Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RoamingServis: Tunis, Chile a USA

  4:26aktualizováno  4:26
Cesta z Prahy do Santiaga de Chile přináší nejedno roamingové překvapení. To samé ovšem platí o některých oblastech USA a ani v Tunisu není vše úplně jednoduché.

V dubnu a červnu jsem strávil nějaký čas v USA. Maje k dispozici Ericsson T68i a paušál Eurotelu, měl jsem možnost vyzkoušet tamní signál.

Las Vegas - signál operátora Cingular Wireless na letišti, prakticky v celém městě, mimo město nulový - ale ona je tam poušť, takže se s tím dá počítat. Nicméně mimo město nejsou pokryty ani dálnice. Několik telefonátů, jeden se rozpadl, ostatní v pořádku - nefunguje však CLI. SMS všechny v pořádku, doba doručení o cca 5 minut delši než v ČR (neměřeno, osobní dojem).

Washington - signál VoiceStream v celém Washingtonu (metro není pokryto). Pokryti dálnice na letiště Dulles po celé trase. Několik telefonátů, všechny v pořádku - nefunguje CLI. SMS všechny v pořádku, doba doručení o cca 5 minut delši než v ČR (neměřeno, osobni dojem).

Zdraví Kršák


Zdravím Vás a posílám čerstvou zkušenost z cesty do Chile a na Velikonoční ostrov.

Operátor Paegas, roaming, mobil Ericsson T68.

Cesta začala Praha - Vídeň. V Rakousku se mobil hádá do které sítě si vlastně vleze, což je způsobeno kolísáním signálu jednotlivých operátorů, za hodinovou jízdu z Mikulova do Vídně naskočili všichni operátoři několikrát a dokonce jsem na této hlavní trase našel i místa bez signálu.

V Madridu na letišti vše v naprostém pořádku, textovky, volání, příchozí hovory.

Letecky do Santiaga de Chile.

Výhody tribandu k nezaplacení. Telefon ihned naskočil, ukázal všechny textovky za posledních 14 hodin a vesele roamoval se sítí ENTEL PCS.

Pohyboval jsem se v Santiagu de Chile celkem 2 dny a všude byl signál maximální. Textovky chodily zcela bez problémů včetně potvrzení o doručení. Telefonování z Chile i do Chile v dokonalé kvalitě, místní hovory bez předvolby +56 byly spojeny okamžitě a opět s výbornou kvalitou.

Dle zkušeností místních obyvatel je signál jen ve městech a na několika silnicích, jinak je Chile samý kopec a skály bez civilizace a tudíž bez signálu.

Cesta pokračovala na Velikonoční ostrov, kde signál být neměl a také nebyl.

Zaznamenáno 18. - 29.6.2002

Martin Kořínek


Posílám zkušenosti z Tuniska.

Používal jsem jen Twist (Oskarta mi v Tunisku nefungovala a Eurotel nemám). Pokrytí bylo všude kde jsem se pohyboval (Monastir a cesta do Hammametu a pobyt v Hammametu) dobré, přihlašování do sítě bezproblémové a rychlé. SMS chodilo výborně, potvrzenky do 10 sec, cena 18 Kč za zprávu. Jak jsem zjistil od jiných lidi z ČR, Eurotel Go zde údajně účtuje jen 10 korun za zprávu. Před odjezdem do Tuniska jsem navštívil prodejnu T-Mobile kde jsem dostal materiály ve kterých se uvádí, že účtování je po 1/2 minutě. Ve skutečnosti se účtuje celá první minuta vcelku a pak po vteřinách. Od lidí s Go kartou jsem se dozvěděl, že Eurotel účtuje po půl minutách což je v zahraničí podle mne lepší. Pro komunikaci jsem využíval jen příchozí hovory protože je to levnější, 33 Kč za minutu oproti 50 korunám za minutu + 15 Kč sestavovací poplatek. Bohužel z cca 8-10 přijatých příchozích hovorů jsem jen v jednom případě slyšel druhou stranu. Druhá strana mě přitom slyšela vždy. Pokaždé mi bylo z kreditu strženo minimálně 33 korun za přijatý hovor. Operátor mi sdělil, že mám poslat písemnou reklamaci na oddělení péče o zákazníky a tyto hovory mi pak možná proplatí zpět. Při volání (prozvánění) do ČR bylo jen asi ve 20 procentech slyšet na druhé straně oznamovací tón. Identifikace volajícího účastníka z Tuniska se na telefonu v ČR nikdy nezobrazovala. U příchozích hovorů do Tuniska byly z čísla uříznuty dvě poslední číslice, takže ztěží bylo poznat kdo volá když telefon nepřiřadil číslo ke jménu v seznamu. U zpráv SMS byla identifikace účastníka vždy OK.

Petr

Autor:Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

Převzetí služby Shazam Applem by mohlo uškodit konkurenci, míní EK

Ilustrační snímek

Evropská komise (EK) se již od února zabývá chystanou transakcí dvou hráčů v online hudebním průmyslu, ovšem nyní...

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz