Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skvělých 5Mpix za pouhé tři tisíce. Recenze LG GM360

aktualizováno 
Levných dotykačů začíná být opravdu přehršel a každý originálnější počin se vyvažuje zlatem. Právě na tuto notu sází LG GM360, v jehož průměrné výbavě se nachází velmi povedený fotoaparát. Ten bude ve své kategorii hledat konkurenta velmi těžko.

Na pohled velký, ale ve skutečnosti docela malý telefon. | foto: Michal Havryluk, Mobil

LG GM360 s označením Bali tentokráte nesází na tabulkové parametry jako jeho předchůdci v podobě LG KC910 Renoir či LG KU990 Viewty. Naopak se může chlubit na svoji třídu výtečným fotoaparátem a zajímavou cenou. Potěší rovněž pestré uživatelské prostředí s několika zajímavými nápady přímo z dílen LG. Bohužel celková rychlost zařízení není na takové úrovni, aby se toto zařízení mohlo rovnat s nejlevějšími a nejjednoduššími dotykáči nebo naopak o něco chytřejším Androidům či Symbianovým Nokiím.

Pro úspěch mu kromě výše zmiňovaného bude muset stačit povedený vzhled, 3,5mm jack, microUSB konektor a relativně příznivá cena, která se pohybuje okolo hranice tří tisíc korun. Zapomeňte však na podporu sítí třetí generace, GPS či wi-fi. Tedy technologií, na něž se vás bude snažit nalákat o pětistovku dražší Android Vodafone 845. - čtěte Nejlevnější Android je výborný mobil za 3 500 Kč. Recenze Vodafone 845


Katalog mobilů:

Nokia 5230 Vodafone 845 LG GM360 Bali

Nejbližší konkurenti v podobě Nokie 5230, Vodafone 845 a dnes recenzovaný přístroj.

Kapitoly recenze:

Stručná charakteristika: Spíše průměrně vybavený telefon, který překvapí vynikajícím fotoaparátem. Pozor však na pomalé uživatelské prostředí.


Vzhled a konstrukce – klame tělem

Tam, kde se šetřilo uvnitř zařízení, musí přijít šikovné ruce designera. Ten si pro model GM360 připravil temně modrou až černou skořápku vyrobenou z velmi lesklých plastů a vaše otisky prstů jsou vidět naprosto všude. Vše je doplněno o několik chromovaných prvků: povedený úzký proužek okolo těla přístroje, obligátní kontextové klávesy pod displejem a výrazný lem u čočky fotoaparátu.

Recenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 telo
Recenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 telo

Příkladné je zpracování celého zařízení a ani po delším testování nikde nic nevrzalo. 3,5mm jack je chytře umístěný na horní straně zařízení a microUSB konektor naleznete na levé straně. Pro poslech hudby můžete použít průměrná dodávaná sluchátka, nebo naopak sáhnete raději po vašich oblíbených. Součástí základního balení bohužel není microSD karta.

Recenze LG GM360 detail

Rozměry zařízení jsou 108 × 53 × 12 mm a se svými výraznými liniemi se zdá být větší, než ve skutečnosti je. Hmotnost se zastavila na velmi příjemných 87 gramech a v současnosti se LG GM360 může řadit mezi nejlehčí dotykové přístroje.

Recenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 telo
Recenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 telo

Uživatelské prostředí – starý známý

Základem celého uživatelského prostředí je stejné rozvržení, s nímž jste se mohli setkat na zařízeních jako je LG KM900 či LG Cookie. Vše vychází z principu čtyř základních obrazovek, na něž můžete umisťovat nejrůznější widgety. Menu má rozměry dvakrát šestnáct ikon a řady jsou od sebe odděleny příslušnými názvy kategorií. Zůstává i tradiční klávesa Domů, s jejíž pomocí se dostanete ke spuštěným aplikacím či oblíbeným položkám.

Recenze LG GM360 detail

Jistou novinkou je používání dotykový gest (resp. kreslení symbolů), které vás ze zamknuté obrazovky přenesou k předem navolené funkci. Například nakreslením oválu se okamžitě spustí vyhledávání v kontaktech. Bohužel, gesta lze navolit pouze na několik málo funkcí telefonu. Model GM360 se nepochlapil, ani pokud si na paškál vezmeme rychlost celého zařízení. I u těch nejzákladnějších funkcí si totiž všimnete určité prodlevy, která vám časem začne pít krev. V žádném případě se tedy nedá toto uživatelské prostředí srovnávat kupříkladu s rychlíkem v podobě Vodafone 845.

Recenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 telo
Recenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 teloRecenze LG GM360 telo

Displej a výdrž baterie – průměr na všech frontách

LG GM360 nabídne rezistivní displej s úhlopříčkou tři palce a rozlišení 240x400 pixelů. Zobrazení je tak relativně jemné a dokonce se podařilo zachovat věrnost a sytost jednotlivých barev. Do mezí průměru se řadí citlivost displeje na dotyk, kterou však spíše kazí pomalé uživatelské prostředí. Ačkoliv jste si kupříkladu jisti, že jste danou volbu potvrdili, zkusíte to kvůli lenosti systému zbytečně ještě jednou. Díky použitým lesklým plastům rozhodně nepočítejte ani s obstojnou čitelností na přímém slunečním světle.

Recenze LG GM360 detail

Ani s baterií se model GM360 nijak výrazně nevytáhl nad svými konkurenty. Při zhruba patnácti minutách hovoru, několika odeslaných SMS zprávách a zhruba dvou hodinách poslechu MP3 přehrávače či FM rádia, vydržel přístroj při životě zhruba tři až čtyři dny. Vzhledem k absenci pokročilejších funkcí jako je podpora sítí třetí generace či wi-fi, ale nehrozí jako u ostatních kolegů úplné vyčerpání klidně po několika hodinách. Výdrž baterie je tak mírně nadprůměrná.

Recenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displej
Recenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displej

Telefonní seznam a zprávy – bez naklánění

Tradičně kvalitní práce byla odvedena u telefonního seznamu, který pojme až tisíc kontaktů s nejrůznějšími údaji. Paměť telefonu činí zhruba 30 MB. Synchronizace s počítačem probíhá pomocí programu PC Suite. Jednotlivé kontakty můžete umisťovat i na pohotovostní obrazovku a v telefonu naleznete odkazy na nejoblíbenější sociální sítě.

Recenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displej
Recenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displej

Při psaní zpráv vždy jasně vidíte, kolik znaků jste již napsali a do kolika částí bude text rozdělen. Pro psaní můžete využít služeb alfanumerické klávesnice, QWERTZ klávesnice naležato či některý z režimů ručního zadávání znaků. V telefonu není přítomný polohový senzor a o změnu natočení klávesnice se musíte vždy postarat sami.

Recenze LG GM360 detail

Kromě interního internetového prohlížeče naleznete v zařízení i předinstalovanou Operu Mini a pro připojení můžete využít GPRS či EDGE. Nechybí samozřejmě podpora pro emaily, nejrůznější kancelářské funkce, stopky, několik budíků či hlasový záznamník.

Recenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displej
Recenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displejRecenze LG GM360 displej

Multimédia a fotoaparát – sázka na jistotu

V souboji s konkurenčními MP3 přehrávači by LG GM360 rozhodně odešlo vítězně a zvládá takové drobnosti jako je třídění skladeb podle nejrůznějších kritérií, vytváření seznamů skladeb, systém hodnocení či ekvalizér. FM rádio s RDS vyžaduje připojená sluchátka, dokáže se automaticky naladit či s jeho pomocí můžete nahrávat právě probíhající vysílání. Nechybí samozřejmě ani pár přeinstalovaných her a podpora pro J2ME.

Recenze LG GM360 detail

Na úplný závěr přichází jedno z největších lákadel tohoto modelu v podobě kvalitního fotoaparátu s rozlišením 5Mpix (2560 x 1920 pixelů). Samozřejmostí je automatické ostření a přisvětlovací dioda. Výsledné snímky jsou opravdu kvalitní, rozhodně nepostrádají ostrost, zachovávají barevnou věrnost a nechtěný šum se objeví pouze málokdy. Ve své kategorii do tří či čtyř tisíc korun hledá tento model konkurenta pouze velmi těžko.

Recenze LG GM360 foto M Recenze LG GM360 foto M Recenze LG GM360 foto M Recenze LG GM360 foto M Recenze LG GM360 foto M

Závěr – výměnný obchod

Model LG GM360 vás při rozhodování o koupi staví před nepříliš snadnou volbu. Nenabízí totiž natolik rychlé uživatelské prostředí a vše se snaží dohnat vynikajícím fotoaparátem. Celkově výbava odpovídá ceně telefonu. Škoda jen absence sítí třetí generace, která se už v této kategorii stává skoro standardem. Mnohé uživatele rovněž zláká celková hravost uživatelského prostředí a široká základní nabídka aplikací. Mezi kladné body se rozhodně počítá povedený vzhled.

Konkurence je v těchto dnech však nelítostná a za zhruba o pět set korun víc můžete mít téměř plně vybavený Vodafone 845 s operačním systémem Android nebo za tu samou cenu je na pultech obchodů Nokia 5230 s doživotní bezplatnou navigací včetně mapových podkladů. Jestli chcete naopak ušetřit, poohlédněte se po modelu Vodafone 547 či již končících modelech LG Cookie či Samsung Star.

Proč koupit?

  • povedený vzhled
  • FM rádio s RDS
  • 3,5mm jack
  • vynikající fotoaparát

Proč nekoupit?

  • pomalé uživatelské prostředí
  • absence 3G
  • neustále upatlané tělo přístroje

Kdy?

V prodeji

Za kolik?

3 099 Kč s DPH
Nejčtenější

Android 6.0 Marshmallow
Hlídejte si nepoužívaný smartphone. Google po dvou měsících maže zálohy

Pokud jste přestali používat telefon s operačním systémem Android na více než 2 měsíce, pravděpodobně jste přišli o zálohy dat z aplikací, wi-fi hesla,...  celý článek

Leagoo Kiicaa Mix
Bezrámečkové telefony nejsou jen pro bohaté. Tento stojí 2 500 Kč

Ještě loni byl takový smartphone jen jeden, teď však bezrámečkový design už není nic převratného, ovšem stále většinou jde o prémiové modely. To ovšem neplatí...  celý článek

Sony Xperia XZ1
Smartphony jsou konečně chytré, inovace táhne software

Veletrh IFA ukázal na poli smartphonů jeden trend, který bude v blízké budoucnosti sílit. U chytrých telefonů se o ty nejzajímavější inovace postará software,...  celý článek

Honor 9
Test: Honor 9 má špičkový výkon a duální foťák za dumpingovou cenu

Čínský Honor 9 je další z rodiny smartphonů, které sice nepatří na absolutní špičku produkce, ale i tak chtějí zatopit těm nejdražším chytrým telefonům. A...  celý článek

iPhone X
Všechny supersmartphony pohromadě. Porovnání konkurentů s iPhonem X

Letos jsme se dočkali opravdu štědré nabídky špičkových a skvěle vybavených smartphonů. V našem srovnání si můžete porovnat parametry všech těchto přístrojů...  celý článek

Další z rubriky

LG G6
Chcete menší špičkový smartphone, žádnou plácačku? Jeden bude

Potvrzují se spekulace o zmenšeném top modelu G6 od LG. Chystaný nový model bude mít stejně jako vyspělejší sourozenec displej přes celé čelo telefonu.   celý článek

LG V30
LG začalo určovat trendy. Ukazuje, jak má vypadat moderní smartphone

Z nenápadného výrobce se stal jeden z určujících producentů chytrých telefonů. Chystaná novinka to zanedlouho potvrdí.  celý článek

LG Q6
Malý smartphone s velkým displejem. I střední třída už je bez rámečků

LG představilo nový model, který jako první přináší do střední třídy velký displej přes celé čelo. Rozměry novinky Q6 jsou přitom na dnešní dobu kompaktní.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.