Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sagem představil novou řadu telefonů - MY30xx

aktualizováno 
Na první pohled žádná velká změna, ale už ten druhý prozradí, že nové Sagemy jsou oproti svým předchůdcům dál. Podporují EMS, zobrazují animované screensavery a běžně pracují s WAPem. Komu však vkus francouzských designérů ze Sagemu nepřirostl k srdci, ten se i řadě MY vyhne obloukem.

sagem_MY3052_vystavaFrancouzský Sagem přichází s novou řadou mobilních telefonů, která nese označení MY. Přestože vzhledově nepřináší vlastně nic nového, po stránce funkcí je přeci jen znatelným krokem vpřed. Vychází sice z předchozích modelů řady MW, nicméně mobily jsou vybaveny nejnovějšími funkcemi, především EMS, screensavery a klávesou pro přímý přístup k WAPu. Nejdražší z nich dokonce podporuje i GPRS.

Sagem nové modely představil na italském veletrhu informačních a telekomunikačních technologií SMAU. To, že nové modely vycházejí z již známých mobilů, je poznat již z jejich označení. Kategorii levných telefonů zaplňuje MY3020, ve střední třídě se pokusí uspět MY3042 a nakonec typ MY3052 aspiruje na označení manažerský telefon, přestože mu některé vlastnosti správného manažera chybí.

Pokud jde o vzhled, velikost a váhu, nečekejte žádné převratné změny. Sagem se drží svých vyzkoušených designů. Přestože tvarově jsou jednotlivé modely poněkud odlišné, rozměry v milimetrech mají shodné: 105 x 50 x 23. Sagem se také drží svého zvyku neintegrovat anténu do těla přístroje, a tak počítejte s krátkou tyčkou na jeho vrchu.

sagem_MY3020_cerveny_predekNejvětším pokrokem ve funkcích je u řady MY podpora EMS (Enhanced Messaging System). Pomocí vylepšených SMS si tak můžete posílat vyzváněcí melodie, loga na displej, obrázkové zprávy, ale také animované screensavery (které však nepodporuje model MY3020). Dvě nové speciality jsou přímo z dílny Sagemu – pomocí SMS můžete jiným uživatelům posílat vaše oblíbené WAPové záložky; telefony používají prohlížeče WAPu verze 1.1 a mají klávesu, po jejímž stisku se rovnou dostanete do menu WAP. Tento prostý "čudlík" Sagem honosně nazývá "technologií Fast WAP".

Všechny modely také obsahují software pro rychlejší psaní textu T9. Výrazný, modře podsvícený displej dokáže zobrazit osm řádek textu, z nichž dva jsou rezervované pro stavové ikony a kontextovou nápovědu. Vibrační zvonění a zabudované hlasité hands-free u Sagemu nepřekvapí, tyto funkce do svých telefonů implementuje již od chvíle, kdy se jeho výrobky poprvé objevily na našem trhu.

MY3020 

Jde o low-endový telefon, určený mladým a nenáročným uživatelům. Lze měnit kryty a upravovat si tak telefon k obrazu svému. Pro volné chvíle se může hodit nabídka dvou her. Přestože rozměry má MY3020 shodné se svými dvěma lepšími bratry, hmotností je o něco převyšuje – váží 122 gramů. Jeho jednoduchosti a váze odpovídá i cena okolo 6000 korun.

sagem_MY3042_vystavaMY3042

Zastupuje střední třídu a oproti MY3020 může nabídnout několik funkcí navíc, které však nepřekvapí nikoho, kdo je zvyklý na dnešní standardy v oboru mobilních telefonů. Například zabudovaný modem je vlastně samozřejmostí, uživatel je však odkázán na připojení telefonu k počítači kabelem, infračervený port na MY3042 nenajdete. Kromě telefonního seznamu na SIM kartě vám tento mobil nabídne navíc 100 pozic na čísla přímo ve své paměti. Také umí na displeji v pohotovostním stavu přehrávat animované screensavery. Oproti levnému typu MY3020 je znatelně lehčí, jako jediný z nové trojice dosahuje hmotnosti pod sto gramů, a to 97 gramů. Tomu také odpovídá cena, která se bude pohybovat zřejmě na hranici devíti tisíc korun.

sagem_MY3052_vruceMY3052

Jako správný manažerský telefon se MY3052 nevyhýbá práci s daty. Proto je vybaven technologií paketového přenosu dat GPRS s konfigurací 3+1 timeslot (downlink+uplink). Vzhledem je naprosto shodný s jednodušším MY3042, ale uvnitř skrývá některé trumfy navíc. Například interní seznam pojme celých 250 telefonních čísel, pro plánování vašeho času můžete využít kalendář a organizér. Bohužel však ani tento profesionální telefon nemá tak základní věc, jakou je již dnes bezesporu IrDA port. Hmotnost dosahuje 105 gramů. Cenově se vyrovná manažerským telefonům konkurence, budeme ho moci koupit asi za 12-13 tisíc korun.

Sagem tedy postoupil o něco vpřed. Ve svých nových modelech již používá nejnovější funkce jako EMS nebo animované screensavery a přitom se drží svých vyzkoušených kvalit – hlasitého hands-free a zajímavého vzhledu. Přesto se však nelze ubránit dojmu, že ve vyšších kategoriích Sagem jasně na konkurenci ztrácí. V dobách modelu MC49 a MC959 se mohl tento francouzský výrobce směle měřit s ostatními, ovšem dnes jeho MY3052 bude jen těžko soupeřit s takovými mobily, jako je T39 od Ericssonu nebo Timeport 280 od Motoroly.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Další z rubriky

Dvě levné novinky se skoro stejnou výbavou. Hezčí je ten levnější

Při uvedení modelu Honor 7X koncem loňského roku v Londýně nám zástupci české...

Při uvedení modelu Honor 7X koncem loňského roku v Londýně nám zástupci české pobočky tvrdili, že v Česku se bude...

Bojíte se smartphonů? Pak je tu jeden speciálně pro vás

Seniorské mobily Doro

Společnost Doro uvedla na český trh tři nové mobilní telefony určené tradičně pro méně zkušené uživatele. Mezi novinky...

To není iPhone X s Androidem, ale druhý mobil se snímačem v displeji

Doogee V bude druhý smartphone se snímačem otisků prstů integrovaným přímo v...

Jedním z poznávacích znamení iPhonu X je nepříliš vzhledné vykrojení displeje, kterým je známý i neúspěšný Essential...Najdete na iDNES.cz