Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

pToolSet - ještě dokonalejší palm

aktualizováno 
Pokud se vám zdá, že by toho váš palm mohl umět v určitých situacích daleko víc a že by se mnohé dílčí úkoly daly řešit jinak, možná jste ještě nezkusili pToolSet. Přečtěte si naši recenzi, třeba vás tato aplikace zaujme!

 

Autor pToolSetu Paul Nevai není na našich stránkách rozhodně poprvé a jistě si vzpomenete na několik článků o jeho textovém editoru pedit, včetně rozhovoru s autorem.

pToolSet není homogenní program, skládá ze z několika svébytných utilit a pomocných aplikací, jednotně obsluhovaných a vyvolávaných centrálním programem. Kromě vlastních utilit obsahuje i několik sdílených knihoven a v poslední verzi má 21 PRC souborů o celkové velikosti cca 860kB.

Většina pomocných utilit se vyvolává pomocí příkazové řádky výběrem z menu nabídek. Některé rovněž dokáží pracovat jako samostatné programy a jiné zase změní vzhled a způsob práce s dialogovými okny PalmOS. Jejich popis a způsob práce s nimi je velmi detailně popsán v manuálu k programu, a proto si je zde představíme jen heslovitě:

pMaster Tool
Modul, který řídí a nastavuje základní způsob práce s ostatními moduly. Jedná se tedy o jakési základní preference všech utilit. Obsahuje část pro definování rozbalovacího menu pomocných aplikací PToolSet, přiřazení operací tlačítkům, klikům a tahům po Graffiti plošce.

pToolZapper, pToolOn, pToolOff
Tří moduly pro nastavení utilit, které jsou samostatnými aplikacemi v launcheru pToolZapper je odinstalační program, pomocí kterého můžete selektivně odstranit nepoužívané moduly. 

pToolOn a pToolOff slouží k ruční aktivaci a deaktivaci aplikace, je-li to třeba.

 

pAddressTool, pDateTool, pMemoTool, pToDoTool
Tyto moduly slouží k vkládání nových položek do základních PalmOS databází. pAddressTool se teprve vyvíjí. Vkládání položek probíhá pohodlnou formou, přičemž můžete ve vkládacím okně vyplnit všechny podstatné položky. K editaci textových polí slouží pohodlný editor se základní sadou ikon známých z aplikace pEdit. pMemoTool umí přepnout i do poznámek s délkou nad 4K (do 32K).

Přínos těchto utilit spočívá v tom, že je lze vyvolat odkudkoliv a použít v kombinaci s dalšími moduly, třeba namapovanými v pLaunchTool na tlačítko apod.. Tak třeba můžete v AvantGo okopírovat část textu a přenést je do MemoPadu jako poznámku apod., uložit si schůzku uprostřed práce s jinou aplikací a další.

pFindTool, pSearchTool, pReplaceTool
Modul k rychlému vyhledávání slova s možností práce s oblíbenými a nedávnými výrazy v počtu po 128 položkách (demoverze jen dvě). pSearchTool je luxusnějším způsobem vyhledávání s divokými znaky. pReplaceTool je rozšířeno verzí SearchTool s možností náhrady vyhledaných výrazů. Pokud často hledáte a jste svázáni limity systémové funkce FIND, zde máte v ceně opravdu luxusní náhradu.

pLaunchTool
Samostatným modulem je pLaunchTool, který slouží k spouštění aplikací a skládá se z několika samostatných modulů, včetně sdílených knihoven. 

Moduly umožní spouštět programy a DA aplikace, a to včetně vytváření seznamů oblíbených seznamů.

pLaunchTool se může stát vaším pomocným launcherem s možností snadno spouštět oblíbené programy i DA aplikace. Umí nadefinovat i aplikace na kartě a velmi snadno se konfiguruje.

 

pRotator Tool, pScriptTool, pInfoTool, pTipsTool

Skriptovací modul je samostatná kapitola v sadě utilit a slouží zjednodušeně k ukládání oblíbených a posledně hledaných výrazů. Informační modul zase zobrazuje několik údajů o stavu paměti a baterie s odskokem do měsíčního kalendáře. Modul pTipsTool slouží k rozšíření možností tipů a nápovědy v jednotlivých dialogových oknech, a to včetně možnosti hledání.

 

pTextTool
Jeden z nejkomplexnějších modulů celé sady s řadou dílčích modulů. V rozbalovacích menu a podmenu najdete řadu povelů pro rychlý výběr textu, skoky, odsazení a další.

 

pEditTool
Jedna z důležitých částí textového modulu dokáže přeměnit jakékoliv textové pole v editační okno se sadou nástrojových ikon ve spodní části displeje a bohatou nabídkou editačních povelů z menu. Můžete jej využít v poznámkách v diáři, adresáři, prostě kdekoliv. Význam i funkce tlačítek je dobře popsána v manuálu, jdou zde tlačítka pro rychlé kopírování a vkládání, výběr, skok, malá/velká písmena, nahrazení, hledání a podobně. Samé užitečné věci!

pSortTool, Rotate Font, pWordCountTool, Insert Char
Modul pSortTool sloužící k třídění řádků pomocí různých kritérií. Rotate Font přepíná dostupné fonty. pWordCountTool je nezbytnost pro všechny, kdo potřebují informace o počtu písmen, slov a řádků. Pomocí poledního modulu můžete snadno vkládat netypické znaky z ASCII tabulky.


pToolSet skrývá ještě několik dalších modulů, které již nemusí být tak významné, či je jejich použití zřejmé z názvu - například pMagiPad, Calendar, PalmPrefs, Palm SoundPrefs, HotSync, přepínání podsvětlení a mnoho dalších, které si můžete nastavit v pMasterTool. Další moduly a operace se stále rodí, protože program je dále vyvíjen.

Závěr

Za 12,50 USD dostanete utility, které mohou významným způsobem zrychlit a usnadnit práci s vaším palmem. Z našeho popisu by vám mělo být minimálně zřejmé, zda takovéto moduly vůbec dokážete využít. Zamyslit by se měli především všichni, kdo editují kratší i střední texty pomocí Graffiti a virtuální klávesničky, velké pole působnosti ale mají i při používání velké externí klávesnice, se kterou umí pToolSet velmi účinně spolupracovat.

Pokud jste přešli z PalmOS 4 na PalmOS 5 a řada dosavadních "hacků" vám najednou chybí, zde je komplexní produkt, který hodně z nich dokáže v PalmOS 5 nahradit.

pToolSet

Sada editačních a pomocných utilit

Autor: Paul Computing (Paul Nevai)
Verze: 7.08
Jazyk: anglicky
Podporované počítače: PalmOS 3.5 a vyšší
Cena: 12,50 USD

Hodnocení Palmare.cz

+ 
Vynikající nástroje za rozumnou cenu
Nepoužívané moduly lze smazat
Fungují ve většině aplikací

-  
Na některých modulech se ještě pracuje

 
Užitná hodnota:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Zpracování a ovládání:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rychlost a stabilita:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Dokumentace a nápověda:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Poměr cena/výkon:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Celkové hodnocení


 Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Najdete na iDNES.cz