Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SIMedit 4.0: Zálohujte svoji SIM kartu

aktualizováno 
Vlastníte několik SIM karet a chcete mít na všech stejný telefonní seznam? Nebaví vás přepisovat textovky? Pak poslední verze SIMeditu s čtečkou pro USB je určena přesně pro vás.

Přestože současné mobilní telefony mají poměrně velkou vnitřní paměť, stále existují uživatelé, kteří telefonní čísla ukládají výhradně na SIM kartu. Svůj mobil pak sice mohou s klidným svědomím bez přemýšlení někomu půjčit, ale ve chvíli, kdy začnou používat služby dalšího operátora, budou mít starosti s aktualizací svých telefonních seznamů. Doslova ke stavu zuřivosti přitom dokáží nejednoho z nás přivést slova servisního technika, že z určitých důvodů přijdeme o všechny uložené textovky i telefony.

SIMedit4.0 - ctecka

Nejen za účelem zálohy, ale také snadné správy uložených dat proto před několika lety vznikl produkt s příhodným názvem SIMedit, který se v současnosti dočkal už své čtvrté generace. V nabízeném balíčku kromě samotného softwaru najdete i neméně důležitou čtečku, volitelně v provedení pro sériový port, USB nebo ve formátu PC karty. Z čistě praktického hlediska se v současnosti jeví nejzajímavěji právě modifikace s USB, kterou jsme také otestovali.

SIMedit4.0

Po připojení k počítači se přístroj okamžitě inicializuje, přičemž automaticky spuštěný průvodce instalací hardwaru si od vás vyžádá vložení dodávaného CD s ovladači. Pak už jen stačí překopírovat samotný software a po vložení SIM karty můžete začít užívat jeho výhod.

SIMedit4.0 - sim detail obecne SIMedit4.0-textovky-prehled- kliknutím na obrázek uvidíte kompletní menu

Jednou z nejzajímavějších funkcí je kontrola struktury vložené karty. Vyskytne-li se chyba v podobě vadné položky, zkrácení telefonního seznamu apod., SIMedit vám chybu nejen zahlásí, ale pokusí se ji také korektně opravit. Ovšem to naprostou většinu uživatelů neosloví natolik jako editace telefonního seznamu. Kromě podpory několika SIM karet, ukládání údajů do souboru a nejrůznějšího řazení vám software při editaci nabídne také praktické zadání předvolby ke všem uloženým číslům. Potřebujete-li mít tedy všechny kontakty uložené v mezinárodním formátu, stačí namísto složitého přepisování jen zaškrtnout příslušnou volbu. Velmi jednoduché jsou také úpravy textových zpráv, které můžete editovat, vytvářet, zadávat jejich dobu platnosti, a navíc také určovat příznak, zdali je zpráva přečtená, určená k odeslání apod. Doplnění čísla z telefonního seznamu je u nich samozřejmostí.

SIMedit4.0 - preferované sítě

Pochopitelně, čtečka ani SIMedit nejsou všemocní. Dokážete s nimi sice editovat seznam zakázaných sítí, což využijete především v zahraničí, nastavit upřednostňované operátory či upravovat pevná čísla, ale pokud nebudete znát příslušná hesla, s přístupem ke kartě vám nepomůže. Máte-li aktivován PIN, tak bez zadání dané číselné kombinace se do uloženého obsahu nedostanete. Program vám jen přehledně zobrazí, kolik vám zbývá pokusů do zablokování karty.

Poslední verze SIMeditu je bezpochyby tím nejlepším, co k jednoduché editaci základních údajů SIM karty najdete. Dobře se s ním pracuje, má jednoduché ovládání a svými funkcemi vystihne potřeby naprosté většiny uživatelů. Komplet s USB čtečkou a samotným softwarem vás přijde na 2 990 Kč včetně DPH.

Děkujeme společnosti Compelson za zapůjčení produktu.

Autor:


Témata: hry, počítač, software, USB

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Mají největší úhlopříčku na trhu, přitom se pohodlně vejdou do kapsy

Moto Z

Ačkoliv jsou takové případy hodně ojedinělé, najdou se i smartphony, které částečně zastoupí domácí kino. Mají totiž...

Bratrovražda: Levný Huawei i Honor mají stejnou výbavu a stojí stejně

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se...

Smartphony Honor jsou blízkými příbuznými modelů Huawei, často jsou k mání se shodnou výbavou za nižší cenu. Novinky...

To není iPhone X s Androidem, ale druhý mobil se snímačem v displeji

Doogee V bude druhý smartphone se snímačem otisků prstů integrovaným přímo v...

Jedním z poznávacích znamení iPhonu X je nepříliš vzhledné vykrojení displeje, kterým je známý i neúspěšný Essential...

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.Najdete na iDNES.cz