Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radioamatérský software pro kapesní počítače Palm

aktualizováno 
Pro počítače Palm se dá najít na Internetu kromě různých aplikací, které jsou zaměřeny na uspořádávání a plánování času, kalkulaček, databází, prohlížečů obrázků, textových editorů, tabulkových procesorů, různých aplikací, spoustě her apod., také pár aplikací, které jsou využitelné pro širokou radioamatérskou obec. Mezi ně patří následující aplikace...


Aplikace pro znázornění zeměkoule, osvětlených a neosvětlených částí, přechod světlo/tma (den/noc), známý program z PC pod názvem Sun Clock. Možnost různých pohledů z jakékoliv polohy na zeměkouli, změna času atp.


Sluneční kompas, zadáte svoje zeměpisné souřadnice a podle aktuálního času a polohy, kterou jste zadali, vám program spočítá a ukáže, kde je sever a jednotlivé úhly azimutu.


Klasický staniční deník vhodný pro portable provoz, nebo příležitostné vedení staničního deníku. Zadání call, /p, čas, datum, report, pásmo (band) nebo kmitočet, poznámky. Listování v deníku, po jednotlivých spojeních, export dat do MemoPadu atd.

 


Další staniční deník vhodný pro portable provoz nebo příležitostné vedení staničního deníku. Zadání call, čas, datum, oba reporty, pásmo (band) nebo kmitočet, použitý výkon, mód provozu a poznámky. Listování v deníku, po jednotlivých spojeních, hledání spojení apod.

 Mějte hvězdy a celou hvězdnou soustavu planet ve svém Palm počítači, změňte čas, polohu na Zemi a vše se překreslí podle aktuální situace a viditelnosti jednotlivých souhvězdí a planet. Azimutální mapa, souhvězdí, názvy všech planet, komety, asteroidy, úplně vše, na co si jen vzpomenete.


Vše o Měsíci a jeho trajektorii, včetně zobrazení všech fází Měsíce, každých 5sec. zpřesňování údajů, jeho poloha, čas východu a západu pro vámi zadané souřadnice. Možnost listování v kalendáři a změna času pro budoucí a minulou předpověď polohy Měsíce.


Vykreslení osvětlených a tmavých částí na zeměkouli (přechody světlo/tma), poloha Slunce. Východ, západ Slunce v dané lokalitě. Nastavení času, světových zón, různých poloh na Zemi včetně nastavení souřadnic. Propočty pro další hodiny atd.

  • World Clock

Světový čas, různá časová pásma, možnost zobrazení více časů na displeji současně. Mnoho nastavení včetně alarmů pro rozdílné světové časy.

  • Pocket Sat

Všechny údaje o satelitech. Pro dané souřadnice umožní výpis nejbližších přeletů všech satelitů z databáze s možností nastavení alarmu při příletu satelitu. Vykreslení aktuální pozice satelitu (azimut, inklinace).

  • Pocket Beacon

Údaje o majácích na KV, pro daný čas a místo na Zemi zobrazí výpis všech slyšitelných majáků v daný okamžik.

  • Morse Trainer

Morse trenažer, možnost nastavení rychlosti přehrávání pětimístných skupin, různého textu z MemoPadu, nastavení tónu apod.

  • Tale Light

Přehrávání morse značek ze zadaného textu dvěma způsoby: akusticky přes reproduktor nebo pomocí blikání podsvětlení displeje. Možnost nastavení přehrávání daného textu v morse znacích při alarmu apod. Nastavení rychlosti.

  • Terminal Emulation

Sledování Packet Radia přes připojený TNC modem, který je připojen zespodu Palm počítače do sériového portu. Sledování místního nódu, DX clusteru apod.

  • Gpilot

Připojení GPS přijímače k organizéru Palm přes speciální kabel dodávaný k GPS přijímači nebo speciální modul GPS, který nemá žádný displej a dá se použít pouze jako přijímač s dekodérem a zobrazovací jednotkou v Palm počítači. Klasické funkce GPS přijímačů, včetně zakreslování tras do map atp.Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Najdete na iDNES.cz