Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Samsung S100 a T100 - Funkce versus styl (porovnání)

aktualizováno 
Na první pohled jsou si Samsung S100 a T100 velmi podobné. Každý je však určen jiné cílové skupině zákazníků. Model S100 je špičkový telefon vhodný i pro pracovní nasazení, naopak model T100 je klasický stylový mobil.
Samsung S100
Preview
Displej detailně
Samsung T100
Recenze
Displej detailně

Oba telefony jsou klasická véčka se dvěma displeji a ani jeden z nich se nemůže pochlubit integrovanou anténou. Na první pohled si jsou velmi podobné, design modelu T100 je však odvážnější. Vedle něho vypadá Samsung S100 velmi decentně a nenápadně. Přestože by se mohlo zdát, že si budou navzájem konkurovat, každý chce oslovit trochu jinou cílovou skupinu.

Samsung S100 je o málo větší než jeho "protivník" a se standardní baterií navíc váží o dobré tři gramy více. Papírové rozdíly jsou sice mezi oběma přístroji nepatrné, ale v reálu působí spíše mohutnějším dojmem. Oproti tomu subtilnější T100 těží z většího počtu zaoblených hran. 

Dominantním prvkem zavřených telefonů je vnější displej, který má u obou přístrojů stejné rozlišení, a to 96 x 64 obrazových bodů. U S100 má ale větší uhlopříčku. Shodné rozlišení mají i vnitřní displeje, v obou případech 128 x 160 obrazových bodů, ale u S100 je opět větší úhlopříčka, takže použitý font přečte snad úplně každý. Více se o displeji S100 dočtete v tomto článku, detailní fotografie displeje modelu T100 pak najdete zde. Ač jsou oba displeje barevné, navzájem se od sebe velmi liší. U S100 sice dokáže zobrazit až 65 tisíc barev, ale je bohužel pasivní. Při natáčení telefonu se tak výrazně snižuje čitelnost. Oproti tomu T100 má sice jen 4096 barev, ovšem displej je aktivní, nevadí mu široký pozorovací úhel ani ostré sluneční světlo.

Samsung pečlivě dbá na kvalitu svých výrobků, která je u obou telefonů příkladná a minimálně o třídu vyšší než u většiny konkurenčních mobilů. Samsung si ale za kvalitu nechá dobře zaplatit, takže oba jeho špičkové modely patří v současnosti mezi nejdražší telefony na trhu s cenou okolo 20 000 Kč (T100 se již prodává, na S100 si budeme muset ještě chvíli počkat). Za tyto peníze zákazník dostane nejen telefon, ale i dvě baterie, kabel pro připojení s počítačem a osobní HF sadu. Ta je povedenější u T100, kde se vlastně jedná o poutko na krk s integrovanou bondovkou. Velmi praktické i elegantní řešení. K modelu S100 dostanete už jen "klasickou" HF sadu, ale opět velmi precizně zpracovanou.

Pochvalu si zaslouží u obou telefonů klávesnice. Na první pohled si jsou sice velmi podobné, ale lepší je asi u modelu S100, kde jsou větší alfanumerická tlačítka. Kruh systémových kláves je u něj rovněž rozdělen výhodněji než v případě příliš namačkaných tlačítek u T100. Ty sice vypadají lépe a mají i intenzivnější podsvícení, ale v praxi jsou zbytečně blízko u sebe. Oba telefony mají i pečlivě zakrytované konektory, v případě HF sady gumička stále zůstává připojena na telefonu, u systémového konektoru si ji musíte vždy pečlivě schovat.

Pokud se mezi oběma Samsungy nemůžete rozhodnout, je nutné zvážit, k čemu budete telefon používat. T100 je vyloženě stylový telefon, který vlastně nic moc neumí a předvádí se hlavně svým vzhledem, displejem nebo polyfonickými vyzváněcími melodiemi. To samé ale umí i S100 a k tomu má i mnoho dalších užitečných funkcí. S infraportem, podporou Java aplikací, GPRS, českou T9, popřípadě s pamětí na SMS se daleko lépe hodí pro zákazníka, který telefon aktivně používá pro svou práci. Přesný cenový rozdíl na českém trhu v této chvíli ještě neznáme, v Německu činí zhruba 100 Euro. Zůstává však otázkou, jak na cenu telefonů Samsung zareagují tuzemští zákazníci. Ve světě s tím výrobce nemá žádné problémy, naopak se mu již podařilo probojovat na třetí místo v prodeji telefonů, a to dokonce v Evropě.

Pokud se chystáte koupit nový telefon a chcete, aby vás dobře reprezentoval, můžete volit mezi oběma telefony. Více bodů by ale získal T100, ovšem ani s S100 si ostudu neuděláte. Naopak, pokud dáváte při výběru mobilů přednost funkcím, bude jasným favoritem model S100. Oba nové Samsungy ale dost důkladně prověří TOP modely ostatních výrobců, kteří u nás zatím mají větší podíl na trhu.  

  

Oba nové Samsungy vedle sebe. Ač jsou jejich fyzické parametry velmi podobné, subtilněji působí stylový model T100. Krytky systémového konektoru mají oba telefony, v běžném provozu ale moc praktické nejsou. Výhoda véčkových telefonů: zavřené jsou velmi kompaktní, naopak když je otevřeme, mluvíme do mikrofonu a ne do prázdna.

 

Klávesnice jsou na první pohled velmi podobné, praktičtější a větší je ta u modelu S100. Naopak u T100 je hezčí a má lepší podsvícení. I z bočního pohledu je patrné, že T100 je výrazně oblejší a designově odvážnější.

  

Oba telefony nemají integrovanou anténu, která je u véčkových telefonů zatím jen popelkou. Baterie obou telefonů jsou rozdílné. Na obrázku je v obou případech silnější baterie.

  

Displeje obou telefonů vedle sebe. Jasnější je v každém případě ten u modelu T100, naopak u S100 si užijete více barev. Na obrázku je jasně patrný i rozdíl ve velikosti obou displejů, přestože je jejich rozlišení stejné. Nevýhodou displeje S100 je nutnost najít optimální pozorovací úhel, který je poměrně úzký.

 

 

 

S100

T100

Rozměry (mm)

88,5 x 46,5 x 23

88 x 50 x 22

Hmotnost (g)

92

89

Pohotovostní režim (hod)

100

90

Hovorový čas (min)

240

140

Displej (barev)

65 tisíc

4096

Interní telefonní seznam

500

500

GPRS

4+1

Ne

Java

Ano

Ne

IrDa

Ano

Ne

Česká T9

Ano

Ne

Interní paměť na SMS

50

Ne

Autor:


Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Samsung předělal prémiový tablet na notebook. Recenze Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4

Klasické tablety už dávno nejsou takovým hitem jako kdysi, ale stále mají prostor, kam se mohou posouvat. Na to přišel...

Samsung chystá překvapení. V říjnu představí čtyřnásobnou zábavu

Samsung 4x fun - představení nového smartphonu.

Samsung oficiálně oznámil, že 11. října představí nový smartphone. Slibuje čtyřnásobnou zábavu, což nejpravděpodobněji...

Samsung nezanevřel na levné smartphony, má novinku pro rozvojové trhy

Samsung Galaxy J2 Core

Samsung představil svůj první smartphone s odlehčeným Androidem Go. Konkurovat tak bude především Nokii 2.1 nebo levným...

Najdete na iDNES.cz