Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mobil iDNES.cz

Mobil
               server má 20 let
  • Sobota 25. listopadu 2017 Kateřina

Siemens A36/35 - Absolut low end (recenze)

aktualizováno 
Nový low endový produkt německé společnosti Siemens je konečně zde. Jeho tatínek jej pojmenoval A35/36 a pokud chcete o tomto novém přírůstku do rodinky Siemensů vědět více, přečtěte si následující recenzi.

Společnost Siemens představila na letošním Invexu nový low-endový telefon. Jmenuje se A36/35. Jedná se o dva různé telefony, ovšem jediný rozdíl mezi nimi je v typovém označení a v možnosti výměny čelního krytu. Siemens A35 má výměnný přední kryt okolo displeje, Siemens A36 nikoliv. Jiná odlišnost, ať už v softwaru, rozměrech, vlastnostech či vzhledu mezi těmito dvěma typy není.

Vzhled a rozměry

Telefon velice připomíná Siemens C35 a to jak vzhledem, tak i svým tvarem a rozměry, které jsou 118 x 46 x 28 mm (výška x šířka x hloubka) a hmotnost 120 g. zepředuPouze displej A35/36 je menší.
Nový Siemens můžeme stran designu hodnotit jako nevýraznou a chudší napodobenina modelu C35.
Klávesnice i umístění tlačítek také vychází z "cétřicetpětky", pouze klávesy s alfanumerickými znaky mají na rozdíl od ní kruhový tvar. Telefon je tmavě modrý, což bude prozatím jediná barva, ve které bude na našem trhu k dostání. Pokud jej poprvé spatříte, nejspíše získáte dojem (stejně jako já), že nejde ani tak o mobilní telefon, jako spíše o jeho maketu či hračku pro děti.

Displej

Je až zbytečně malý - má pouze tři řádky. Z toho jedna řádka slouží k zobrazení textu a druhá zobrazuje popisky v menu, třetí ukazuje aktuální stavy. V pohotovostním stavu je v levém horním rohu indikována úroveň signálu a naproti, v pravém horním rohu, můžeme sledovat stav nabití baterie. Uprostřed displeje vidíme název operátora a pod ním, v levém spodním rohu, se neustále zobrazuje aktuální čas (máte-li funkci "zobrazování času" aktivovánu). Podsvícení displeje má zelenou barvu. Zhasínání podsvícení displeje není okamžité, ale postupné a nelze vypnout.

Výdrž baterie

baterieTelefon napájí NiMH baterie o kapacitě 600 mAh. Její výkon výrobce uvádí 60 - 150 hodin v pohotovostním stavu nebo 90 - 240 minut hovoru. Doba nabíjení nepřesáhne 2 hodiny. Telefon, podle našich zjištění, opravdu vydrží na jedno nabití skutečně déle než tři dny. Na druhou stranu je pravda, že během této doby se z něj volalo opravdu minimálně - celkem cca 15 minut.

Ovládání telefonu

Klávesnice telefonu má kromě alfanumerických tlačítek také korekční tlačítko "C", tlačítka s ikonami zeleného telefonu (pro přijmutí hovoru), červeného telefonu (ukončení / odmítnutí hovoru, vypnutí / zapnutí telefonu). z bokuV horní části klávesnice se nachází dvoupolohové tlačítko s levou a pravou šipkou a tlačítkem (označeným tečkou). Dvě posledně jmenovaná tlačítka slouží k pohybu a práci v menu. Šipkami se pohybujete v menu a vedlejší klávesou (s tečkou) ve většině případů potvrzujete zvolenou funkci. Úmyslně říkám "ve většině případů", neboť občas si dvě nejvýše položené klávesy vymění své funkce. Při práci se seznamem nebo v menu SMS zpráv měníte volby tlačítkem se šipkami a klávesou s tečkou potvrzujete volbu. Opačně tomu je však například u nastavení zobrazování hodin, kde tečkou vybíráte položku a šipkami ji potvrzujete. Tento způsob ovládání je sice poněkud matoucí, ale zvyknete si na něj. Navíc nad tlačítkem máte vždy popisku, co kterým stiskem provedete (zda výběr či potvrzení).

Menu a funkce

Pro vstup do menu stisknete tlačítko s tečkou (nad ním je v pohotovostním stavu zobrazen nápis "menu"). Struktura menu je následující: Telefonní seznam, Zprávy, Nepřijaté hovory, Hlasová schránka, Tóny, Nastavení.

Zvonění

Tóny naleznete v menu telefonu pod stejnojmennou položkou. Výběr zvonění není nijak přehnaný. Máte k dispozici celkem 15 vyzváněcích tónů. Hlasitost zvonění lze nastavit v pěti různých úrovních, včetně vzrůstajícího zvonění. Odezvu kláves můžete podle potřeby vybírat mezi pípáním, klikáním, nebo můžete odezvu kláves úplně vypnout.

zezadu

Telefonní seznam

V telefonním seznamu si budete muset vystačit s místem na SIM kartě. A35/36 bohužel nenabízí možnost ukládat jména a čísla do paměti telefonu. Položky v menu telefonního seznamu jsou: Vlastní číslo, Vložení nového, Servisní čísla, Seznam. Pokud chcete vyhledat nějaké číslo v seznamu, postup je následující. Stisknout tlačítko "Menu", potvrdit "Telefonní seznam" a stisknout klávesu, které přísluší první písmeno jména, které hledáte. Například, hledáte-li jméno "Novák" - "Menu"..."Telefonní seznam"..."Vybrat"..."6"..."6". Chcete-li nějaké číslo editovat nebo smazat, nejprve jej popsaným způsobem vyhledáte, potvrdíte Volby a vybíráte mezi: "Zobrazením čísla", "Editací" a "Vymazáním".

SMS zprávy

Psaní i čtení SMS zpráv je, bohužel, vzhledem k malým rozměrům displeje dost pomalé. zezaduPři čtení jednotlivých zpráv se mi občas stávalo, že telefon "zamrznul" a nereagoval vůbec na nic. K jeho znovuoživení bylo potřeba vyjmout baterii. Snad bude tato softwarová "moucha" co nejdříve odstraněna. Do paměti telefonu můžete uložit maximálně 10 SMS zpráv. Při čtení zprávy můžete okamžitě volat odesílatele, uložit telefonní číslo odesílatele do seznamu, odpovědět, editovat nebo smazat zprávu. Při samotném vytváření zprávy telefon reaguje okamžitě a přesně. V levé spodní části displeje se zobrazuje číslice, určující kolik znaků ještě můžete vložit.

Poněkud nepovedené je upozorňování na příchozí SMS zprávu a na nepřijatý hovor. V obou případech se v horní části displeje objeví ikona zvonícího telefonu a při stisknutí klávesy Menu se objeví v menu nová položka Událost. Teprve po jejím potvrzení se dozvíte, zda jste obdrželi novou SMS nebo vám někdo volal.

Siemens A35/36 je duální telefon fungující v pásmech GSM 900 / 1800 MHz. Dále přístroj podporuje SIM toolkit, SIM lock a GSM fázi 2. Z ostatních užitečných funkcí (například čas, budík, kalkulačka, ap.), které jsou v dnešní době již dávno standardem, obsahuje A35/36 pouze čas a datum.

z boku seshora

Siemens A35/36 je klasickým low-endovým telefonem, určeným právě těm, kteří od telefonu neočekávají nic jiného, než pouze telefonovat a sem tam odeslat nějakou tu SMS. Pokud od telefonu očekáváte něco více, A35/36 rozhodně není nic pro vás. Funkce jako WAP, IrDA, hlasové ovládání apod. byste u něj hledali marně. Na druhou stranu je malý, lehký, dlouho vydrží a jeho ovládání zvládne každý.

Siemens A36 bude k dostání od listopadu, zatím pouze v prodejní síti Paegasu. Siemens A35 (s vyměnitelným předním krytem) se na náš trh dostane na nový rok. Ovšem cena, která se bude pohybovat okolo 5000 Kč, se zdá být vzhledem k možnostem telefonu stále poměrně vysoká.

Poznámka: Testovaný vzorek byl vybaven pouze angličtinou, tudíž některé námi volně přeložené hlášky se nemusí shodovat s konečným českým menu telefonu Siemens A35/36.

Autor:Nejčtenější

Operátoři řeší problém. Neomezené datové balíčky žerou omezená data

Neomezený balíček StreamOn T-Mobilu spotřebovává data ze základního tarifu

Pár dnů po spuštění neomezených balíčků T-Mobilu a Vodafonu zákazníci zjistili, že balíčky nefungují tak, jak by měly....

Zničte chytré hodinky pro děti, nabádají v Německu úřady

Abardeen KT01S

Německý telekomunikační úřad vyzval veřejnost, aby byly všechny chytré hodinky určené pro děti zničeny a jejich další...Skvělé ceny smartphonů na černý pátek. Ve slevě jsou i iPhony

Černý pátek prodejní akce

Celý příští týden lze koupit mnohé smartphony za velmi zajímavé ceny. Slevy nejsou jenom kosmetické, ušetřit lze i...

Google se přiznal. Špehuje vás i bez vašeho souhlasu a vědomí

Zařízení s Androidem odesílala informace o poloze i s vypnutými polohými...

Google sleduje váš pohyb i bez aktivní GPS a navíc bez vašeho souhlasu. Podle serveru Quartz totiž androidí zařízení...

Vypaluje se mu displej. Apple proto vydal manuál pro používání iPhone X

iPhone X

iPhone X je dnes jasně nejdražším smartphonem. Má pohádkovou výbavu, ale ani jemu se nevyhýbají problémy. Uživatelé si...Další z rubriky

Jeden z největších výrobců míří do Evropy. Nabídne čtečku v displeji

Chystané Vivo Xplay 7 se čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji

Značka Vivo je v Evropě zatím málo známá, ale přitom to je jeden z největších výrobců smartphonů na světě. V rukávu má...

Googlu se vstup na mobilní trh stále nedaří. Nové Pixely mají spoustu chyb

Google Pixel 2 XL

Tvůrce systému Android se po spolupráci na přístrojích řady Nexus rozhodl vyrábět smartphony ve vlastní režii. Ty ovšem...

Má cenu připlácet? Špičková novinka má sourozence za poloviční cenu

Chytré telefony s obří úhlopříčkou zažívají boom. Díky minimalizaci rámečků...

Chytré telefony s obří úhlopříčkou zažívají boom. Díky minimalizaci rámečků jsou kompaktnější než dříve, a tak lákají...Najdete na iDNES.cz