Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S čím přichází na CeBIT Siemens?

  12:00aktualizováno  12:00
CeBIT Team: Společnost Siemens předvedla své novinky pro veletrh CeBIT s jednodenním předstihem. Ještě dříve, než se na vše budete moci podívat na našich fotografiích, můžete si přečíst, co si Siemens přichystal. Kromě nových telefonů také dokonalejší firmware, který nahraje zadarmo. Článek doplněn v 15:45 o adresu pro aktualizaci software a o informaci o novém Gigasetu.

Ještě před začátkem samotného veletrhu CeBIT v Hannoveru představila své novinky společnost Siemens. Ve skutečnosti se však o téměř všech představených telefonech psalo již dříve. Přesto jsem se dozvěděli několik dosud nezveřejněných informací, například že majitelé mobilů S45 a ME45 si budou moci nechat zdarma nahrát nový firmware s podporou EMS zpráv, že nový M50 ze začne prodávat v červnu a že S45i bude mít kromě e-mailového klienta dokonalejší synchronizaci s PC.

Siemens M50Model M50, který by se měl začít prodávat v červnu 2002 za cenu těsně pod deseti tisíci korun, bude tím nejzábevnějším telefonem firmy Siemens. Jak jsme již psali, M50 bude kromě přenosu dat pomocí GPRS (4+1 timeslot) podporovat také technologii Java. Díky ní telefon podporuje funkci Instant Messaging (komunikace pomocí zpráv v reálném čase) a také bude možné do telefonu nahrávat nové aplikace. Mobil obsahuje i několik nových her. hmotnost přístroje je 97 gramů a baterie by měla zajistit, aby telefon vydržel 260 hodin v pohotovosti nebo 6 hodin v provozu.

Přístroj S45i je pouze lehce vylepšeným telefonem S45. Jde i podobnu praxi, jako v případě SL45 a SL45i. V tomto případě však má nový model přeci jen více funkcí navíc. Kromě podpory aplikací Java jde o e-mailového klienta, který uživateli umožní připojit se přímo k poštovnímu serveru a pracovat s elektronickou poštou.

Majitele telefonů Siemens S45 a ME45 jistě potěší, že si mohou zdarma a velmi jednoduše aktualizovat firmware ve svém telefonu. Pokud máte datový kabel, přes který telefon připojíte k počítači, můžete si nahrát nový firmware přímo po internetu. Jinou možností je zajít do autorizovaného servisu, kde vám nový firmware také nahrají. Aktualizace vám přinese zlepšení nastavení technologie GPRS na 4+1 timeslot, umožní vám používat EMS zprávy (Enhanced Messaging System) a přidá do telefonu SMS hru pro více hráčů Kung-Fu, kterou má také Siemens C45. V neposlední řadě také umožní synchronizovat mobil s Microsoft Outlookem.

Aktualizaci softwaru, která vám mimo jiné umožní rozšíření SMS zpráv až na 760 znaků si můžete stáhnout na adrese www.my-siemens.com.

Na dnešní tiskové konferenci Siemens upozornil na jeho nový Gigaset H4900, který umožňuje podstatně zrychlit domácí bezdrátové surfování (až na 10 Mb/s). Novinka je kompatibilní se zaízeními předchozí řady H488. Přestože je tato disciplína u nás ještě v plenkách, jde rozhodně o zajímavé řešení, které mezi majiteli bezšňůrových telefonů může získat své příznivce.

Tolik tedy o novinkách, které na CeBITu představí Siemens. Další informace vám přineseme, jakmile se zítra otevřou brány výstaviště a nám se podaří dozvědět se další informace.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz