europe SMS o téměř 40 %. Za měsíční poplatek 70,21 Kč pak lze ze všech zemí EU, včetně Norska, Islandu a Lichtenštejnska posílat SMS za 5,35 Kč. Oproti standardním cenám SMS ze zóny EU tak zákazník ušetří 2,80 Kč. Balíček se tedy vyplatí už při odeslání zhruba 25 SMS měsíčně. To pro většinu uživatelů není problém.

My Europe SMS Nová cena Původní cena
Měsíční poplatek 70,21 Kč 117,81 Kč
Cena SMS  5,35 Kč    7,02 Kč

Balíček My Europe SMS si mohou aktivovat pouze zákazníci, kteří používají O2 Eurotarif. Nelze jej tedy používat v kombinaci s O2 Smart Roamingem. Měsíční poplatek je účtován vždy celou částkou za účtovací období, nikoli tedy poměrnou částí. Zajímavé je, že balíček lze využívat i na všech zámořských územích EU, tedy například na Azorech, Réunionu, ve Francouzské Guyaně a dalších.

Země, ve kterých lze balíček využít

Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie (včetně Francouzské Guyany, Guadaloupu, Martiniku, Réunionu), Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko (včetně Azor, Madeiry), Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko (včetně Kanárských ostrovů), Švédsko, Vatikán, Velká Británie (včetně Gibraltaru)   ,


Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

LTE síť pro Internet v letadlech už funguje. Stanice jsou i v Česku

Mobilní LTE síť pro letadla EAN

V prvním pololetí letošního roku začne v celé Evropě fungovat mobilní síť pro letadla. Kombinuje pozemní stanice se...

Vodafone bude mít dočasné vedení. Báča opouští post generálního ředitele

Šéf českého Vodafonu Jiří Báča

Vedení českého Vodafonu čeká po necelém roce opět změna. Jiří Báča, který firmu vedl od loňského února, totiž k 15....

Český Vodafone má nového ředitele

Petr Dvořák, nový generální ředitel české pobočky Vodafonu

Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal Petr Dvořák, který byl od poloviny ledna pověřený řízením...

Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider...
Harley-Davidson FXDL Dyna Low Rider...

r.v. 2016, naj. 1 299 km, servisní kniha
500 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz