Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SmartInput - skvělý pomocník pro všechny

aktualizováno 
Setkali jste se někdy s problémem zadávání dat do vestavěných aplikací v Palmu a nevěděli jste, kam je máte zařadit? Jako velice šikovný pomocník, při zadávání a šetření času nastupuje aplikace SmartInput.

Hlavní ideou celé aplikace je jediná obrazovka sloužící k zadávání informací do třech vestavěných aplikací v každém Palmu, jsou jimi Diář, Úkoly a Poznámky (Diary, ToDo, Memo).Základní obrazovka je rozdělena na tři části, v každé nalezneme určitou část příslušející dané aplikaci. Na samém začátku obrazovky je pole pro vyplnění poznámky, upozornění v diáři o schůzce nebo název úkolu. Na vypsání této události či poznámky jsou vyčleněny tři řádky na displeji. Nemusíte se bát, źe dlouhá poznámka se tam nevejde, protože je zde uplatněno progresivní načítání dalśích řádku a po překročení již zobrazených tří řádků se text roluje a na pravé části se objeví posuvná lišta pro rolování. Nesmíte vśak zapomenout, že kapacita poznámkového bloku je ve vnitřní aplikací omezena na cca 64k.Aplikace je velice jednoduchá na ovládání. Po zadání úkolu, poznámky či schůzky si stačí v příslušné části zvolit např. čas od kdy do kdy daná situace trvá, prioritu, vyznačit, zda jde o privátní údaj, a po stisknutí přísluśné ikony na pravé části se tento údaj zapíše do příslušné aplikace! No prostě paráda.

V levém spodním rohu jsou malé ikony vestavěných aplikací a po kliknutí na ně se přímo spustí!Menu je celkem složité, ale odpovídá faktu, źe jde vlastně o tři aplikace v jednom, takže zde od každé aplikace naleznete nastavení, zadávání vśech možných i nemožných údajů a doplňkových informací k dané poznámce, úkolu či záznamu v diáři.

Nastavení Preferencí je velice jednoduché, zde si zadáte defaultní kategorii, která vám bude nabízena při zápisu vśech údajů k jednotlivým aplikacím.Komu je aplikace určena?

Rozhodně vśem lidem, kteří aktivně používají Palm na svých cestách a zadávají do něj spousty informací ze schůzek, poznámky a úkoly. Prostě aktivně si organizují svůj denní režim a čas. Také pro ty, kteří si chtějí usnadnit práci a čas při vkládání jednotlivých údajů do vestavěných aplikací pouze z jediného okna. No a pro ty, kteří do poslední chvíle nevědí, kam danou poznámku zařadí :)

Závěr:

Velice užitečná aplikace za přijatelný peníz se může hodit opravdu všem, takže zapřemýšlejte, zda něco takového zrovna vy nepotřebujete. Poznámka na závěr: aplikace umožňuje spolupráci s aplikací DateBk4 tzn. zadávání ikon a různých fontů.

 

SmartInput

Aplikace na rychlejší vkládání poznámek, úkolů a záznamů do diáŕe.

Autor: Smart!
Verze: 2.7.1
Jazyk: anglicky
Podporované počítače: PalmOS
Nároky na hardware: 78 kB pro instalaci na Palmu
Cena: $5,95

Hodnocení Palmare.cz

+ výborná aplikace pro rychlé vkládání dat na cestách
- "žádné"
 
Užitné vlastnosti:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zpracování a uživatelská přívětivost:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rychlost a stabilita:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dokumentace a nápověda:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Poměr cena/výkon:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Celkové hodnocení:
   

 Témata: Palm, počítač

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Další z rubriky

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...Najdete na iDNES.cz