Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S Palmem do školy (3) - pár freewarových tipů do aktovky...

aktualizováno 
Dokončujeme naši předškolní minisérii - dnes vám přinášíme několik tipů na programy, které se vám v novém školním roce mohou hodit. A všechny mají ještě jednu příjemnou vlastnost - jsou zdarma!

 

Dobrá kalkulačka je prostě základ...

Kalkulátorů zdarma je na PalmOS víc než dost a nemusí to být vždycky zrovínka jen nějaké nedodělky či přihlouplé kalkulačky s aritmetickými výpočty. Naopak - i zde jsou k mání špičkové produkty:

EasyCalc 1.18
Výbornou kalkulačku od Ondřeje Palkovského jsme již u nás několikrát představili. Publikovali jsme i postřehy uživatele, kde najdete další informace o této kalkulačce. Stáhněte ji zde.


SC103P
Vědecká kalkulačka bez výrazných kompromisů. Můžete si o ní přečíst u nás recenzi, či si ji rovnou stáhnout.

C4me
Další zajímavou kalkulačkou zadarmo je tato od Dimitrije Vokhmina (C4CALC.com) - vyzkoušejte ji!

 

Co takhle chemické tabulky?
Do které kapsy by se nehodily? Přinesli jsme o nich článek již před časem. I zde je ke stažení několik freewarových aplikací tohoto typu - můžeme vám doporučit zejména program

ChemTable 2.1
Freeware aplikace Roberta Enga, kterou autor stále zdokonaluje a vyvíjí. Program zobrazuje polovinu tabulky a po kliknutí na šipky nahoře druhou polovinu (adekvátně i zpět). 

Program má dobré filtry - můžete si nastavit zobrazování jen určitých skupin prvků. Taky si můžete vybrat, jestli chcete v tabulce zobrazovat symbol prvku či atomové číslo. Po kliknutí na příslušný prvek se vám objeví okno detailu s podrobnými údaji.

Zapomněli jste pravítko? 

To ještě nemusí být ve všech případech tragédie, rozhodně pokud jste nezapomněli doma svůj handheld. I o nich jsme přinesli článek, který si můžete přečíst. Z freewarových produktů vybíráme 

Ruler
Program na měření drobných předmětů - prostě položíte cokoliv na displej a srovnáte čáru do kraje předmětu. Lze kalibrovat. Produkuje Araiguma.

Rules
Jednoduché pravítko přímo na displeji PDA. Vyvinul Baron Sekyia.

 

Něco málo do zeměpisu?

CityZen
Taková zoomovací mapa světa se světovými městy a státy, ta by se tedy hodila! A zkusili jste CityZen? Není to dokonalost sama, nějakou dobu trvá vykreslování, zato však kromě mapy obsahuje i několik zeměpisných kvízů! 

Program si můžete stáhnout zde a něco málo k přečtení o něm najdete i u nás!

 

 

Místo kalendáříku...

ClassDB 1.0
Velmi šikovný kalendářík od Ricarda Cabrala. Je zdarma a má vlastně jedinou obrazovku se zobrazením měsíců v roce (sloupce) a dnů v těchto měsících (řádky). Kliknutím na příslušné okénko vyvoláte malé okno pro vstup "dat" - vyberete předmět (Class) a dopíšete typ události (jako text). Dny, ve kterých máte nějakou "událost", jsou vykřížkovány a aktuální den je označen malou vlaječkou.

Škoda, že v menu "Class" nejde editovat, asi by si chtělo program upravit v Rsrc Editu...

 

Maximus
Pokud si potřebujete pouze u jednotlivých dnů poznamenávat události pomocí ikonek, vyzkoušejte Maximus - ke každému dni můžete přiřadit celkem až 4 ikony, různě je podbarvovat apod. Ideální řešení pro všechny, kteří si potřebují vést "deník událostí", ale nechce se jim trávit dlouhý čas jejich zapisováním...

Stahujte zde.

 

Anniversary? 1.1
Databáze českých svátků, ve které můžete vyhledávat podle jména. Ke každému dni si můžete ještě vytvářet další zápisky a přidat zde tak třeba narozeniny vašich známých či přátel. 

Autorem je Questions (jejich stránka rozhodně stojí za navštívení, protože vyvíjí velmi dobrý software, za stažení stojí řada jejich freeware produktů, a i ty placené doporučuji odzkoušet - cena je spíš symbolická a užitná hodnota veliká!) Program Anniversary? si můžete stáhnout zde.

 

SvátkyDA 1.3
Upřednostňujete-li před samostatnou aplikací DA program, je tu pro vás tato užitečná aplikace. Jejím autorem je Martin Ostruzska a stáhnout si ji můžete zde (slovenská verze je tady).

 

 

A místo papíru...

Znáte to - potřebujte si rychle něco poznamenat (úkol, nějaké číslo, částku, jméno apod.). Jistěže to lze v PalmOS vložit do příslušné databáze (úkoly, kontakt, finanční program apod.), v mnoha situacích je však rychlejší naškrábat to rychle na kousek papíru a později s tímto údajem v klidu pracovat (zatřídit ho do úkolů apod.). I zde vám Palm nabízí řešení a je zase zdarma - program 

Diddle Bug
Program vám umožní rychle cokoliv napsat na displej (k tomu je k dispozici řada kreslicích nástrojů, hrotů a odstínů pera apod.). Displej zde slouží jako ten pověstný papírek a takovýchto papírků máte k dispozici celý balík (jste omezeni jen velikostí paměti). Takto zapsané poznámky můžete následně otevřít a dál s nimi pracovat.

To ale není všechno - jestli si zapíšete do DiddleBig nějaký jednorázový úkol a přiřadíte mu datum a hodinu jeho splnění, tak vás program v příslušnou hodinu upozorní alarmem a zobrazením tohoto úkolu na displeji! Nemusíte tedy nic přepisovat do vaší databáze úkolů - program sám slouží jako úkolovník.

Tento velmi užitečný program Mitche Blewinse (nyní jej dál vyvíjí Peter Putzer) si můžete stáhnout zde. Má, pochopitelně, mnoho konkurentů, jsou však vesměs za poplatek.

 Nejčtenější

Stáhli si nahrávač hovorů, teď jim útočníci mohou vysát bankovní účty

Ilustrační snímek

Aplikace pro nahrávání hovorů QRecorder může být po aktualizaci zavirovaná. Útočník se tak může dostat k bankovním...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...Huawei se směje Applu. Lidem ve frontě na iPhony rozdával občerstvení

Huawei rozdával čekajícím ve frontě na nové iPhony džus a nabíjel jejich...

Minulý pátek se zájemci o nové iPhony tradičně postavili do front, aby mohli mít nový smartphone mezi prvními. Toho...

Za hodně peněz hodně muziky. Recenze vrcholného iPhonu XS Max

iPhone XS Max

Apple slavil v loňském roce výročí deseti let od uvedení svého prvního smartphonu. Proto připravil zcela nový přístroj,...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Najdete na iDNES.cz