Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Utajte SMS před nenechavci, drahý rozvod zachrání aplikace za dvacku

aktualizováno 
Nechcete, aby kdokoli věděl, co si píšete s přáteli? Aplikační obchod Apple začal nabízet speciální program pro šifrování iMessage, což jsou zprávy zdarma mezi telefony iPhone. Snadným způsobem tak utajíte svou komunikaci s vybranými přáteli. Telefon navíc nemusí být po takzvaném Jailbreaku.

Šifrovací aplikace Black SMS nabídne za pár korun kvalitní zabezpečení komunikace | foto: Mobil.iDNES.cz

AES šifrování

Je to symetrický šifrovací algoritmus. Používá sdílený klíč, který slouží stejně pro šifrování i dešifrování dat. Výhodou principu je rychlost šifrování, nevýhodou použití sdíleného klíče. V praxi totiž tento princip představuje bezpečnostní riziko.

Komunikují-li spolu dvě strany, je nutné, aby si klíč bezpečně předaly důvěrnou cestou. Bezpečnost šifry také závisí na kvalitě použitého klíče, při slabém klíči je šifra snadno prolomitelná.

Aplikace Black SMS stojí zhruba 20 korun a obsluhuje se velmi jednoduše. V rozhraní stačí zadat s protistranou sdílené heslo (musíte si ho předem navzájem sdělit) a text zprávy. Poté stačí stisknout ikonu zámku pro zašifrování zprávy, přepnout se do nativní aplikace pro zasílání iMessage a ze schránky zkopírovat zašifrovaný text. V aplikaci se objeví jako nicneříkající černá bublina.

Stejně se objeví zašifrovaná zpráva i na straně příjemce. Ten k jejímu dešifrování použije zcela opačný postup. Černou bublinu zkopíruje do schránky, otevře aplikaci Black SMS a po zadání sdíleného hesla ji dešifruje.

Aplikace používá šifrovací algoritmus AES (Advanced Encryption Standard). Ten je od roku 2002 uznán jako federální standard USA pro šifrování komunikace mezi americkými vládními úřady.

Původní název algoritmu Rijndael vycházel ze spojení jmen jeho autorů (Joan Daemen a Vincent Rijmen), životnost standardu je odhadována na 20 let. Vzhledem k jeho vzniku v roce 2002 je tedy ve zhruba polovině svého životního cyklu a stále nabízí robustní zabezpečení.

Aplikace Black SMS

Aplikace však nemá jen výhody, upozornil server cultofmac.com. Zpráva se odesílá déle, jelikož se v síti po zašifrování tváří jako MMS. Druhým negativem je nutnost přepínat se mezi jednotlivými aplikacemi, tedy mezi iMessage a Black SMS.

Po chvilce cviku však není práce s aplikací nic složitého. Pokud máte důvod pro šifrovaní zpráv, je aplikace Black SMS ideálním a cenově dostupným řešením.

Autor:


Nejčtenější

Pozor na neférovou nabídku tarifu, varoval ČTÚ. Může jít o podvod

Tarif 375

Neomezené volání i SMS a 2,5 GB dat až pro čtyři uživatele od 375 korun měsíčně. Na takovou nabídku lákal web...

Nový tablet Xiaomi má výkonný procesor a obří baterii, potěší cenou

Xiaomi Mi Pad 4 a jeho desetipalcová varianta Plus

Trh s tablety je sice na ústupu, přesto na tato zařízení někteří výrobci dosud nezanevřeli. Jedním z nich je čínské...Turci ničí svoje iPhony. Kvůli sankcím od Trumpa

Turci ničí svoje iPhony kladivem

V reakci na zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka, které nařídil americký prezident Trump, se začala na...

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...

Hodně muziky za málo peněz. Test Xiaomi Redmi S2

Xiaomi Redmi S2

Veliký displej, překvapivě výkonný procesor a k tomu cena pod úrovní čtyř a půl tisíce korun. Xiaomi Redmi S2 je...

Další z rubriky

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Najdete na iDNES.cz