Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Route Europe 3.0 - najděte si cestu

aktualizováno 
Pokud jste v neznámém městě, v cizím státě a přitom v Evropě není nic jednoduššího, než zapnout Palma, spustit aplikaci Route Europe a pohodlně najít cestu přesně tam, kam míříte, navíc spolupracuje s přijímačem GPS, takže se určitě neztratíte.

Instalace z dodávaného CD proběhla velice rychle a byla intuitivní. Prakticky si zvolíte adresář, do kterého se nakopírují potřebné soubory, zvolíte jazykovou mutaci a patřičné mapové podklady, které se spolu s aplikací Route Europe nainstalují do Palma. Stačí zvolit jejich podrobnost, od nízké přes střední až po tu nejvyšší (pochopitelně čím vyšśí podrobnost tím více zabírá místa v paměti), poté již stačí stisknout HotSync tlačítko a provede se instalace potřebných souborů do Palma.Hlavní obrazovka, kterou spatříte po prvním spuštění, už je vlastně hlavní pracovní okno vlastní aplikace a také jedno z mála, které v aplikaci uvidíte. Což dělá tuto aplikaci jednoduchou na ovládání. Po spuštění se automaticky načte první databáze mapových podkladů, nebo jenom ta jediná, kterou máte nainstalovánu. S tím, že se ocitnete uprostřed hlavního města daného státu s rozlišením na 500 metrů. 

Popis obrazovky:

 • Vlevo nahoře je ouško, kde se vstupuje do menu a vidíme název aplikace.

 • Na horní liště je vidět měřítko rozlišení, které může být od 500 metrů až do stovek kilometrů.

 • Na pravé straně je posuvná šedá lišta, která slouží pro změnu měřítka tak, že na ní tapnete a sunete nahoru či dolu, buď se celá mapa zvětšuje, nebo zmenšuje.

 • Na dolní liště pak nalezneme funkční tlačítka jako změna detailů (šipkami vlevo ubíráme, šipkou napravo přidáváme) a další tři tlačítka pro hledání cesty, místa a změnu pohledu.


 

Pohyb a ovládání:

Je velice jednoduché a sestává se z několika hlavních:

 • Posun - tapneme na displej a posouváme celý obraz. Výhodou je to, že na displeji zůstane obraz již vykreslený a dokreslí se bílý zbytek, který se tímto pohybem objevil…

 • Změna rozlišení (zoom) - na pravé šedé liště jejím posunem nahoru a dolu měníme velikost obrazu a měřítko o kterém jsme informováni na horní hraně. Při změně velikosti obrazu je viditelný obraz nejprve při pohybu přepočítáván a hrubě zobrazen, poté je překreslen aktuálně z dané mapové databáze.
 • Tapnutí na displej - zobrazí se menu, z ketrého si můžete vybrat několik položek.

 

Mapy:

Jak již z názvu vyplývá, je tato aplikace určena pro náš kontinent, a tak zde nalezneme veškeré mapové podklady pro Evropské státy. Výhodou je vykreselní nejen dálnic, silnic několika tříd, hlavní tahy, okruhy a větší města včetně styčných bodů.

Seznam map:

 • Rakousko

 • Benelux

 • Česká republika

 • Dánsko

 • Finsko

 • Francie

 • Německo

 • Itálie

 • Norsko

 • Španělsko

 • Švédsko

 • Švýcarsko

 • Velká Británie + Irsko

 

Vyhledávání tras:

V aplikaci je možné vyhledávat cestu z jednoho města do druhého, nebo z určitého místa na mapě, na které tapnete, do určitého místa.

Je možné nají nejkratší cestu, nejrychlejší cestu, nebo jejich kombinaci. Po vyhledání a propočtu je tato cesta zobrazena tučně modře na mapě a zároveň dostanete itinerář cesty v podobě názvů a vzdáleností k určitým styčným bodům. Po zobrazení mapy, kliknutím na ikonu Map, můžete na dolní liště vidět název styčného bodu a šipkou vlevo vpravo se posouváte mezi jednotlivými styčnými body, které jsou na displeji zvýrazněny a ukazuje na ně modrá šipka.V aplikaci je podpora přijímačů GPS, poté jste na mapě informování křížkem, kde se právě nalézáte.

Za zapůjčení aplikace na testování děkujeme firmě PDA Planet, Praha.

Závěr:

Pokud hodně cestujete a nejenom po České republice, která je velice dobře zmapovaná, ale i po sousedních státech Evropy, tak se vám tato aplikace bude zcela jistě velice hodit.

 

Route Europe 3.0

Aplikace pro vyhledávání tras (cest) v mapových podkladech celé Evropy.

Autor:
Verze: 3.0
Jazyk: anglicky
Podporované počítače: PalmOS
Nároky na hardware: 90 kB pro instalaci na Palmu + mapy
Cena: 2600 Kč

Hodnocení Palmare.cz

+ výborná aplikace pro vyhledávání tras, cest, silnic, měst a patřičných výpočtů, včetně udané délky a vyznačení styčných bodů na mapě. Spolupráce s GPS přijímači.
- málo datailů jako třeba ulic ve městech (velikost podkladů by však byla moc velká, jsou zde však velké okruhy a "tahy" městy)
 
Užitné vlastnosti:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zpracování a uživatelská přívětivost:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rychlost a stabilita:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dokumentace a nápověda:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Poměr cena/výkon:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Celkové hodnocení:
   

 Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Nejnovější hodinky Apple Watch se povedly. Změří i elektrokardiogram

Apple představil Watch Series 4 s většími displeji a senzorem pro měření EKG

Přestože byly hlavními hvězdami tiskové konference Applu nové iPhony, zájem vzbudila i další generace chytrých hodinek....

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Peugeot 3008 Hybrid 2,0 Hdi 2-Tronic...
Peugeot 3008 Hybrid 2,0 Hdi 2-Tronic...

r.v. 2013, naj. 129 600 km, hybridní
329 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz