Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Nokia shazuje konkurenci. Školní besídka se změní v řežbu o snímky

aktualizováno 
Besídky jsou pro rodiče a děti významným okamžikem. Dlouhé přípravy, tréma účinkujících a očekávání pyšných rodičů dělají z těchto akcí nezapomenutelné zážitky. Mnozí pak pro kvalitní snímek potomka udělají cokoli. Nokia je v reklamě na Lumii 1020 pasuje do rolí akrobatů a zápasníků.

Finská Nokia se v reklamách ráda strefuje do produktů konkurence, zejména pak do Applu. A jinak tomu není ani v nejnovější reklamě na současný topmodel Nokia Lumia 1020, v níž vyzdvihuje 41megapixelový fotoaparát s možností zoomování až po pořízení snímku.

Natěšení rodiče krátce po roztažení opony vytahují mobilní telefony a tablety. Již v tu chvíli jsou u tří z pěti rodičů z první řady patrné produkty amerického Applu. Následuje prostřih, kdy manželé kontrolují šestou generací iPhonu pořízený snímek. Po přiblížení fotografie jsou však z její kvality zklamaní, žena proto svého muže vysílá blíže k pódiu.

Tím však v hledišti začíná pomalé přeskupování téměř všech přihlížejících. Nedlouho poté se však poklidné přesouvání mění v řežbu přítomných rodičů o co nejvýhodnější pozici k pořízení kvalitního snímku.

Někteří se vžijí do role akrobatů, když se k pódiu snaží přiblížit po konstrukci osvětlovací techniky, jiní pak využívají divadelních rekvizit. Avšak nejúčinnějším způsobem se zdá být použití prvků ze zápasnického ringu.

Do role nejdravějších rodičů pak finská Nokia pasovala zejména uživatele zařízení amerického Applu. Například starší dáma s iPhonem 5 se příliš neostýchá zbavit se svého protivníka epesním čelíčkem.

I přes tlačenici pod pódiem se snaží vyděšené děti své rodiče nezklamat a odehrát vystoupení až do konce. Řežbu pak zpovzdálí sledují také mladí rodiče, kteří po celou dobu klidně posedávají na židlích. Jsou to majitelé topmodelu finského výrobce, Lumie 1020.

Autor:Nejčtenější

Levné máslo za 15 korun bude i příští týden. Platba mobilem nutná

Máslo na pražském Masarykově nádraží za 15 korun

Čtvrtku másla, tedy tradiční 250g balení, si mohou v Praze pořídit zákazníci ze speciálního automatu za 15 korun. Má to...

Xiaomi představilo „celodisplejové“ novinky za bezkonkurenční ceny

Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus

Xiaomi má našlápnuto. Analytici dokonce uvádějí, že by se zanedlouho mohlo stát největším výrobcem smartphonů. Pomoci...Rozhodněte: bude nejlepším smartphonem iPhone X, Samsung S8 nebo jiný?

Mobil roku

Hlasujte v jubilejním 20. ročníku ankety Mobil roku. Vyberte nejlepší letošní smartphone a vyhrajte jednu z...

To nás dostalo. Úplně první smartphone má nečekané funkce

Funkce prvního smartphonu IBM Simon

Do redakce se nám dostal skutečný unikát: první smartphone na světě. Tím je IBM Simon, přístroj, který coby prototyp...

Apple zneužívá patenty mrtvé značky. Ženou ho proto k soudu

Palm Pre: obdivovaný, ale málo prodávaný

Legendární, ale prakticky mrtvá značka Palm promlouvá do války Qualcommu s Applem. Qualcomm totiž vlastní významnou...Další z rubriky

Skvělý start, hodnotí analytici návrat Nokie na trh

Nokia 9

Návrat značky Nokia na trh byl doprovázen řadou analýz, které předpovídaly úspěch, nebo naopak krach. Nakonec to...

Prohlédněte si Nokii 8. Je to výhodný smartphone se špičkovou výbavou

Čekání je u konce. Špičková Nokia 8 dorazila do redakce a my se vrháme na její...

Čekání je u konce. Špičková Nokia 8 dorazila do redakce a my se vrháme na její testování. Je to výborně vybavený kousek...

Návrat Nokie se povedl, budoucnost vypadá růžově

Nokia 3310 3G

Návrat značky Nokia proběhl už před rokem. Nový vlastník nelení a postupně vypouští na trh jeden model za druhým. A...Najdete na iDNES.cz