Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sagem útočí - my X-7 a další novinky (první informace)

aktualizováno 
Francouzský výrobce mobilních telefonů Sagem prožil velmi úspěšný minulý rok a vypadá to, že v nastoupené cestě by rád pokračoval i letos.

Sagem ve třetím čtvrtletí minulého roku zčtyřnásobil své prodeje mobilních telefonů v sousedním Německu a dostal se do první pětky prodejců na tamním trhu. Nechal tak za sebou jak dalšího francouzského výrobce Alcatel, tak i giganta Motorolu. Za tímto úspěchem je zejména nabídka mobilních telefonů s integrovaným fotoaparátem, které činily téměř 60 procent jeho prodeje. Hlavním tahounem v modelové řadě Sagemu v Německu je model my V-65, který je exklusivně dodáván pouze pro operátora Vodafone. Jedná se o i u nás dobře známý model my X-6, v jiném designovém zpracování a s podporou technologie Java místo Ex-En. Stejně dobře jako v Německu se vedlo Sagemu i v domovské Francii. Tam se ve třetím čtvrtletí stal nejprodávanějším výrobcem mobilních telefonů. To Sagemu stačilo, aby poprvé předstihl, s podílem 30 procent trhu, odvěkého rivala Alcatel.

Sagem se však dívá do budoucnosti s ještě většími ambicemi. Na veletrhu CeBIT by měl Sagem představit devět nových modelů mobilních telefonů. Mezi nimiž by mohl být, podle dostupných informací, i smartphone. To podporuje i informace o spolupráci s japonským výrobcem Fujitsu, který na japonském trhu nabízí již tři modely mobilních telefonů s operačním systémem Symbian. Spolupráce s Fujitsu má dále vyústit ve spolupráci na poli mobilních terminálů pro sítě třetí generace. Mimo tohoto japonského výrobce Sagem úzce spolupracuje i s čínskou společností Bird nebo korejským Maxonem.

A co nás s určitostí od Sagemu letos čeká? Je jisté že se na trh nejdříve dostanou dva low-endové modely rozdílné koncepce: my X-1 a my C-2. Tyto modely mají již ve svých cenících někteří tuzemští distributoři. Jejich cena by měla být tři, respektive pět tisíc korun. Tyto modely byly už představeny spolu s modelem my C-1 na veletrhu ITU 2003 v Ženevě.

Véčka a telefony s flipem

 

Jednoduché véčko my C-1 nabízí obdobnou koncepci jako Sagem my C-5w s průhledem v odklopném flipu.

Sagem my C-1 

Nejjednodušším a základním véčkem v nabídce Sagemu bude model my C-1. Jeho konstrukce vychází z již prodávaného modelu my C-5w, takže se nejedná o opravdové véčko, ale o telefon s průhledným flipem. Rozměry Sagemu my C-1 jsou 84 x 44 x 19 milimetrů a hmotnost 80 gramů. Na rozdíl od modelu my C-5w bude základní model vybaven černobílým displejem s rozlišením 96 x 74 obrazových bodů. Model my C-1 nabídne pouze základní výbavu, která bude zahrnovat telefonní seznam na 100 kontaktů, podporu zpráv EMS, hlasitý odposlech a vyzvánění ve formátech Wav a MIDI. Není ovšem jisté, zda se tento model objeví i na našem trhu.

Sagem my C-3b

Sagem my C-3b vznikl spoluprací s čínským výrobcem Bird. Jedná se o totožný model, jaký Bird prodává pod označením F1, o kterém jsme psali zde. Sagem my C-3b svým tvarem zapadá do rostoucí kategorie stylových telefonů určených výhradně pro ženy. Dvoupásmové véčko nabídne barevný displej s podporou zobrazení 4096 barev a neměla by chybět podpora zpráv MMS. Ve výbavě „pudřenkového“ véčka se dále nachází GPRS třídy 8, Wap (1.2.1), integrovaný modem, infraport, vyzvánění ve formátech Wav a MIDI, hlasitý odposlech a paměť na 250 kontaktů. Rozměry a hmotnost s baterií Li-Pol jsou 81 x 44 x 23 milimetrů a hmotnost 80 gramů.

   

Dvě nová véčka Sagemu vzešla ze spolupráce s čínskou společností Bird. Vlevo je dámský model my C-3b, vpravo my C-3s.

Sagem my C-3s

Dalším véčkem je opět telefon vzešlý ze spolupráce s čínským Birdem. Sagem my C-3s nabídne stejnou výbavu jako model my C-3b a navíc přidá barevný displej s podporou zobrazení 65000 barev. To vše při rozměrech 81 x 43 x 23 milimetrů a hmotnosti 89 gramů.

Dalšími véčky v nabídce Sagemu bude model my C-2, o kterém jsme podrobně psali zde, a model my C-6. Kdy a zda-li vůbec se objeví model my X-8, zatím není známo.

Telefony klasické koncepce

  

Vzhled low-endu my X-1 je prakticky totožný se starším modelem my X-3. U nás se bude prodávat lépe vybavená verze, označená písmenem w.

Sagem my X-1w/g

První novinkou, která by měla přijít na trh v dohledné době, je Sagem my X-1. Ten bude nabízen nejméně ve dvou verzích s označením w a g. Model my X-1 vychází ze staršího modelu my X-3, se kterým sdílí i naprosto shodné designové provedení. Zůstaly zachovány i rozměry 106 x 46 x 20 milimetrů. Hmotnost se však změnila. Rozdíl je totiž v použitých bateriích. Jednotlivé verze budou osazeny bateriemi typu Li-Ion o kapacitách 550, 680, 720, 780 a 880 mAh. Hmotnost modelu my X-1w je 89 gramů a verze g 115 gramů. Model my X-3 váží s baterií Li-Ion 720 mAh 92 gramů. Podle použité baterie se bude logicky lišit i vydrž jednotlivých verzí.

Výbava nového Sagemu my X-1 je skromná. Vedle podpory dvou pásem GSM (900 a 1800 MHz) a vyměnitelných krytů dále ve výbavě nalezneme telefonní seznam s kapacitou 200 kontaktů, budík, kalkulačku a převodník měn. Model my X-1w je navíc vybaven wapovým prohlížečem, ovšem bez datové podpory GPRS. Výbavy ostatních verzí se liší například vestavěným hlasitým odposlechem nebo hrami.

  

Sagem my X-3-2 nabídne stejné rozměry jako model my X-2 v jiném designu a s lepším displejem. Vpravo je model my X-3-2m, který podporuje multimediální zprávy MMS.

Sagem my X-3-2

Sagem my X-3-2 se původně měl jmenovat my X-4. Tento model vychází z modelu my X-2, se kterým sdílí stejné rozměry a hmotnost - 99 x 45 x 21 milimetrů a 89 gramů. Baterie bude typu Li-Ion s kapacitou 860 mAh. S tou by měl Sagem my X-3-2 vydržet pět hodin hovoru nebo až 14 dní na příjmu. Na rozdíl od modelu my X-2 novinka nabídne barevný displej CSTN s podporou zobrazení 4096 barev a rozlišením 101 x 80 obrazových bodů, integrovaný modem a s tím spojenou podporu datových přenosů GPRS (4+1) a Wap (1.2.1). Telefon bude možné spojit a synchronizovat s osobním počítačem pomocí sériového nebo USB datového kabelu. Dále nebude chybět paměť na 250 kontaktů a 100 textových zpráv, kalkulačka, převodník, budík, časové odpočítávání, hra Picture Puzzle, hlasitý odposlech a výměnné kryty. Chybět nebude ani možnost nastavení vlastní melodie (ve formátech Wave, iMelody a MIDI) nebo obrázku (ve formátech bmp, png, jpeg a gif). Paměť telefonu na tyto položky je 400 Kb. Dvoupásmovému Sagemu my X-2 nebudou chybět všechny obvyklé funkce, vyjma infraportu, Javy (místo ní nabídnou telefony určené na vybrané trhy možnost stahovat hry Ex-En) a multimediálních zpráv. V dohledné době by se měl objevit i model my X-3-2m, který nabídne právě podporu MMS zpráv.

Sagem my X-7 nabídne stejné rozměry jako předchozí model my X-6. Vzhled se ovšem radikálně změní. Čočka fotoaparátu je umístěna na zádech telefonu a nepostrádá zrcátko pro pořizování autoportrétu. Krytka na rozdíl od modelu my X-6 chybí.

Sagem my X-7

Asi nejočekávanější novinkou je jistě model my X-7, který navazuje na úspěšný model my X-6. Stejně jako předchůdce, nabídne novinka integrovaný fotoaparát CCD s rozlišením VGA (640 x 480 obrazových bodů) s čtyřnásobným digitálním přiblížením, doplněný o možnost pořizovat videonahrávky. Stejně tak nebude chybět TFT displej s rozlišením 128 x 160 obrazových bodů a podporou 65 000 barev a podpora zpráv MMS. Rozměry a hmotnost nového Sagemu by měly být shodné s modelem my X-6, tedy 110 x 46 x 22 milimetrů a 106 gramů. Novinka od Sagemu bude podporovat tři pásma GSM (900/1800/1900 MHz) a nabídne datovou podporu GPRS třídy 8 (4+1). S tím je spojen integrovaný modem a wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1. Synchronizace a spojení s osobním počítačem bude možné pomocí infraportu nebo datového kabelu. Bluetooth chybí. Sagem my X-7 nabídne paměť na 300 kontaktů s devíti položkami a paměť na 100 textových zpráv. Sagem my X-7 bude podporovat Javu a v telefonu by měli být předinstalovány dvě hry. Další výbavu zahrnuje polyfonní vyzvánění, kalendář, poznámkový blok, budík, stopky, kalkulačka, převodník a možnost jednoduché výměny krytů. Nechybí také hlasitý odposlech a hlasový záznamník. Později by se měl tento model objevit pod označením my V-75, stejně jako předchůdce u operátora Vodafone. 

Autor:
Nejčtenější

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

Asus Zenfone 4 Selfie Pro
U volební urny neroztahujte selfie tyčku. Fotit však zakázáno není

Mobily budou hrát u právě probíhajících parlamentních voleb specifickou roli - spousta lidí si jimi bude dokumentovat svoji aktivitu při volbách. Co je ve...  celý článek

Příchod sítí 5G je plánován na rok 2020
Nástup sítí 5G je zase o něco blíže. První vysílače jsou už postavené

Berlín Příchod sítí 5G je plánován až na rok 2020, ale k důležitým milníkům dochází už teď. Společnost Deutsche Telekom spustila první evropské vysílače umožňující...  celý článek

Funkční 18palcový OLED displej lze nyní srolovat do 3cm ruličky.
Za tři roky budou mít iPhony ohebný displej. Samsung ostrouhá

iPhone se podle zákulisních informací dohodl s LG na vývoji ohebného displeje pro budoucí iPhony. Samsung tak přijde o lukrativní byznys.  celý článek

Nokia 7
Nokia má novou sedmičku. Výbavou zaujme, cenou spíše ne

Další přírůstek do rodiny obnovené značky Nokia nese pořadovou číslovku sedm a vyplňuje prostor mezi střední třídou v podobě Nokie 6 a špičkovou Nokií 8. Její...  celý článek

Další z rubriky

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

Údajný snímek nástupce OnePlus 5
OnePlus 5 hlásí vyprodáno. Nástupce přijde nečekaně brzo

OnePlus 5 patří k nejpovedenějším přístrojům sezony. Má výbornou výbavu a příznivou cenu. Podle serveru GizmoChina by již brzy měl přijít jeho nástupce, který...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.