Sluchátko, které stačí nabíjet jen 15 minut - Nokia BH 602

aktualizováno 
S Bluetooth sluchátkem Nokia BH-602 nemusíte dlouho čekat na to, než můžete telefonovat – za čtvrt hodiny je headset nabitý a nabídne až několik hodin hovoru. Zaujme také elegantním designem a kvalitním uchycením.

Se vzrůstajícím počtem telefonů podporujících Bluetooth roste také obliba příslušenství založených na této technologii. Nejběžnějším příkladem jsou bezdrátová sluchátka, která vám umožní pohodlně telefonovat i v době, kdy nemáte volné ruce.

Bezdrátová sluchátka se stávají velmi oblíbeným příslušenstvím k mobilním telefonům. Hodí se při práci nebo jako náhrada pevné handsfree sady do auta. Využijete je všude tam, kdy potřebujete zároveň telefonovat a dělat i něco jiného.

Zájem o Bluetooth headsety stále roste, a tak se výrobci snaží obohacovat trh novými modely. Novinku, která se chlubí především dlouhou výdrží, uvedla před časem na náš trh Nokia. Sluchátko BH-602 jsme vám již krátce představili při našem srovnání s dalšími modely, nyní se na něj podíváme podrobněji.

Konstrukce, design

Vzhled sluchátka se nese v duchu tradičních a velmi jednoduchých tvarů. Tělo tohoto headsetu má tvar kvádru se zaoblenými hranami. Je vyrobeno z černého matného plastu na straně přední a lesklého na zadní, obě tyto části pak spojuje velmi elegantní lesklý rámeček. S rozměry 70 x 10 x 10 mm a hmotností 18g nejde o žádného drobečka. Použité materiály ale působí velmi dobře a dělají z tohoto sluchátka nenápadný, ale elegantní doplněk.

Nokia BH-602

Přední strana sluchátka je zcela hladká, zaujme zde především již zmíněný lesklý rámeček a také logo výrobce. Nad ním je umístěno tenké a podlouhlé okénko informační diody, kolem kterého je téměř ukryto hlavní ovládací tlačítko. Na boku se pak usídlila kolébka pro ovládání hlasitosti, na opačné straně pak najdeme tlačítko pro uvedení sluchátka do provozu. Na zadní straně nechybí konektor pro připojení nabíječky, v přední části pak nezbytný mikrofon.

Nokia BH-602

Velmi důležitým kritériem pro výběr headsetu je také to, jak drží na uchu. U Nokie BH-602 najdeme na zadní straně klasickou sponu, která slouží k uchycení za ucho. Spona je výborně dotvarovatelná přesně podle potřeby, a tak umožní po správném nastavení velmi jisté držení. Při přendávání sluchátka na druhé ucho stačí sponu vytáhnout a otočit, a tak ani při častém přendávání (což pravda není zrovna typické) by nemělo dojít k opotřebení uchycení.

Ovládání a jdeme telefonovat

Spárování s telefonem proběhlo hladce a bez sebemenších problémů. Sluchátko stačí jen pomocí dlouhého stisku tlačítka nastavit do párovacího režimu. Při dalším použití si již telefon sluchátko najde automaticky. Jsou podporovány standardy Handsfree 1.5 i Headset 1.1, a tak můžete sluchátko použít v podstatě s jakýmkoliv mobilním telefonem vybaveným technologií Bluetooth.

Nokia BH-602

Ovládání modelu BH-602 je jednoduché a intuitivní. Po zapnutí tlačítkem, které je umístěno na boku, se rozbliká miniaturní zelená dioda. Ta se po chvíli změní v modrou, a signalizuje tak úspěšně navázané spojení s telefonem. Změna hlasitosti se provádí na boční straně kolébkou. O dosažení krajní úrovně zesílení jste informováni výrazným tónem, a tak je nastavení té správné hlasitosti velmi jednoduché.

Nokia BH-602

Při testování dosahu od telefonu si nás sluchátko Nokia BH-602 ovšem příliš nezískalo. I když pokořilo teoretickou hranici deseti metrů a potíže mu nedělaly ani zdi, aby byl zvuk stále srozumitelný a bez praskání, mohli jsme odejít na vzdálenost poloviční. Celkově byla ale reprodukce přirozená a ani při velmi vysoké hlasitosti se z reproduktoru neozýval nepříjemný šum. Součástí výbavy je také funkce DSP, která umožní automatické vylepšení kvality zvuku v hlučnějších podmínkách.

Po čtvrt hodině je nabito

Hlavní zbraní tohoto modelu je ovšem dlouhá výdrž na jedno nabití a také rychlost nabíjení samotného. Díky vestavěné baterii o vysoké kapacitě 210 mAh (většina headsetů má kapacitu do 150 mAh ) vydrží v pohotovostním režimu dle údajů výrobce až 300 hodin.  Po patnáctiminutovém připojení na nabíječku pak navíc získáte energii na celých 5 hodin hovoru. Při našem testování vydrželo sluchátko po čtvrt hodině nabíjení necelé dva dny v provozu s několika telefonáty každý den.

Nokia BH-602

Co říci závěrem

Sluchátko Nokia BH-602 si nás získalo nejen dlouhou výdrží, ale také důmyslným systémem uchycení s pomocí dotvarovatelné spony, který se nezalekne ani kdejaké pohybové aktivity. Vzhled tohoto modelu je velmi jednoduchý a přitom elegantní, což bude pro mnoho zájemců také výhodou.

Pro své rozměry 70 x 10 x 10 mm a hmotnost 18g zřejmě nezaujme zájemce o miniaturní luxusní doplněk, pro ně je ovšem určeno několik jiných modelů Nokia. Celkově hodnotíme headset Nokia BH-602 kladně, k žádnému z parametrů nemáme zásadní výtky. Pro úplnost ještě dodejme, že cena tohoto sluchátka na pultech obchodníků nepřevyšuje hranici dvou tisíc korun.

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Hollywoodská kaskadérka otestovala detekci pádu u nových Apple Watch

Jednou z novinek Apple Watch Series 4 je detekce pádu. Redakce deníku The Wall...

Nová generace hodinek od Applu boduje především většími displeji a možností vykreslit EKG. Novinky přináší i omlazená...

Nové chytré hodinky vydrží nabité dva týdny. Ale promeškaly příležitost

Huawei Watch GT

Záplava novinek od Huaweie se nepřehnala jen v oblasti chytrých telefonů. Firma se v Londýně pochlubila i novými...

Další z rubriky

Další planý slib Lenova. Novinka (ne)má čtyři fotoaparáty

Lenovo S5 Pro má dvojici duálních fotoaparátů a umí se odemknout čtením tváře

Lenovo představilo tři nové smartphony, žádné rekordmany syntetických testů ovšem nečekejte. Telefony nicméně zaujmou...

Odolný StrongPhone má slušnou výbavu i příznivější cenu

Evolveo Strongphone G8

Výrobce Evolveo má zajímavé řešení pro ty, kteří chtějí odolný telefon se slušnou výbavou, ale ne za prémiovou cenu....

Huawei Mate 20 Pro je skvělý, ale jeho software potřebuje doladit

Huawei Mate20 Pro

Už od premiéry nového Huawei Mate 20 Pro máme tento telefon k dispozici a testujeme jeho funkce. Skutečně se povedl,...

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.Najdete na iDNES.cz