Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S posíláním SMS zadarmo se již dá téměř kouzlit

aktualizováno 
Jednoduchý program GateKeeper vám umožní snadno a pohodlně zasílat SMS zprávy z vašeho počítače, a to úplně zadarmo, neboť využívá internetových bran operátorů. Na rozdíl od nich vám však nabídne i několik velmi užitečných funkcí, jako hromadné rozesílání, časování nebo telefonní seznam.
Internetové SMS brány českých operátorů jsou nejnavštěvovanějšími stránkami na jejich webech. Jde vlastně o naprosto jednoduché a obyčejné odeslání SMS, výhodou je, že nic neplatíte a píšete na velké klávesnici počítače.
Stejné výhody a navíc několik dalších nabízí jednoduchý program SMS GateKeeper, který si můžete volně stáhnout z internetu. Ten využívá k odeslání internetové brány operátorů, ale nenutí vás se jimi zabývat a umožní vám přidat ke každé SMS několik dalších parametrů, ovlivňujících její odeslání.

GateKeeper - celek

Program nevyžaduje žádnou instalaci, stačí si prostě stáhnout soubor a ten spustit. Otevře se okno, vertikálně rozdělené na dvě poloviny. V levé naleznete všechna nastavení k odesílané SMS, včetně samotného textu zprávy. V pravé se pak vypisuje fronta textovek čekajících na odeslání nebo již odeslaných, podle toho, které zobrazení zvolíte. SMS zprávy, které jsou vypsané ve frontě neodeslaných, buďto čekají, až vám brány umožní odeslat další (na bráně Paegasu je interval mezi odesláním dvou SMS 120 vteřin), nebo čeká na čas odeslání, vámi zadaný.

GateKeeper - číslo Tím se dostáváme k tomu, jaké parametry lze nastavit u odesílané zprávy. Pochopitelně telefonní číslo adresáta, případně adresátů, neboť GateKeeper umožňuje hromadné rozesílání zpráv. Způsob doručení určuje, zda půjde o klasickou SMS, nebo zda se zobrazí pouze na displeji. Pokud nemá adresát Oskarovo číslo, nabídne se vám také položka Automaticky odpovídat na e-mail, která znamená, že vám na zadaný e-mail přijde potvrzení o doručení a příjemce textovky vám na něj může pomocí automatické odpovědi poslat zprávu. Oskarova brána tuto funkci nepodporuje, proto v programu chybí.
Poslední nastavení se týká času odeslání. Jestliže zaškrtnete možnost Odeslat později, zpráva se odešle v den a hodinu, kterou sami nastavíte.

GateKeeper - diakritika Kromě těchto základních funkcí nabízí program také ukládání telefonních čísel do adresáře a jejich zařazování do skupin. Tímto způsobem lze snadno hromadně rozesílat SMS, což lze například zajímavě zkombinovat s chatem EuroTelu a ušetřit tak pár korun.

Odeslanou SMS můžete nechat uloženou ve frontě odeslaných a později ji přeposlat na další číslo nebo čísla. A nakonec, program také nabízí drobné vylepšení pro psaní SMS, které se hodí pro ty, kteří nejsou zvyklí psát bez háčků a čárek. Volbou Automaticky opravovat diakritiku zapnete funkci, která se o tento problém v textu SMSky postará přímo během psaní.

Program GateKeeper si můžete zdarma stáhnout zde.Témata: hry, SMS, Eurotel

Nejčtenější

Na Instagram dáváte všichni to samé, ukazuje profil. Fotografové se vztekají

Všichni fotí to samé, poukazuje na Instagramu účet insta_repeat

Čím více se Instagram plní uživateli, tím více je patrný trend, na který upozornil účet „Insta Repeat“. Ukazuje, že...

Nevídané. Nejlevnější letošní iPhone bude dvousimkový, ale má to háček

iPhone 8 Plus dodnes patří k nejvýkonnějším smartphonům. Dvě SIM najednou ale...

O příchodu iPhonu se sekundárním slotem pro SIM se spekuluje několik měsíců. Nejnovější zprávy tchajwanského deníku...Nejlepší samsung letošního roku má extrémní paměť a nahradí počítač

Samsung Note 9 na premiéře v New Yorku

Nástupce „zápisníkové“ řady Note od Samsungu je opět tím nejlepším, co si od korejského výrobce letos můžete pořídit....

Siemens se vrací mezi mobily. Pomocí „neobyčejného“ mobilu Xiaomi

Xiami Qin

Dostáváme se do paradoxní situace. Růst prodejů smartphonů se zastavil a naopak renesanci zažívají obyčejné mobily. Což...

Vyměňte své iPhony za samsungy, vyzval prezident Erdogan Turky

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšení cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka nezůstalo bez odezvy....

Další z rubriky

Smartphone plný superlativů. Nové Meizu 16 je nejlepší snad ve všem

Meizu 16 na světové premiéře v Pekingu

Čínská značka Meizu představila špičkový smartphone Meizu 16. Má nejrychlejší čtečku v displeji, nejvyšší výkon i...

Nemá mezi smartphony konkurenci. Pokud neradi píšete na displeji

BlackBerry KeyOne a nové Key2

Do redakce nám k testování dorazila nová generace pracovního smartphonu od BlackBerry. Model Key2 je nástupcem loňského...

Slušná střední třída s příliš sebevědomou cenou. Test Motoroly G6 Plus

Motorola Moto G6 Plus

Segment střední a vyšší střední třídy je místo, kde se Motorola cítí jako doma. Model G6 Plus spadá právě do této...

Najdete na iDNES.cz