Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sagem útočí na USA. Řada duálních novinek pro zámoří

aktualizováno 
V Evropě neúspěšný Sagem potají připravuje ofenzívu přes Atlantik. Pro severoamerické trhy přepracoval většinu svých současných modelů na duální přístroje 900/1900 MHz. Zatím není jasné, jestli bude všechny přístroje i prodávat, ale i tak se jistě na trhu objeví množství cenově dostupných telefonů pro mezikontinentální použití.

Francouzský Sagem se chce prosadit na zatím nenasyceném severoamerickém trhu, a proto připravil většinu svých současných modelů i pro použití na americké GSM frekvenci 1900 MHz. Ne, bohužel, třípásmové telefony nečekejte, Sagem u svých současných evropských modelů odebral pásmo 1800 MHz, které vyměnil za zámořské pásmo 1900 MHz. Nové modely tak budou opět jen duální, a to v kombinaci GSM frekvencí 900/1900 MHz. Oficiálně Sagem zatím představil jen model PW3020, ale podle našich informací předělal do mezikontinentálního módu snad všechny současné modely, které lze rozdělit do tří skupin. V první skupině (interně označené P52-0)jsou modely PW3020, 3030, 3040 a 3050. Ve skupině druhé (interní značení P52-2) najdeme modely PW3022, 3032, 3042 a 3052. V poslední skupině (interně označené jako P52-6) pak jsou modely PW3026, 3036, 3046 a 3056. Z výše uvedeného je patrné, že duální 900/1900 MHz Sagemy mají typové označení „PW“.

Sagem USASagem produkuje velké množství telefonů, které se od sebe liší jen minimálně, a to platí i pro evropské modely. Všechny euroamerické novinky mají svůj předobraz v evropských modelech, i když ne všechna zrcadlová evropská modelová čísla se vyrábějí nebo prodávají. Jediný oficiálně představený model - PW3020 - má předobraz v modelu MW3020, který se nějakou dobu prodával i u nás; jeho recenzi najdete zde. Rozdíly mezi oběma modely hledejte opravdu jen v rozdílných frekvencích, na kterých pracují, vzhled a výbava je u obou naprosto identická. Drobný rozdíl je ještě v hmotnosti obou telefonů, čistě evropská verze je o 8 gramů lehčí. Stejně postupoval Sagem i u dalších modelů, v modelové řadě P52-0 se v Evropě prodává ještě model MW3040, naopak o modelech 3030 a 3050 nic nevíme. Všechny tyto modely mají stejný hardwarový základ a vzhled. Se vzrůstajícím modelovým číslem by měla růst kvalita výbavy, model 3040 má větší vnitřní telefonní seznam a podporuje datové a faxové hovory.

U modelové řady P52-2 zatím Sagem oficiálně žádný model nepředstavil, podle všeho by nejdříve mohl být na trh uveden opět základní model, PW3022, který vychází z modelu MY3022. Ten však již v nabídce Sagemu nenajdeme, ale model MW3042 se stále prodává. Tomu by měl pro USA odpovídat model PW3042, opět naprosto identický přístroj, a to jak po stránce vzhledu, tak výbavy. Frekvence, na které bude PW3042 pracovat, je samozřejmě 900 nebo 1900 MHz. Pokud se Sagemu podaří v USA prosadit, mohl by prodávat i model PW3052 (evroský model MW3052, respektive i MY3052), který by měl umět i GPRS (3+1 timeslot). Ještě zajímavější z této řady je model MY3062, novinka výrobce pro Evropu, který vedle GPRS má i infraport a podporuje EMS zprávy. S tím se ale s největší pravděpodobností pro transatlantický duální mód nepočítá.

Třetí modelovou řadou P52-6 se zatím nemá cenu příliš zabývat, protože ani jeden model končící na šestku se momentálně v Evropě neprodává, lépe řečeno Sagem jej na svých stránkách neuvádí. Model MW3026 bylo možné na podzim zakoupit v některých předplacených sadách ve Francii za velmi dobrou cenu a jemu by měl pro USA odpovídat model PW3026. Další evropský model Sagemu končící na šestku, MY3036, ukázal výrobce na letošním CeBITu a mělo by se jednat o jednoduchý low-endový telefon s GPRS (3+1 timeslot), ovšem jen pro WAP, nikoliv pro data. O dalších modelech, označených 3046 a 3056, nic nevíme a Sagem neukázal ani jejich evropské protějšky.

Sagem USA    Sagem USA    Sagem USA

Množství připravovaných telefonů Sagem pro USA svědčí o snaze výrobce prosadit se na tamějším trhu. Je však otázkou, jestli se mu již podařilo vypořádat se s kvalitou svých produktů. Tyto problémy způsobily odchod Sagemu z našeho trhu a to samé by si výrobce v USA asi nechtěl zopakovat. Samozřejmě dodejme, že většinu modelů 900/1900 MHz Sagem bude prodávat i v Evropě, je však otázkou, jestli nižší cena, kterou lze předpokládat, přesvědčí zákazníky preferovat Sagem před stále častějšími třípásmovými modely konkurence, které ani při samotném použití v Evropě nemají žádná omezení. Na druhou stranu je snaha francouzského výrobce chvályhodná a jistě si nové duální Sagemy své zákazníky najdou. Dodejme, že naše informace o všech nových transatlantických modelech Sagemu nepocházejí z otevřených zdrojů a zatím ani výrobce neví, které modely pro verzi 900/1900 MHz upraví pro masovou výrobu. Podle našich informací lze však z každé ze tří modelových řad jeden přístroj očekávat. Mezi jednotlivými modely (například 3020/3022/3026) nejsou výraznější rozdíly, hlavní odlišnost je v designu, který se pro každou modelovou řadu odlišuje.

Na závěr se sluší připomenout, že Sagem s největší pravděpodobností již v USA své telefony nabízel. Jednalo se o jednopásmové přístroje 1900 MHz a opět bylo možné ke každému modelu najít evropský protějšek. Modelová řada obsahovala telefony s označením CS712, 715, 725, 730, 750 a 755. Bohužel nevíme, který z těchto modelů se opravdu prodával. Víte-li o těchto starších přístrojích Sagemu pro USA více, napište nám nebo přispějte svými vědomostmi do diskuse.

Autor:Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Originalita nevymřela. Těchto šest smartphonů si s konkurencí nespletete

Designově originální smartphony: Alcatel 5, Huawei P20 lite, Nokia 7 Plus, Sony...

Trend minimalizace rámečků a snaha o využití maxima plochy telefonu pro displej přináší velkou unifikaci designu...

Průmyslový smartphone si můžete koupit. Zebra je drsný pracant

Zebra TC25

Zebra je pro běžné uživatele mobilních telefonů neznámá značka. A vzhledem k zaměření jejích přístrojů to tak nejspíš...

Smartphone s obří baterií se inspiroval top samsungem. Cena je pětinová

Bluboo S3

Čínští výrobci opakovaně dokázali, že umí občas doslova kouzlit. Na trh nyní míří další cenově zajímavý model, jehož...Najdete na iDNES.cz