Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sagem na CeBITu: máme gladiátora na Motofone, bude levnější

aktualizováno 
Francouzský Sagem na letošním CeBITu představil zejména jednoduché mobily, u kterých je hlavní prioritou nízká cena. Mezi novinkami najdeme elegantní véčka, stejně jako telefony klasické konstrukce.
Sagem na CeBITu 2007

Sagem na CeBITu 2007 | foto: Mobil

Tradiční francouzský výrobce mobilních telefonů přivezl do Hannoveru celé své portfolio. Téměř všechny své novinky ale již představil na kongresu 3GSM v Barceloně. Světovou premiéru si v Německu odbylo pouze jedno low-endové véčko ve dvou verzích a jeden již dříve vystavený model se dočkal oficiální prezentace.

Víte, že...? Sony Ericsson se dohodl se Sagemem na spolupráci, jejímž cílem je vývoj low-endových modelů pro tohoto švédsko-japonského výrobce. Budoucí levné Sony Ericssony tak budou mít svůj původ ve Francii. - více zde

Sagem my300C – laciná elegance

Jedinou opravdovou novinkou na stánku Sagemu bylo jednoduché véčko my300C. To zaujme elegantním designem a oblým tělem. Telefon se bude nabízet v několika barevných variantách předního krytu. Svoji výbavou tento model nikoho neochromí, předností by měla být nízká cena.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Vnější displej Sagemu my300C chybí a alespoň z části jej nahrazuje informační dioda. Hlavní displej svými parametry díru do světa neudělá. Má rozlišení pouze 128 x 128 obrazových bodů a dokáže zobrazit 65 000 barev. Výrobce sice nikde neuvádí, o jaký typ displeje se jedná, podle našeho názoru jde o pasivní displej.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Ve výbavě zbylo místo i na fotoaparát, ten však nabízí skromné VGA rozlišení. Bluetooth nebo hudební přehrávač bychom v tomto modelu nenašli. Telefon pracuje pouze ve dvou evropských pásmech GSM a nabízí datové přenosy GPRS třídy 10. Ty lze využít jak pro multimediální zprávy MMS, tak pro wapový prohlížeč.

Jednoduchý Sagem má rozměry 79,2 x 43,5 x 21,7 milimetru. Hmotnost má nízkou hodnotu - pouhých 80 gramů. Do prodeje se tento model dostane v červnu.

Sagem my411X – elegán se zrcadlem

Další oficiální premiérou je model my411X. Ten však výrobce vystavoval již v Barceloně na kongresu 3GSM. Tento model vychází z modelu my400X, který u nás operátor Vodafone prodává pod označením my400V. Oproti předchůdci doznala novinka několika vylepšení ve vzhledu, z nichž je nejpatrnější povrchová úprava čela telefonu. Celé čelo totiž pokrývá průhledná plocha, která se zrcadlí. Na čitelnosti displeje ani na ovládání žádný vliv nemá.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Po stránce výbavy se novinka oproti předchozímu provedení liší zejména přítomností slotu pro paměťové karty. Díky tomu lze využít vestavěný hudební přehrávač. Vestavěná paměť se skromnou kapacitou 10 MB by totiž nestačila. Další podstatnou inovací je přítomnost bezdrátové technologie Bluetooth.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Co se oproti předchozímu modelu my400X nezměnilo, je displej a fotoaparát. Displej má nízké rozlišení 128 x 160 obrazových bodů a fotoaparát si musí vystačit s VGA rozlišením. 14 milimetrů tenký telefon pracuje ve třech pásmech GSM a nabízí datové přenosy GPRS třídy 10.

Nový Sagem my411X bychom rádi uvítali i na našem trhu. Jedná se o designově povedený přístroj, který svojí výbavou postačí méně náročnému uživateli. Výrobce u tohoto modelu uvádí cenu okolo 3 500 korun. Co na to Vodafone?

Sagem my150X – konkurence pro MOTOFONE

Novinku s označením my150X výrobce sliboval již pro 3GSM kongres v Barceloně. Tam ji však nakonec neukázal. Svoji výstavní premiéru si tedy telefon odbyl v Hannoveru. Telefon byl vystaven pouze za sklem a nemohli jsme si jej tedy pořádně osahat. Pravděpodobně jeho představení výrobce uspěchal a ještě nemá k dispozici plně funkční vzorek.

Spěch s vystavením lze pochopit. Sagem my150X je totiž přímým konkurentem nové Motoroly Motofone F3, která se již začala úspěšně prodávat. Ačkoliv se jedná o zcela low-endový model, má stejně jako konkurenční Motorola velmi elegantní design.

Sagem my150X Sagem my150X Sagem my150X

Telefon ukrývá ve velmi tenkém těle (tloušťka 10 milimetrů) pouze základní výbavu. Stejně jako Motorola má i low-endový Sagem unikátní displej. Ten je vyroben technologií NeoN a zobrazuje modrý text na černém pozadí.

Mimo telefonování ve dvou pásmech GSM umí telefon již pouze pracovat se zprávami SMS. Na příchozí hovor upozorní šestnáctihlasá polyfonní melodie. Zástupci francouzského výrobce jsme byli ujištěni, že cena Sagemu my150X bude nižší než u Motoroly Motofone F3. Do prodeje se telefon dostane již v červnu.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Sagem my220X – barevný displej

Sagem my220X je model naprosto shodný s modelem my150X, akorát místo monochromatického displeje nabízí barevný displej, který zobrazí 65 000 barev. Rozlišení displeje však prozatím není známé. Design i výbava je naprosto totožná s modelem my150X. Podle vyjádření výrobce se bude jednat o jeden z nejlevnějších mobilů s barevným displejem na trhu.

Sagem my401C – slušná výbava za málo peněz

Výstavní premiéru si v Německu odbylo i véčko my401c. Tento model, který se bude prodávat v několika barevných verzích, má dva displeje. Hlavní s rozlišením 128 x 160 obrazových bodů dokáže zobrazit 65 000 barev, vnější je pouze monochromatický s rozlišením 96 x 64 obrazových bodů. Ve výbavě nechybí ani fotoaparát, ten ale nabízí pouze VGA rozlišení.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Výbava telefonu je poměrně bohatá. Najdeme v ní hudební přehrávač, který využívá pro uložení hudebních souborů paměťové karty formátu microSD. Nechybí ani Bluetooth a Java. Sagem my401C s rozměry 86 x 43,3 x 18,5 milimetru pracuje ve třech pásmech GSM a nabízí datové přenosy GPRS třídy 10.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Pouze 81 gramů vážící telefon se již v některých zemích prodává za cenu okolo 2 500 Kč. Existovat bude i verze my400C, která nebude mít ve výbavě hudební přehrávač, Bluetooth a paměťové karty.

Sagem my200C – rozevírací základ

Francouzi v Hannoveru konečně vystavili i jednoduché véčko my200C. Vystaveno bylo však pouze ve vitríně. Tento model Sagem oficiálně představil již v Barceloně, nevystavoval ho tam však. Jedná se o jednoduché véčko s moderním vzhledem, které bude existovat ve dvou variantách.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Telefon s rozměry 79 x 42 x 21 milimetrů má pouze jeden displej s nízkým rozlišením 128 x 128 obrazových bodů. Displej je barevný se schopností zobrazit 65 000 barev. Opět nevíme, zda se jedná o pasivní typ, k čemuž se přikláníme. Jednoduché véčko pracuje ve dvou pásmech GSM a mimo posílání textových zpráv již nic jiného nenabízí.

Pro ty, kteří si chtějí připlatit, je připravena vylepšená verze my202C. Ta oproti původní specifikaci navíc nabízí datové přenosy GPRS a tudíž nechybí podpora zpráv MMS a wapový prohlížeč. Přibyla také hra mySudoku.

Sagem my200C se již na vybraných trzích prodává za cenu okolo 1 500 Kč. Telefon bude v prodeji v několika barevných variantách.

Sagem my212X – na tři způsoby

Pouze za sklem si v Hannoveru svoji výstavní premiéru odbyl také Sagem my212X. Tento model klasické konstrukce opět patří mezi základní nabídku. Pasivní displej s rozlišením 128 x 128 obrazových bodů dokáže zobrazit 65 000 barev. Fotoaparát chybí. Novinka, která se bude nabízet v několika barevných verzích, váží pouze 69 gramů. Rozměry telefonu jsou 103 x 44,5 x 15,4 milimetru.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Novinka nabízí podporu datových přenosů GPRS a tak telefon zvládá multimediální zprávy MMS a k dispozici je wapový prohlížeč. Telefon pracuje pouze ve dvou evropských pásmech GSM. V telefonu najdeme hru mySudoku.

Tento model bude existovat i ve dvou dalších variantách. Sagem my214X navíc přidává do výbavy FM rádio. Model my210X postrádá datové přenosy GPRS a tudíž nepřijme zprávy MMS. Základní varianta low-endového Sagemu se začne prodávat za cenu okolo 1 500 Kč.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Sagem na letošním CeBITu nevystavoval pouze jednoduché telefony. Mezi vystavenými novinkami nechybělo ani véčko myMobile TV (my750C) s překlopným displejem, které výrobce představil již v Barceloně. Více o tomto telefonu zde.

Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007 Sagem na CeBITu 2007

Dalším vystaveným mobilem od Sagemu bylo elegantní tenké véčko my800C. To nabízí bohatou výbavu, ve které nechybí podpora sítí třetí generace, EDGE, hudební přehrávač, paměťové karty, stereo Bluetooth, QVGA displej nebo dvoumegapixelový fotoaparát. Tento model bude existovat i ve verzi s vysokokapacitní MegaSIM kartou. Více o Sagemu my800C zde.

Autor:
Nejčtenější

Nové ovládací centrum umožňuje přidávat další funkce.
Nový Android má extrémně málo smartphonů. U Applu je to úplně jinak

Díky tomu, že Apple si sám vyvíjí software i hardware, je aktualizace iPhonů a iPadů velmi snadná. Naopak Android má roztříštěnou základnu přístrojů od tisíců...  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Honor 6A
Nenápadný premiant nižší třídy. Vyzkoušeli jsme Honor 6A

Nejlevnější model v nabídce značky Honor je dobrým příkladem toho, jak se mají dělat levné smartphony. Soustředí se na baterii, kvalitu displeje a na systém,...  celý článek

Vedoucímu hotelové služby explodoval v kapse košile Samsung Galaxy Grand Duos.
V kapse košile ucítil teplo, krátce poté jeho samsung explodoval

Nepříjemné chvilky zažil o poslední zářijové sobotě 47letý hotelový provozní Yulianto, v náprsní kapse jeho košile mu totiž explodoval telefon Samsung Galaxy...  celý článek

Navigace testuje majáky v pražskému tunelu
Mobil se neztratí ani v tunelu Blanka. Zkusili jsme testovací majáky Waze

Populární navigační aplikace Waze se v Praze možná dočká příjemného vylepšení. V tunelu, kde není dostupný signál z navigačních satelitů GPS, se bude...  celý článek

Další z rubriky

Huawei Mate 10 Lite
První top model, který nestojí ani 10 000 Kč. Smiřte se ale s ústupky

O tom levnějším z nových top smartphonů firmy Huawei jsme se toho během mnichovské premiéry moc nedozvěděli. Novinka Mate 10 Lite přijde do prodeje dříve než...  celý článek

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

IBM Simon
Takový smartphone jsme ještě netestovali. Rarita, která nedává smysl

V roce 1994 se začala psát komerční budoucnost chytrých telefonů. IBM Simon se stal prvním chytrým telefonem na trhu. Z dnešního pohledu je to především...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.