Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Siemens MC35 terminal: GPRS pro běžné použití

aktualizováno 
Malé rozměry, duální provoz a především podpora GPRS jsou hlavními přednostmi nejnovějšího terminálu německého výrobce. Můžete ho použít místo modemu v počítači či nasadit místo GSM modulu ve svých aplikacích.

Zvyšující se poptávka po nejrůznějších provedení GSM modulů ukazuje, že uživatelé mají o aplikace založené na mobilních sítích zájem. Většině z nás je sice nejbližší propojení zabezpečovacího zařízení bytu či auta s naším mobilem, ale možnosti vyvíjených systémů jsou daleko širší. V průmyslových odvětvích jde především o telemetrii, dálkový sběr dat či vzdálené ovládání přístrojů. Sáhnete-li po tzv. terminálovém provedení, můžete GSM moduly velmi snadno použít i místo modemu v počítači.

Terminálové provedení se od samotného GSM modulu odlišuje především Siemens TC35 terminaldoplňkovým hardwarem, který představuje převodníky napěťových úrovní, čtečku SIM karty, osazení „počítačovými“ konektory apod. Velmi snadno je tedy můžete použít i namísto modemu, stačí si jen nainstalovat příslušný ovladač. V samotných aplikacích jsou pak většinou připojovány k autonomním telemetrickým systémům, či tam, kde musíte například s centrálou propojit již vyvinutý přístroj. K těmto účelům je MC35 terminal zvláště vhodný. Svými relativně malými rozměry (65 x 74 x 33 mm) vám mnoho místa nezabere a prakticky ho stačí jen připojit k napájení a externí anténě.

Funkční prvek u tohoto produktu představuje GSM modul Siemens MC35, který většinou svých specifikací (včetně fyzických rozměrů) vychází ze starší verze TC35. Navíc má jen podporu SIM Toolkit a GPRS třídy 8, což však pro mnoho aplikací představuje zásadní inovaci. Oproti klasickým datům rychlosti 9,6 kbps získáte nejen znatelnější zrychlení přenosu (3+1 timeslotu, verze firmwaru 2.0 4+1 timeslotu), ale především také trvalé spojení, které je v telemetrických aplikacích nedocenitelné. Paradoxně však zatím není mnoho integrátorů využívajících tuto vlastnost. Úplně první v Evropě byl komunikační modul české firmy Conel a ještě dnes Češi drží ve vývoji aplikací založených na GPRS přední pozice. U MC35 terminal tak GPRS najde s největší pravděpodobností využití především ve spojitosti s počítačem popřípadě počítačem ovládaných systémů.

Samotné šasi je poměrně prakticky uspořádané. Všechno, co přímo souvisí s provozem, tedy napájení, sériové rozhraní a anténní vstup (FME konektor samice) je na jedné straně, šuplíček čtečky SIM karty a výstup pro telefonní sluchátko naproti. Nad vším bdí LED dioda, která svým svitem popřípadě blikáním indikuje provozní stavy (hovor, chybí SIM, není síť apod.).

Siemens MC35 terminal se zdánlivě svému předcůdci, TC35, sice podobá, ale mladší krev v žilách je znát. Uživatelsky přitažlivější ho činí především podpora GPRS. Jeho největším konkurentem na trhu bude zřejmě česká varianta terminálového provedení v podobě GSM modemu od Alphatechu.

Technické specifikace:

 • Pásmo: 900/1800 MHz
 • Napájení: 8-30V
 • Rozměry (š x v x h): 65 x 74 x 33 mm
 • Hmotnost: 130 g
 • Hlas: HR, FR, EFR
 • Data: CSD: 14,4 kbps, GPRS: Class 8
 • Fax: G3, třída 2
 • SMS
 • Automatická detekce rychlosti sériové linky

Rozhraní:

 • Integrovaná čtečka SIM
 • Výstup pro telefonní sluchátko
 • Anténní konektor FME
 • Sériové rozhraní RS-232 /V.24

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Další z rubriky

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Xiaomi má levné chytré hodinky s obrovskou výdrží

Xiaomi Amazfit Bip

V době, kdy jsou chytré hodinky na ústupu a dominantní postavení má Apple se svými Watch, je těžké se prosadit. Výrobce...

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz