Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Smart Roaming: nejlevnější roaming pokračuje a zavoláte si s ním i z letadla

aktualizováno 
Původně akční nabídka v podobě Smart Roamingu od O2 se stala standardní součástí nabídky. I letos je tedy možné zavolat si z prázdninových destinací za necelých 12 Kč.

Volání z dovolenkových destinací bude letos levnější.

S blížící se letní sezonou se opět dostávají do centra pozornosti roamingové nabídky mobilních operátorů. Svůj Smart Roaming loni ohlásila Telefónica O2 pouze jako akční nabídku platnou jen do konce září. Nakonec se ale stala součástí standardního ceníku. Letos budou tedy moci zákazníci O2 volat z vybraných dovolenkových destinací za snesitelných 11,78 Kč za minutu. Navíc získají zdarma 30 minut příchozích hovorů měsíčně, po jejich vyčerpání bude stát minuta 5,95 Kč.

Novinkou v letošním ceníku se pak stává cena za volání z paluby letadla. Za telefonát v letové hladině zaplatí za minutu volání 65,45 Kč, příchozí hovor je pak vyjde na 53,55 Kč. Za 11,78 Kč si  mohou všichni pasažéři vybraných letů také posílat SMS zprávy. Nyní lze používat mobilní telefony na vybraných letech společností Air France a Emirates. V brzké době plánují technologie spustit také například British Midland, TAP Portugal, Shenzhen Airlines, Ryanair, Royal Jordanian Airlines či Jazeera Airways.

Volání od moře

Na rozdíl od konkurenčních operátorů se nabídka O2 nezaměřuje pouze na partnerské sítě v zahraničí. Smart Roaming tak není možné využít například v Německu či Velké Británii. V nabídce jsou ale všechny důležité dovolenkové destinace, a to včetně těch exotičtějších. Kromě Chorvatska, Slovenska, Francie, Itálie, Španělska, Kypru, Malty, Bulharska a Řecka lze Smart Roaming využít i v Egyptě, Tunisku, Turecku, Malajsii a Thajsku.

O2 Smart Roaming
Zóna Odchozí hovory Příchozí hovory SMS MMS Go MMS
Vybrané země 11,78 Kč 30 minut zdarma /
5,95 Kč
11,78 Kč 9,28 Kč 9,50 Kč
Ostatní země EU 29,75 Kč 22,61 Kč 11,78 Kč 9,28 Kč 9,50 Kč
Ostatní země v Evropě 41,65 Kč 23,80 Kč 11,78 Kč 9,28 Kč 9,50 Kč
Ostatní země 65,45 Kč 53,55 Kč 11,78 Kč 9,28 Kč 9,50 Kč

O2 Euro tarif
Zóna Odchozí hovory Příchozí hovory SMS MMS
Evropská unie 16,60 Kč  8,15 Kč 11,90 Kč 9,28 Kč
Zbytek Evropy 41,65 Kč 23,80 Kč 11,90 Kč 9,28 Kč
Ostatní 65,45 Kč 53,55 Kč 11,90 Kč 9,28 KčVzhledem k stále rostoucí popularitě mimoevropských destinací může být tato nabídka poměrně zajímavá. Až dosud byly přitom ceny volání z afrických a asijských destinací výrazně dražší. Nyní lze volat i z těchto zemí za nižší cenu, než s Euro tarifem v rámci EU. Poměrně vysoko ale zůstává cena za SMS. Za tu zaplatí zákazník stejně jako za minutu hovoru, tedy 11,78 Kč. Výhodnější je proto odeslat MMS, ta vyjde jen na 9,28 Kč a pojme mnohem více znaků, minimálně šestkrát tolik co SMS.

Pozor na volání v Evropě

O2 Smart Roaming je výhodný zejména pro zákazníky, kteří vyjedou na dovolenou, případně se nejčastěji pohybují právě v některé z vybraných zemí. Pro volání v rámci zemí EU (mimo Slovenska, Francie, Itálie, Španělska, Kypru, Malty, Bulharska a Řecka) je výhodnější zvolit Euro tarif. U něj je totiž cena volání v rámci celé EU (včetně Lichtenštejnska, Norska, Islandu) 16,60 Kč za minutu a příchozí hovor za 8,15 Kč. Pokud si zákazník zvolí Smart Roaming, bude v rámci zemí EU (mimo vybrané) volat za 29,75 Kč za minutu a přijímat hovory za 22,61 Kč za minutu.

Autor:


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

T-Mobile měl už druhý den velký výpadek. Radí, kde uplatnit kompenzace

T- Mobile.

T-Mobile se dva dny potýkal s výpadkem služeb. Někteří zákazníci se nemohli dovolat a přijímat hovory a nešlo ani...

V Česku je mobilní internet drahý a rychlý. V Polsku levný a pomalejší

Ilustrační snímek

V rámci EU osmá příčka, celosvětově pak devatenácté místo. Takové pozice obsadilo Česko v nejnovějším měření rychlosti...

Banka si vás může proklepnout u operátora. Ptejte se, jak vás ohodnotil

Ilustrační snímek

Banky kromě obvyklých způsobů ověření bonity žadatele využívají nově i hodnocení TelcoScore. Vstupní data poskytují...

Najdete na iDNES.cz