Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RadioMobil žádá o přešetření přidělení zakázky Českému Telecomu

  17:33aktualizováno  17:33
RadioMobil chce, aby Úřad pro ochranu hospodářské soutěže přešetřil způsob a důvody udělení státní zakázky na vybudování infrastruktury pro věřejnou správu. Tuto zakázku získal Český Telecom.
Způsobem přidělení vládní zakázky na zajištění komunikační infrastruktury informačních systémů veřejné správy se cítí poškozena společnost RadioMobil. Proto tento týden podala Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně podnět k šetření oprávněnosti postupu státu v uvedeném případě. ČIA o tom dnes informoval mluvčí RadioMobilu Jiří Hájek.

"Domníváme se, že postupem českého státu byla bezdůvodně vyloučena hospodářská soutěž, a to za účelem zvýhodnění konkrétního soutěžitele. Tímto jednáním byla naší společnosti odejmuta možnost účastnit se transparentního výběrového řízení na zajištění GSM služeb pro oblast veřejné správy," uvádí se ve stanovisku RadioMobilu. Tento mobilní operátor je přesvědčen, že rozhodnutí přidělit vládní zakázku Českému Telecomu nenalézá oporu v platném právu.

Uzavření smlouvy na podkladě písemné výzvy pouze jednomu zájemci o veřejnou zakázku připouští zákon v případě, kdy existuje jen jediný zájemce, který je sto zakázku v celém rozsahu splnit. "Zabezpečení komplexní komunikační infrastruktury informačních systémů veřejné správy je přitom podle nás zakázkou, kterou nemůže poskytnout bez spolupráce s dalšími subjekty žádný subjekt na českém telekomunikačním trhu, a to ani Český Telecom," tvrdí Hájek.

Vláda v usnesení z března letošního roku rozhodla o oslovení společnosti Český Telecom jako jediného vybraného zájemce o veřejnou zakázku k podání nabídky na zajištění komunikační infrastruktury informačních systémů veřejné správy. Následně pověřila předsedu Úřadu pro veřejné informační systémy k podpisu a realizaci rámcové smlouvy a k jednání s představiteli této společnosti.

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

Je noční můra ZTE u konce? USA dočasně odvolávají platnost embarga

ZTE dosáhlo dohody s americkou administrativou

Americká vládnoucí garnitura odblokovala v dubnu uvalené embargo na čínskou společnost ZTE. Tento krok však zatím...

Tomuto mobilu energie jen tak nedojde. Utrhne vám ovšem kapsu

Ulefone Power 5

Do redakce nám zavítal neobvykle vybavený smartphone značky Ulefone. Velké a těžké monstrum s názvem Power 5 má baterii...

Módní doplněk budoucnosti? Smartphone se připne do držáku na kotníku

Kotníkový držák na smartphone na módní přehlídce v Paříží

Novým přírůstkem ke smartphonovým doplňkům je držák mobilu na kotník, který ukázal pařížský módní dům Maison Margiela....

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz