Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Školní rok končí, prázdniny začínají!

aktualizováno  1. ledna 0001 
Dnes končí školní rok 2001/2002 a začínají prázdniny. A protože je mezi našimi čtenáři i dost školáků a studentů, připravili jsme pro vás nabídku programů, které vám s prázdninami pomohou (a nám starším třeba s dovolenou). Studentům i školákům přejeme pohodové prázdniny a nezapomeňte, že i v létě vychází vaše Palmare.cz každý den!

 

Chcete na dovolené odpočívat? Svěřte starosti svému Palmu!
Programů, které za vás převezmou tíži mnoha starostí, je hned několik. Stačí věnovat trošku času přípravě a nakrmit svůj Palm nezbytnými údaji, nejčastěji typu:

- komu chcete poslat pohlednici z dovolené/prázdnin/tábora? Samozřejmě že součástí takové malé databáze je i přehled adres!
- kdy a odkud vám jede ten který spoj (vlak, autobus, letadlo)?
- kde jste ubytováni a jaké jsou adresy hotelů, ubytovacích zařízení, táborů? Jaký je tam telefon?
- co si všechno vzít s sebou na cestu na dovolenou, k babičce apod.? Dopředu připravený a den předem poctivě odškrtaný "balící seznam" vás zbaví mnoha případných starostí!

Organizérů tohoto typu je víc, zde vzpomeňme třeba programů Holiday Helper od IZ Software či Holiday Organiser od COMP2 Consultants

Nechce-li se vám za tyto programy platit, můžete si podobné seznamy udělat v nějakém obecném databázovém programu či třeba využít freewarový HandyShooper, který se k tomu hodí více než náramně!

 

Jak zvládáte finance?
Nejhorší je, když člověk jede někam s partou, jednou platí jeden, podruhé někdo jiný a po pár dnech je z toho všeho pěkný zmatek. Takže si budeme pamatovat, že pořádek dělá přátele, a stáhneme si velmi užitečný freewarový program Ondry Palkovského HolidayDebts, který tyto problémy za nás velmi elegantně vyřeší!

(A až budete na jeho stránkách, mrkněte na jeho kalkulačku EasyCalc. Budete ji sice potřebovat asi až po prázdninách, ale věřte, že patří k nejlepším na světě vůbec a je navíc pro vás úplně zadarmo!)

 

Slovník se vždycky hodí...
Cestujete-li do ciziny a nejste ještě zcela kovaní v daném jazyce, určitě přivítáte možnost nahrát si do PDA slovník. V současné době je možno vybírat třeba z těchto možností:

LingeaLexicon - česko-anglický a česko-německý obousměrný slovník; nejlepší na trhu! Je k dispozici pro PalmOS i pro WinCE/PocketPC.
RoadLingua - česko-anglický slovník a česko-německý obousměrný slovník pro PalmOS
LanguageTeacher - česko-anglický a německo-český obousměrný slovník pro PalmOS, WinCE/PPC i Epoc

Další tipy
Pár dalších rad a tipů na prázdninové aplikace najdete v našich článcích o PDA před dovolenou (konverze jednotek, kurzové přepočty, světové časy, budíky, telefonní předvolby apod.) i o několika tipech na zajímavé programy tohoto typu.

Z nich vybírám alespoň dva programy, které by neměly ujít vaší pozornosti - jeden se jmenuje  SunViz a spočte vám (na základě mnoha faktorů), jak dlouho můžete být bezpečně na slunci. Druhý má jméno Mosquito a pomáhá prý (věřte nevěřte) pomocí vysokofrekvenčních zvuků odpuzovat komáry (ze stanu, z ložnice apod.)!

 

A rada na závěr - Nezapomeňte na nějakou dobrou knihu!
Myslete na to, že o dovolené i o prázdninách nesvítí pouze sluníčko, jsou i dny deštivé, kdy se může hodit nějaká dobrá kniha. Programů na čtení knih je dost a jsou mezi nimi i dobré programy zdarma, třeba CSpotRun či PalmReader (pro PalmOS i PocketPC). I dobré literatury ke stažení je dost - dáváte-li přednost češtině, určitě navštivte třeba PalmKnihy, nebo NeKnihy.

 

Přeji vám jménem celé redakce Palmare.cz krásné prázdniny (případně dovolenou), přeji vám hodně sluníčka i pohody a nezapomeňte na nás ani ve chvílích volna!Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Najdete na iDNES.cz