Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školní rok končí, prázdniny začínají!

aktualizováno  1. ledna 0001 
Dnes končí školní rok 2001/2002 a začínají prázdniny. A protože je mezi našimi čtenáři i dost školáků a studentů, připravili jsme pro vás nabídku programů, které vám s prázdninami pomohou (a nám starším třeba s dovolenou). Studentům i školákům přejeme pohodové prázdniny a nezapomeňte, že i v létě vychází vaše Palmare.cz každý den!

 

Chcete na dovolené odpočívat? Svěřte starosti svému Palmu!
Programů, které za vás převezmou tíži mnoha starostí, je hned několik. Stačí věnovat trošku času přípravě a nakrmit svůj Palm nezbytnými údaji, nejčastěji typu:

- komu chcete poslat pohlednici z dovolené/prázdnin/tábora? Samozřejmě že součástí takové malé databáze je i přehled adres!
- kdy a odkud vám jede ten který spoj (vlak, autobus, letadlo)?
- kde jste ubytováni a jaké jsou adresy hotelů, ubytovacích zařízení, táborů? Jaký je tam telefon?
- co si všechno vzít s sebou na cestu na dovolenou, k babičce apod.? Dopředu připravený a den předem poctivě odškrtaný "balící seznam" vás zbaví mnoha případných starostí!

Organizérů tohoto typu je víc, zde vzpomeňme třeba programů Holiday Helper od IZ Software či Holiday Organiser od COMP2 Consultants

Nechce-li se vám za tyto programy platit, můžete si podobné seznamy udělat v nějakém obecném databázovém programu či třeba využít freewarový HandyShooper, který se k tomu hodí více než náramně!

 

Jak zvládáte finance?
Nejhorší je, když člověk jede někam s partou, jednou platí jeden, podruhé někdo jiný a po pár dnech je z toho všeho pěkný zmatek. Takže si budeme pamatovat, že pořádek dělá přátele, a stáhneme si velmi užitečný freewarový program Ondry Palkovského HolidayDebts, který tyto problémy za nás velmi elegantně vyřeší!

(A až budete na jeho stránkách, mrkněte na jeho kalkulačku EasyCalc. Budete ji sice potřebovat asi až po prázdninách, ale věřte, že patří k nejlepším na světě vůbec a je navíc pro vás úplně zadarmo!)

 

Slovník se vždycky hodí...
Cestujete-li do ciziny a nejste ještě zcela kovaní v daném jazyce, určitě přivítáte možnost nahrát si do PDA slovník. V současné době je možno vybírat třeba z těchto možností:

LingeaLexicon - česko-anglický a česko-německý obousměrný slovník; nejlepší na trhu! Je k dispozici pro PalmOS i pro WinCE/PocketPC.
RoadLingua - česko-anglický slovník a česko-německý obousměrný slovník pro PalmOS
LanguageTeacher - česko-anglický a německo-český obousměrný slovník pro PalmOS, WinCE/PPC i Epoc

Další tipy
Pár dalších rad a tipů na prázdninové aplikace najdete v našich článcích o PDA před dovolenou (konverze jednotek, kurzové přepočty, světové časy, budíky, telefonní předvolby apod.) i o několika tipech na zajímavé programy tohoto typu.

Z nich vybírám alespoň dva programy, které by neměly ujít vaší pozornosti - jeden se jmenuje  SunViz a spočte vám (na základě mnoha faktorů), jak dlouho můžete být bezpečně na slunci. Druhý má jméno Mosquito a pomáhá prý (věřte nevěřte) pomocí vysokofrekvenčních zvuků odpuzovat komáry (ze stanu, z ložnice apod.)!

 

A rada na závěr - Nezapomeňte na nějakou dobrou knihu!
Myslete na to, že o dovolené i o prázdninách nesvítí pouze sluníčko, jsou i dny deštivé, kdy se může hodit nějaká dobrá kniha. Programů na čtení knih je dost a jsou mezi nimi i dobré programy zdarma, třeba CSpotRun či PalmReader (pro PalmOS i PocketPC). I dobré literatury ke stažení je dost - dáváte-li přednost češtině, určitě navštivte třeba PalmKnihy, nebo NeKnihy.

 

Přeji vám jménem celé redakce Palmare.cz krásné prázdniny (případně dovolenou), přeji vám hodně sluníčka i pohody a nezapomeňte na nás ani ve chvílích volna!
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Zakázali reklamu s mobilem ve vodě. Spadl tam šikovně, hájí se výrobce

Zakázaná reklama na HTC U11

Ve Velké Británii zakázali reklamu na špičkové HTC U11 na základě pochybného zacházení s mobilem, se kterým...Huawei P20 Pro má funkci, kterou výrobce tají. Je to záhada

Huawei P20 Pro premiéra

Jak ukázala rozborka nejnovějšího top modelu Huaweie P20 Pro, telefon má optickou stabilizaci u všech tří fotoaparátů....

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...Najdete na iDNES.cz