Rotační nabíječka na mobily: Neváhej a toč!

  • 40
Vypadá jako legrácka. Rychlým točením kličkou vyrábíte elektrickou energii pro svůj mobilní telefon. Uprostřed lesů tak můžete získat tu trochu energie, která vám umožní zavolat pomoc. Má i další funkce a na dovolené se bude hodit.

Snad každému se to někdy stalo. Bylo nejhůř a při snaze dovolat se pomoci vám mobilní telefon pouze suše oznámil, že jeho baterie je vybitá a vypnul se. V takové situaci byste pravděpodobně ocenili alternativní zdroj energie, který nabízí právě dnes recenzovaná víceúčelová  nabíječka E-power II. Stačí zatočit kličkou a můžete si  telefon dobít a objednat taxi nebo záchrannou službu.

Jsme si vědomi, že se nejedná o žádnou novinku  na našem trhu, ale málokdo ví, že podobná věcička vůbec existuje. Navíc nadchází čas prázdnin a dovolených, tak jsme se rozhodli, že vám tento produkt představíme trochu blíž.

Vzhled - baterka s kličkou

Jak je patrné z fotografií, přístroj asi ze všeho nejvíc připomíná obyčejnou svítilnu. Na spodní straně nelze přehlédnout masivní kličku, která slouží právě k manuální výrobě energie. Držadlo kličky přesně zapadá do výřezu na spodku nabíječky. Ten ukrývá dva konektory - jeden pro síťovou nabíječku dodávanou s přístrojem a výstupní USB.

Charger

Vedle vstupního konektoru je umístěna kontrolka signalizující nabíjení přístroje. Do USB konektoru patří prodlužovací kabel, který  naleznete v základním balení. Spolu s ním je k dispozici sada výměnných konektorů pro nejpoužívanější mobilní telefony. Nabíjet tak můžete telefony značky Nokia, Siemens, Sony Ericsson a většinu Samsungů.

Charger Charger Charger

Pokud kličku odklopíte, najdete pod ní třímístný přepínač. Prostřední poloha je vyhrazena pro přímé nabíjení mobilního telefonu. Ve chvíli, kdy začnete točit,  připojený telefon hned indikuje nabíjení baterie. Pokud je přepínač posunut doprava, nabíjíte točením akumulátor přístroje. Ve stejné poloze lze také přelévat nashromážděnou energii do mobilního telefonu. Posunutím přepínače doleva spustíte zvukový alarm. Ten se vám může hodit, pokud například zapadnete v lavině. Záchranáři vás pak rychleji najdou, ale doporučujeme pro jistotu nezapadnout příliš hluboko, neboť zvuk alarmu není až tak silný.

Charger Charger Charger

Na opačnou stranu nabíječky, těsně pod zdroj světla, výrobce umístil kompas. Jeho přítomnost zajisté oceníte při orientaci v neznámé krajině. Pod kompasem se ukrývá reproduktor výše zmíněného alarmu. Svítilna se ovládá pomocí tlačítka na levé straně přístroje. To vám kromě klasického svícení dává na výběr i blikání na způsob majáčku. Jako zdroj světla slouží tři LED diody. Zde je třeba podotknout, že světlo sice není tak silné jako u standardní žárovky, ale až budete potmě hledat klíčovou dírku tak vám určitě bude stačit.

Nabíjíme - jde to ztuha 

Při redakčním testu nabíjení jsme použili zcela vybitý telefon Nokia 3410. Po zhruba dvouminutovém intenzivním točení se nám podařilo uskutečnit  stejně dlouho trvající hovor, aniž by se telefon vypnul. Jelikož samotná výroba energie je docela fyzicky náročná záležitost, rozhodně nepočítejte, že si vytočíte na nějaké dlouhé povídání. Pro nouzové účely to však bohatě stačí.

Charger Charger Charger

E-power II si svoje využití zcela jistě najde. Hodí se zkrátka všude, kde je daleko k elektrické zásuvce. Ať už je to na chalupě nebo na výletě. Také na dovolené pod stanem může tato nabíječka posloužit jako alternativní svítilna i zdroj energie. Koupit ji můžete za 900 Kč, a tak je na zváženou, jestli raději neinvestovat do náhradní baterie. Oboje má své výhody. Zázraky rozhodně nečekejte, ale až bude nejhůř...

Zapůjčila společnost Koracell

Fotogalerie

Charger Charger Charger

Charger Charger Charger

Charger Charger Charger