Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S Palmem do školy (3) - pár freewarových tipů do aktovky...

aktualizováno 
Dokončujeme naši předškolní minisérii - dnes vám přinášíme několik tipů na programy, které se vám v novém školním roce mohou hodit. A všechny mají ještě jednu příjemnou vlastnost - jsou zdarma!

 

Dobrá kalkulačka je prostě základ...

Kalkulátorů zdarma je na PalmOS víc než dost a nemusí to být vždycky zrovínka jen nějaké nedodělky či přihlouplé kalkulačky s aritmetickými výpočty. Naopak - i zde jsou k mání špičkové produkty:

EasyCalc 1.18
Výbornou kalkulačku od Ondřeje Palkovského jsme již u nás několikrát představili. Publikovali jsme i postřehy uživatele, kde najdete další informace o této kalkulačce. Stáhněte ji zde.


SC103P
Vědecká kalkulačka bez výrazných kompromisů. Můžete si o ní přečíst u nás recenzi, či si ji rovnou stáhnout.

C4me
Další zajímavou kalkulačkou zadarmo je tato od Dimitrije Vokhmina (C4CALC.com) - vyzkoušejte ji!

 

Co takhle chemické tabulky?
Do které kapsy by se nehodily? Přinesli jsme o nich článek již před časem. I zde je ke stažení několik freewarových aplikací tohoto typu - můžeme vám doporučit zejména program

ChemTable 2.1
Freeware aplikace Roberta Enga, kterou autor stále zdokonaluje a vyvíjí. Program zobrazuje polovinu tabulky a po kliknutí na šipky nahoře druhou polovinu (adekvátně i zpět). 

Program má dobré filtry - můžete si nastavit zobrazování jen určitých skupin prvků. Taky si můžete vybrat, jestli chcete v tabulce zobrazovat symbol prvku či atomové číslo. Po kliknutí na příslušný prvek se vám objeví okno detailu s podrobnými údaji.

Zapomněli jste pravítko? 

To ještě nemusí být ve všech případech tragédie, rozhodně pokud jste nezapomněli doma svůj handheld. I o nich jsme přinesli článek, který si můžete přečíst. Z freewarových produktů vybíráme 

Ruler
Program na měření drobných předmětů - prostě položíte cokoliv na displej a srovnáte čáru do kraje předmětu. Lze kalibrovat. Produkuje Araiguma.

Rules
Jednoduché pravítko přímo na displeji PDA. Vyvinul Baron Sekyia.

 

Něco málo do zeměpisu?

CityZen
Taková zoomovací mapa světa se světovými městy a státy, ta by se tedy hodila! A zkusili jste CityZen? Není to dokonalost sama, nějakou dobu trvá vykreslování, zato však kromě mapy obsahuje i několik zeměpisných kvízů! 

Program si můžete stáhnout zde a něco málo k přečtení o něm najdete i u nás!

 

 

Místo kalendáříku...

ClassDB 1.0
Velmi šikovný kalendářík od Ricarda Cabrala. Je zdarma a má vlastně jedinou obrazovku se zobrazením měsíců v roce (sloupce) a dnů v těchto měsících (řádky). Kliknutím na příslušné okénko vyvoláte malé okno pro vstup "dat" - vyberete předmět (Class) a dopíšete typ události (jako text). Dny, ve kterých máte nějakou "událost", jsou vykřížkovány a aktuální den je označen malou vlaječkou.

Škoda, že v menu "Class" nejde editovat, asi by si chtělo program upravit v Rsrc Editu...

 

Maximus
Pokud si potřebujete pouze u jednotlivých dnů poznamenávat události pomocí ikonek, vyzkoušejte Maximus - ke každému dni můžete přiřadit celkem až 4 ikony, různě je podbarvovat apod. Ideální řešení pro všechny, kteří si potřebují vést "deník událostí", ale nechce se jim trávit dlouhý čas jejich zapisováním...

Stahujte zde.

 

Anniversary? 1.1
Databáze českých svátků, ve které můžete vyhledávat podle jména. Ke každému dni si můžete ještě vytvářet další zápisky a přidat zde tak třeba narozeniny vašich známých či přátel. 

Autorem je Questions (jejich stránka rozhodně stojí za navštívení, protože vyvíjí velmi dobrý software, za stažení stojí řada jejich freeware produktů, a i ty placené doporučuji odzkoušet - cena je spíš symbolická a užitná hodnota veliká!) Program Anniversary? si můžete stáhnout zde.

 

SvátkyDA 1.3
Upřednostňujete-li před samostatnou aplikací DA program, je tu pro vás tato užitečná aplikace. Jejím autorem je Martin Ostruzska a stáhnout si ji můžete zde (slovenská verze je tady).

 

 

A místo papíru...

Znáte to - potřebujte si rychle něco poznamenat (úkol, nějaké číslo, částku, jméno apod.). Jistěže to lze v PalmOS vložit do příslušné databáze (úkoly, kontakt, finanční program apod.), v mnoha situacích je však rychlejší naškrábat to rychle na kousek papíru a později s tímto údajem v klidu pracovat (zatřídit ho do úkolů apod.). I zde vám Palm nabízí řešení a je zase zdarma - program 

Diddle Bug
Program vám umožní rychle cokoliv napsat na displej (k tomu je k dispozici řada kreslicích nástrojů, hrotů a odstínů pera apod.). Displej zde slouží jako ten pověstný papírek a takovýchto papírků máte k dispozici celý balík (jste omezeni jen velikostí paměti). Takto zapsané poznámky můžete následně otevřít a dál s nimi pracovat.

To ale není všechno - jestli si zapíšete do DiddleBig nějaký jednorázový úkol a přiřadíte mu datum a hodinu jeho splnění, tak vás program v příslušnou hodinu upozorní alarmem a zobrazením tohoto úkolu na displeji! Nemusíte tedy nic přepisovat do vaší databáze úkolů - program sám slouží jako úkolovník.

Tento velmi užitečný program Mitche Blewinse (nyní jej dál vyvíjí Peter Putzer) si můžete stáhnout zde. Má, pochopitelně, mnoho konkurentů, jsou však vesměs za poplatek.

 
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...Najdete na iDNES.cz