Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Radioamatérský software pro kapesní počítače Palm

aktualizováno 
Pro počítače Palm se dá najít na Internetu kromě různých aplikací, které jsou zaměřeny na uspořádávání a plánování času, kalkulaček, databází, prohlížečů obrázků, textových editorů, tabulkových procesorů, různých aplikací, spoustě her apod., také pár aplikací, které jsou využitelné pro širokou radioamatérskou obec. Mezi ně patří následující aplikace...


Aplikace pro znázornění zeměkoule, osvětlených a neosvětlených částí, přechod světlo/tma (den/noc), známý program z PC pod názvem Sun Clock. Možnost různých pohledů z jakékoliv polohy na zeměkouli, změna času atp.


Sluneční kompas, zadáte svoje zeměpisné souřadnice a podle aktuálního času a polohy, kterou jste zadali, vám program spočítá a ukáže, kde je sever a jednotlivé úhly azimutu.


Klasický staniční deník vhodný pro portable provoz, nebo příležitostné vedení staničního deníku. Zadání call, /p, čas, datum, report, pásmo (band) nebo kmitočet, poznámky. Listování v deníku, po jednotlivých spojeních, export dat do MemoPadu atd.

 


Další staniční deník vhodný pro portable provoz nebo příležitostné vedení staničního deníku. Zadání call, čas, datum, oba reporty, pásmo (band) nebo kmitočet, použitý výkon, mód provozu a poznámky. Listování v deníku, po jednotlivých spojeních, hledání spojení apod.

 Mějte hvězdy a celou hvězdnou soustavu planet ve svém Palm počítači, změňte čas, polohu na Zemi a vše se překreslí podle aktuální situace a viditelnosti jednotlivých souhvězdí a planet. Azimutální mapa, souhvězdí, názvy všech planet, komety, asteroidy, úplně vše, na co si jen vzpomenete.


Vše o Měsíci a jeho trajektorii, včetně zobrazení všech fází Měsíce, každých 5sec. zpřesňování údajů, jeho poloha, čas východu a západu pro vámi zadané souřadnice. Možnost listování v kalendáři a změna času pro budoucí a minulou předpověď polohy Měsíce.


Vykreslení osvětlených a tmavých částí na zeměkouli (přechody světlo/tma), poloha Slunce. Východ, západ Slunce v dané lokalitě. Nastavení času, světových zón, různých poloh na Zemi včetně nastavení souřadnic. Propočty pro další hodiny atd.

  • World Clock

Světový čas, různá časová pásma, možnost zobrazení více časů na displeji současně. Mnoho nastavení včetně alarmů pro rozdílné světové časy.

  • Pocket Sat

Všechny údaje o satelitech. Pro dané souřadnice umožní výpis nejbližších přeletů všech satelitů z databáze s možností nastavení alarmu při příletu satelitu. Vykreslení aktuální pozice satelitu (azimut, inklinace).

  • Pocket Beacon

Údaje o majácích na KV, pro daný čas a místo na Zemi zobrazí výpis všech slyšitelných majáků v daný okamžik.

  • Morse Trainer

Morse trenažer, možnost nastavení rychlosti přehrávání pětimístných skupin, různého textu z MemoPadu, nastavení tónu apod.

  • Tale Light

Přehrávání morse značek ze zadaného textu dvěma způsoby: akusticky přes reproduktor nebo pomocí blikání podsvětlení displeje. Možnost nastavení přehrávání daného textu v morse znacích při alarmu apod. Nastavení rychlosti.

  • Terminal Emulation

Sledování Packet Radia přes připojený TNC modem, který je připojen zespodu Palm počítače do sériového portu. Sledování místního nódu, DX clusteru apod.

  • Gpilot

Připojení GPS přijímače k organizéru Palm přes speciální kabel dodávaný k GPS přijímači nebo speciální modul GPS, který nemá žádný displej a dá se použít pouze jako přijímač s dekodérem a zobrazovací jednotkou v Palm počítači. Klasické funkce GPS přijímačů, včetně zakreslování tras do map atp.
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz