Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RoamingServis: V Atlantě a na Slovensku - nejlépe volat přes internet

aktualizováno 
Když se vydáte do Spojených států a zakotvíte v Atlantě, počítejte s tím, že se budete muset spolehnout na služby jediného operátora. Jeho pokrytí a služby jsou dobré, ovšem pozor – volat odtud do ČR je obtížné. Naproti tomu na Slovensku se dovoláte bez problémů a hlavně, když použijete internetové volání, výrazně ušetříte.
USA (Atlanta, Georgia) - Je zde jediný operátor, který podporuje GSM, a to Powertell. Z letiště, případně z města, se dá volat bez problémů, signál je všude slušný až vynikající. Horší je to se spojením v severozápadní části města (pod Mariettou směrem po 75. a okolí).

Neznámo proč, ani mně, ani mému šéfovi nefunguje telefonní spojení. Je možné volat nám, odesílat i přijímat SMS, ale nikoliv volat (do Čech, místní volání fungují). Já používám Paegas, on Eurotel, oba skončíme vždy stejně – nejdříve telefon napíše "Opakovat?" a poté "Opak. neuspesne". Jedná se možná jen o tuto část Států, zato je dokonale neprůstřelná. Bohužel zrovna v těchto místech trávíme 99 procent času... místní infolinka Powertellu nám nebyla schopna poradit, a k návštěvě autorizovaného servisu jsme ještě nenašli volnou chvilku.

Oba používáme Motorolu Timeport - P7389, ev. L7089, oba ale máme nové SIM karty - já dokonce bankovní.

Kolem Atlanty nám to zatím fungovalo všude (Stone Mountain park, Alatoona lake apod.), příjem SMS a práce s eBankou přes SIM Toolkit je také bez problémů. Mimochodem, Paegas Internet Call z Čech je ve vynikající kvalitě, řekl bych, že lepší než volání přenášené klasickou cestou.

Slovensko - Jakýkoliv roaming je drahý v porovnání s místní předplacenou kartou. Letos na Slovensku jsem si koupil u Eurotelu Bratislava kartu Easy za 190 SK (100 SK kredit) a volání bylo téměř ze babku. Přes jejich Intercall (obdoba českého Netcallu a Internet Callu) do ČR lze volat za 13,80 SK/min, SMS 3 SK (pochopitelně klasickou cestou). Příchozí hovor z ČR, opět přes Netcall vyjde na 10 KČ/min, vše platí jen volající v ČR. Prodej karty byl bez problémů, stačilo předložit český občanský průkaz. Platnost karty je jeden rok, dobíjecí kupóny běžně v trafikách. My jsme raději SMSkovali - já za 3 SK a mí známí z ČR za běžnou sazbu 3 koruny. Nic lepšího neznám. Ještě jsem se informoval na podobnou kartu u jejich Globtelu, její cena je 300 slovenských korun s kreditem 300 SK, ale má jednu vadu - platnost jen tři měsíce, pak se musí opět dobít.

Na závěr ještě malou poznámku: obě karty neumí zobrazit číslo toho, kdo vás volá (toto je služba zvlášť placená, asi za 350 SK). Našinec tuto službu ovšem nepotřebuje, neboť za příchozí hovor neplatí nic.

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Android se opičí po iPhonu X. Připravuje se na vykrojené displeje

iPhone X

Letošní verze systému Android má zatím interní označení Pistachio Ice Cream. Jednou z novinek má být možnost snadné...

Naboural do ní opilec, život jí zachránily chytré hodinky

Apple Watch Series 3

O štěstí v neštěstí může mluvit mladá Američanka, do jejíhož vozu koncem loňského roku narazil opilý řidič. Vážně...

Apple vydělává na smartphonech víc než všichni ostatní výrobci dohromady

iPhone X by mohl Applu zajistit rekordní tržby

Výrobci smartphonů hlásí rekordní příjmy. Přes pokles prodejů v předvánočním období totiž rostla jejich průměrná cena....Najdete na iDNES.cz