Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šetřete baterie, vypočítejte výši "dýška" či přehrávejte MIDI soubory (Palmare Freeware 107)

aktualizováno  1. ledna 0001 
Osm programů z naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst o aplikaci Screen Switch, která zhasne obrazovku a PDA přesto běží. ozBT hlídá Bluetooth, program H odpočítává čas od narození a Crash potlačí systémová hlášení a nahradí je vlastními.

Pokud patříte mezi fanoušky programů, za které nemusíte platit, zveme vás na další procházku z této softwarové kategorie. Na vaše kapesní počítače míří osm programů ze světa PDA freeware.

Naše downloadové odkazy směrují většinou mimo náš server. Nemůžeme ovlivnit to, že tvůrce aplikace změní odkaz, aplikaci stáhne, či jeho server má výpadky. Nemůžeme samozřejmě zajišťovat rozesílání takto problémových aplikací e-mailem. Z tohoto důvodu jsme ovšem rádi, když nás na problémy s downloady upozorníte - většina z nich je totiž způsobena novou verzí a změnou URL. Děkujeme za pochopení.

POCKET PC  

 

Screen Switch v1.0

Jednoduchá utilitka, která šetří baterii PocketPC zařízení. Po spuštění se vypne obrazovka, avšak PDA je stále zapnuté. To je vhodné zejména pro poslech hudby, kdy není potřeba mít display aktivní. Obrazovku lze zapnout stisknutím Power buttonu.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

Allure Xonix v1.3

Pro chvíle oddechu můžete vyzkoušet jednoduchou hru Allure Xonix, která je remakem známého QIXu. Ve hře ovládáte pavouka, s nímž máte za úkol ukrojit co největší kousek pole. Musíte si však dávat pozor na "záškodníky", kteří se síť pokouší zničit. Těch bude ostatně v dalších levelech přibývat a tím se hra stává náročnější.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

ozBT v0.52

S programem ozBT nebude v PDA s Windows Mobile 2003 běžet Bluetooth již nikdy "naprázdno". V menu aplikace stačí navolit, při spuštění kterých programů má být Bluetooth aktivován a kdy nikoliv. Odpadá tak ruční zapínání či vypínání, pokud jste BT měli zapnut neustále, ušetří program vaší baterii mnoho energie.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

GSPlayer for MIDI 1.16

Freewarových programů pro přehrávání MIDI souborů pro PocketPC platformu zatím příliš nebylo. Tento využívá knihovnu TiMidity (software midi synthetizer). Na stránkách autora jsou ke stažení různé MIDI soubory a sady nástrojů.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

PALM OS

TipTap v1.7

Pokud dáváte spropitné po zahraničním vzoru z určitého procenta (15, 20%...) vaší útraty a nechce se vám jej složitě vypočítávat, přijde vám vhod program TipTap. Ten odvodí ze zadané částky a nastaveného procenta právě výši spropitného. Kromě toho dokáže jeho výši či částku útraty rovnoměrně rozdělit mezi zadaný počet konzumentů. Výši spropitného je možné zadat buď ručně, nebo výběrem z nabídky (spropitné od 1 do 65 procent z útraty). Nová verze programu přináší možnost výběru měny (ve starších verzích pouze USD), přibyl uživatelský manuál a několik dalších vylepšení.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

H (English) v2.0

Zajímavě vyhlížející "multi-odpočítávač", který odpočítává čas od vašeho narození, do konce století a milénia. Má i interesantní hodiny s grafickým zobrazením jednotlivých časových jednotek. Neděste se screenshotů - program umí i anglicky.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

Crash v2.11

Program Crash je hack, který potlačí výše uvedená systémová hlášení a nahradí je vlastní obrazovkou s nastavitelným odpočítáváním, po kterém systém sám provede běžný reset. Program umožňuje zaznamenávat (logovat) všechny resety, jejich čas, aplikaci, která je způsobila (velmi užitečné) a chybové hlášení. Přibyla rovněž podpora pro Tungsten T5 a Treo 650.

PalmareFreeware

Stahujte zde 

pFuel v0.01.09

Další z řady programů na evidenci čerpání benzínu a vytváření statistik. Program nás zaujal nejen díky "ceně" - umí totiž i vytvářet grafy, což v této kategorii není zrovna obvyklé. Oproti předchozím verzím, které si se stabilitou příliš nerozuměly, se pFuel dost vylepšil. Přináší rovněž odstranění většího množství problémů, na které lze poukázat například na autorových stránkách a ten je promptně řeší. Aktuální verze navíc přináší lokalizaci programu do francouzštiny. 

PalmareFreeware

Stahujte zde 
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Berte telefon jako kreditní kartu, radil odborník v Rozstřelu o podvodném volání

Redaktor Mobil.iDNES.cz Jan Matura (vlevo) a mluvčí Českého telekomunikačního...

V posledních dnech se opět ozvali podvodníci, kteří se snaží vydělat na snadné záměně telefonních čísel. Prozvoní vás z...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Další z rubriky

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...Najdete na iDNES.cz