Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Siemens A65 – elegantní low-end za dobrou cenu (recenze)

aktualizováno 
Malý, lehký a elegantní. To jsou hlavní přednosti nového Siemensu A65. Je to levný telefon nejnižší třídy, ryzí low-end. Ve výbavě ale vlastně nic podstatného nechybí, takže s ním bude mnoho zákazníků spokojeno. Siemens A65 je dobrý tip na vánoční dárek.

Siemens A65 by podle typového označení měl být nástupcem modelu A60, který se dnes již jen doprodává. On také nástupcem tohoto modelu je, ale výbavou se spíš podobá modelu C60, který v loňském portfoliu výrobce byl nad modelem A60. Siemens C60 má také svého nástupce, model C65, který se již delší dobu prodává. I ten je mnohem lépe vybaven, než jeho předchůdce, má například integrovaný fotoaparát.

V současné nabídce Siemensu zaujímá model A65 pozici nejlevnějšího telefonu s barevným displejem. Pod ním je jen nejjednodušší model A57, nad ním, jak již bylo uvedeno, model C65. Na trhu ale stále lze zakoupit loňské modely A60, C60 a také MC60. Pro snazší orientaci vám nabízíme přehled cen všech těchto modelů. Ve všech případech se jedná o doporučené maloobchodní ceny včetně DPH, případně o ceny v předplacených sadách, nebo u operátorů. Model C60 již většina obchodníků nenabízí. Ceny jsou platné k 21. 11. 2004.

Z přehledu je patrné, že cena nového modelu A65 je přiměřená. Je zhruba o 1 000 Kč dražší, než nejjednodušší model A57 a naopak zhruba o 1 000 Kč dražší, než model C65. Tento cenový rozestup zhruba odpovídá schopnostem jednotlivých modelů. Ze starších modelů se novince blíží cenou téměř stejně vybavený model C60, který se ale již jen doprodává.

Vzhled – malý, lehký, elegantní

Siemens A65 není tak zaoblený jako starší modely výrobce. Drží se tak linie letošních modelů. Telefon se dodává ve dvou barevných variantách: světlé nebo tmavé šedé. Telefon nemá výměnné kryty, o to pevnější je jeho konstrukce. Zpracování je velmi dobré, použité materiály jsou kvalitní. Všechny části telefonu jsou plastové a i tak vypadají. V této cenové kategorii ale nic jiného očekávat nelze. Testovaný vzorek měl světlejší přední část. Zadní část telefonu a plocha okolo displeje jsou provedeny v o trochu tmavší šedivé barvě. Okolo displeje je pak stříbrný proužek.

 Siemens A65 Siemens A65 Siemens A65 Siemens A65

Nový Siemens je malý a lehký. Jeho hmotnost je pouze 75 gramů, což je o 10 gramů méně, než u předchozího modelu C60. Menší jsou i rozměry. U nového modelu jsou parametry následující: 100 x 44 x 19 milimetrů, pro srovnání u modelu C60 je to: 110 x 47 x 23 milimetrů.

Siemens A65 Siemens A65

Klávesnice telefonu je povedená. Jednotlivé klávesy jsou poměrně velké, v dostatečném rozestupu a mají optimální zdvih. Oproti starším modelům výrobce je klávesnice Siemensu A65 určitě lepší. Systémový konektor a konektor antény nemají krytku, poutko lze připevnit pod kryt baterie.

Baterie – jako obvykle

Standardní baterie je typu Li-Ion a má kapacitu 700 mAh. Jedná se tedy o stejnou baterii, jako byla použita v modelech A60 a C60. Ani výdrž telefonu nedoznala oproti starším sourozencům žádných změn. Telefon vydrží na příjmu zhruba tři dny včetně asi 25 minut hovoru.

Displej – starý známý

Siemens A65 fotogalerie:

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie displeje.

Stejně jako baterie, tak i displej Siemensu A65, je dobře známý z předchozích modelů výrobce. Jedná se o pasivní (STN) displej, který dokáže zobrazit 4 096 barev a má rozlišení 101 x 80 obrazových bodů. Displej je největší slabinou telefonu. Má poměrně hrubý rastr, horší kontrast a barvy nejsou příliš syté. Pro běžnou práci však i tento displej stačí. Obrázky zobrazí bez problémů, s fotografiemi je to už horší. V této cenové třídě ale ani konkurenční telefony o mnoho lepší displeje nenabízejí.

 Siemens A65 Siemens A65

Na displej se vejdou čtyři řádky textu při psaní SMS, případně o řádek víc při čtení zpráv. V menu jsou vidět tři řádky a dva stavové. Velikost fontu je ale možné zvětšit, pak je vidět jen jedna položka menu. V tomto režimu je telefon vhodný i pro osoby s horším zrakem. Displej lze vylepšit logem a tapetou a je také možné změnit barevné schéma.

Ovládání – přehledné a jednoduché

Ani v této disciplíně nedošlo u Siemensu A65 k žádným změnám či inovacím. Menu telefonu je stejné, jako u předchozích modelů výrobce a ve své podstatě je stejné jako u jiných současných modelů. Rozdíly jsou jen v zobrazení, to podle toho, jaký displej konkrétní model má.

Siemens A65 Siemens A65

Do menu se vstupuje pravou kontextovou klávesou, jako korekční tlačítko slouží „červená“ klávesa pro ukončení hovoru. Levá kontextová klávesa je programovatelná, v menu pak slouží pro potvrzení některých položek, často je ale nevyužitá. V menu se lze pohybovat i jen s pomocí ovládacího kříže. Směr vpravo potvrzuje výběr, směr vlevo slouží k návratu o úroveň zpět.

Siemens A65 Siemens A65

Hlavní menu je ikonové, na displej se vejde devět ikon všech hlavních položek menu. Další menu jsou již jen textová a vertikálně řazená. Ani v tomto případě není rozmístění funkcí odlišné od předchozích modelů výrobce. Klávesnice se blokuje podržením tlačítka s mřížkou a stejně se i odblokovává.

Telefonování – skromný seznam a hlasitý odposlech

Siemens A65 má hlasitý odposlech. Kvalita reprodukce je v tomto případě slušná. Při nastavení maximální hlasitosti telefon trochu rezonuje, nejedná se ale o zásadní problém, který by tuto funkci znehodnocoval. Čistý zvuk a dostatečnou hlasitost nabízí i standardní telefonování s přístrojem u ucha.

Siemens A65 Siemens A65 Siemens A65

Telefonní seznam má kapacitu 100 záznamů – ke každému jménu lze přiřadit jen jedno číslo. Dále lze přiřadit ještě e-mailovou adresu. Celkem lze do paměti telefonu zaznamenat 50 e-mailových adres. Kontakty lze třídit do čtyř skupin volajících. Ke kontaktu pak lze připojit i obrázek. Výhodou je možnost zobrazení jen kontaktů uložených v telefonu, nebo na kartě SIM. Standardně telefon zobrazuje všechny kontakty najednou. V telefonním seznamu lzevyhledávat jen podle prvního znaku.

 Siemens A65 Siemens A65

Polyfonní melodie jsou šestnáctihlasé a lze je kombinovat i s vibračním vyzváněním. Kvalita reprodukce vyzváněcích tónů je průměrná, melodie přednastavené v telefonu nejsou příliš nápadité. Telefon nabízí osm vyzváněcích profilů, vyjma módu letadlo lze všechny ostatní poměrně detailně nastavit.

SMS, EMS, MMS – umí skoro vše

Při psaní SMS je k dispozici český prediktivní slovník T9, který zprávy nezkracuje. Jedna zpráva může mít až 760 znaků a telefon při psaní znaky odpočítává a i ukazuje, kolikátou zprávu právě píšete. Do zprávy lze vložit obrázek a melodii – telefon podporuje zprávy EMS. Text lze i formátovat a do zprávy lze vložit i kontakt z telefonního seznamu.

  Siemens A65 Siemens A65

Přehledný je i editor MMS. Vkládat lze obrázky, melodie, záznamy z telefonního seznamu. V rozšířeném módu je k dispozici i možnost zadání kopie příjemce a další detailní nastavení. Před odesláním lze zjistit parametry zprávy včetně její velikosti. Velikost zprávy je maximálně 50 KB, stránek ale může mít zpráva několik.

Siemens A65

Do paměti telefonu se vejde 100 SMS a v případě MMS je k dispozici sdílená paměť, která má kapacitu 1,87 MB.

Wap a GPRS

Siemens A65 má GPRS třídy 8. To ale lze použít jen pro Wap a MMS, modem tento model nemá. Lze jej však připojit k počítači, pokud tedy budete mít k dispozici kabel. Jako příslušenství je k dispozici jak kabel pro sériový port, tak pro USB.

Siemens A65 

Wap je ve verzi 1.2.1. V nabídce je pět připojovacích profilů a deset záložek. Při surfování je na displeji k dispozici pět řádků textu.

Další funkce – Java a přídavný fotoaparát

Telefon disponuje jednoduchým budíkem, kalkulačkou a stopkami. Naopak v telefonu nenajdete kalendář ani další funkce známé z vyšších modelů výrobce.

Kdo dá spíš na zábavu, může si pustit jednu ze tří předinstalovaných Java her. Jedná se o známé hry Stack Attack, Wappo a Magický obrázek. V telefonu je ještě Java aplikace pro editaci obrázků. Spouštění kterékoliv Java aplikace je hodně zdlouhavé, pak ale vše funguje bez problémů.

 Siemens A65

Siemens A65 fotogalerie:

Ve fotogalerii můžete porovnat nový Siemens s jinými telefony na trhu.

K telefonu lze připojit i externí fotoaparát Quick Pic. Při snímání nelze kontrolovat obraz na displeji. Přídavný fotoaparát disponuje i bleskem. U testovaného telefonu nebylo možné pořídit snímek, pokud indikátor stavu baterie v telefonu neukazoval přes polovinu. Pokud byla baterie víc vybitá, snímek pořídit nešlo. Přenos snímků z fotoaparátu do telefonu je velmi pomalý a navíc, fotoaparát se prodává jako příslušenství. Pokud tedy chcete s mobilem fotografovat pravidelně, je výhodnější investovat do vyššího modelu C65. Cenový rozdíl pak bude minimální.

Sečteno a podtrženo

Siemens A65 je malý a lehký low-endový mobil. Má decentní vzhled - vypadá dražší než kolik doopravdy stojí. Výbava telefonu je slušná, ve své cenové kategorii patří k těm lépe vybaveným telefonům. Nic podstatného v telefonu nechybí, některé funkce jsou ale omezené na nejzákladnější úroveň.

Siemens A65

Pokud nechcete do telefonu investovat mnoho peněz, ale trváte na barevném displeji, je pro vás Siemens A65 dobrá volba. Telefon stojí nedotovaný zhruba 3 200 Kč, což je vzhledem k jeho vlastnostem přiměřená suma.

Autor:


Nejčtenější

Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Další z rubriky

Huawei zlevnil špičkové modely. P20 Pro u O2 stojí o tři tisíce méně

Huawei P20 Pro v nových barvách a s koženým krytem

Prodávají se teprve pár měsíců a už jsou ve slevě. Huawei plošně zlevnil všechny modely z řady P20. Na špičkovém modelu...

Google nové iPhony příliš neohrozí. Pixely představí až měsíc po nich

Google Pixel 3 XL

Uvedení iPhonů se očekává druhý týden v září. Naproti tomu Google nové modely Pixel představí až o téměř měsíc později.

Musíme si počkat. Oppo se do Česka zatím oficiálně nechystá

Celý složitý mechanismus je tu kvůli designu. Prakticky celé čelo telefonu je...

Oppo, které je jedním z pěti největších mobilních výrobců, expanduje do Evropy. Ještě loni přitom byla pro Evropany...

Najdete na iDNES.cz