Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RoamingServis: Tunis, Chile a USA

  4:26aktualizováno  4:26
Cesta z Prahy do Santiaga de Chile přináší nejedno roamingové překvapení. To samé ovšem platí o některých oblastech USA a ani v Tunisu není vše úplně jednoduché.

V dubnu a červnu jsem strávil nějaký čas v USA. Maje k dispozici Ericsson T68i a paušál Eurotelu, měl jsem možnost vyzkoušet tamní signál.

Las Vegas - signál operátora Cingular Wireless na letišti, prakticky v celém městě, mimo město nulový - ale ona je tam poušť, takže se s tím dá počítat. Nicméně mimo město nejsou pokryty ani dálnice. Několik telefonátů, jeden se rozpadl, ostatní v pořádku - nefunguje však CLI. SMS všechny v pořádku, doba doručení o cca 5 minut delši než v ČR (neměřeno, osobní dojem).

Washington - signál VoiceStream v celém Washingtonu (metro není pokryto). Pokryti dálnice na letiště Dulles po celé trase. Několik telefonátů, všechny v pořádku - nefunguje CLI. SMS všechny v pořádku, doba doručení o cca 5 minut delši než v ČR (neměřeno, osobni dojem).

Zdraví Kršák


Zdravím Vás a posílám čerstvou zkušenost z cesty do Chile a na Velikonoční ostrov.

Operátor Paegas, roaming, mobil Ericsson T68.

Cesta začala Praha - Vídeň. V Rakousku se mobil hádá do které sítě si vlastně vleze, což je způsobeno kolísáním signálu jednotlivých operátorů, za hodinovou jízdu z Mikulova do Vídně naskočili všichni operátoři několikrát a dokonce jsem na této hlavní trase našel i místa bez signálu.

V Madridu na letišti vše v naprostém pořádku, textovky, volání, příchozí hovory.

Letecky do Santiaga de Chile.

Výhody tribandu k nezaplacení. Telefon ihned naskočil, ukázal všechny textovky za posledních 14 hodin a vesele roamoval se sítí ENTEL PCS.

Pohyboval jsem se v Santiagu de Chile celkem 2 dny a všude byl signál maximální. Textovky chodily zcela bez problémů včetně potvrzení o doručení. Telefonování z Chile i do Chile v dokonalé kvalitě, místní hovory bez předvolby +56 byly spojeny okamžitě a opět s výbornou kvalitou.

Dle zkušeností místních obyvatel je signál jen ve městech a na několika silnicích, jinak je Chile samý kopec a skály bez civilizace a tudíž bez signálu.

Cesta pokračovala na Velikonoční ostrov, kde signál být neměl a také nebyl.

Zaznamenáno 18. - 29.6.2002

Martin Kořínek


Posílám zkušenosti z Tuniska.

Používal jsem jen Twist (Oskarta mi v Tunisku nefungovala a Eurotel nemám). Pokrytí bylo všude kde jsem se pohyboval (Monastir a cesta do Hammametu a pobyt v Hammametu) dobré, přihlašování do sítě bezproblémové a rychlé. SMS chodilo výborně, potvrzenky do 10 sec, cena 18 Kč za zprávu. Jak jsem zjistil od jiných lidi z ČR, Eurotel Go zde údajně účtuje jen 10 korun za zprávu. Před odjezdem do Tuniska jsem navštívil prodejnu T-Mobile kde jsem dostal materiály ve kterých se uvádí, že účtování je po 1/2 minutě. Ve skutečnosti se účtuje celá první minuta vcelku a pak po vteřinách. Od lidí s Go kartou jsem se dozvěděl, že Eurotel účtuje po půl minutách což je v zahraničí podle mne lepší. Pro komunikaci jsem využíval jen příchozí hovory protože je to levnější, 33 Kč za minutu oproti 50 korunám za minutu + 15 Kč sestavovací poplatek. Bohužel z cca 8-10 přijatých příchozích hovorů jsem jen v jednom případě slyšel druhou stranu. Druhá strana mě přitom slyšela vždy. Pokaždé mi bylo z kreditu strženo minimálně 33 korun za přijatý hovor. Operátor mi sdělil, že mám poslat písemnou reklamaci na oddělení péče o zákazníky a tyto hovory mi pak možná proplatí zpět. Při volání (prozvánění) do ČR bylo jen asi ve 20 procentech slyšet na druhé straně oznamovací tón. Identifikace volajícího účastníka z Tuniska se na telefonu v ČR nikdy nezobrazovala. U příchozích hovorů do Tuniska byly z čísla uříznuty dvě poslední číslice, takže ztěží bylo poznat kdo volá když telefon nepřiřadil číslo ke jménu v seznamu. U zpráv SMS byla identifikace účastníka vždy OK.

Petr

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Úředníci budou mít v Rusku svou mobilní síť včetně rychlých dat

Moskevský Kreml

Do roku 2024 by mělo Rusko mít speciální mobilní síť určenou výhradně pro potřeby státních úřadů. V pondělí se na tom...

Úspornější displeje zajistí delší výdrž iPhonů, jsou však ještě ve vývoji

iPhone X se loni stal prvním telefonem Applu s moderním OLED displejem. Letos...

iPhony nikdy nebyly šampiony ve výdrži baterie, v této disciplíně patří mezi průměrné smartphony. Lepší výsledky by...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!

Najdete na iDNES.cz