Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PsiBank - finance pod kontrolou

aktualizováno 
Hlavním posláním programu PsiBank pro počítače Psion je usnadnit přehled o pohybech na vašem bankovním účtě. Umí všechny požadované funkce a navíc je zcela zdarma!

Finančních aplikací pro počítače se systémem EPOC32 je dnes docela velké množství. Jednou z nich je i nová verze programu PsiBank autora Arnouda van der Giessena. Program pracuje na většině rozšířených zařízení od Reva až po netBook a na jejich disku zabere zhruba 120 kB. Aktuální verze 3.0 je dostupná ve čtyřech jazykových lokalizacích (angličtina, němčina, francouzština a holandština), česká verze bohužel stejně jako u většiny jiného softwaru chybí, nicméně díky poměrně intuitivnímu ovládání si po krátkém čase zvyknete.

Záměrem programu je komfortní udržování přehledu o vašich příjmech a výdajích, a to především na bankovních účtech. Program může zahrnovat i několik účtů, při větším počtu můžete účty sdružovat do skupin.

Ke každé položce přísluší několik základních údajů - datum, titulek, kategorie a pochopitelně výše částky. Kategorie jsou mocným nástrojem pro oddělené přehledy různých druhů položek a jejich celkových bilancí. Seznam kategorií lze samozřejmě podle libosti upravovat.

Každá položka však může obsahovat také rozšiřující údaje, z nichž za zmínku stojí především údaj měny. Kromě domácí měny totiž můžete definovat i různé zahraniční měny a jejich kurz. To umožní účtovat položky v případě potřeby i přímo v cizí měně, přičemž ve výsledné bilanci se vše převede na domácí měnu podle zadaného kurzu.
Program obsahuje také užitečnou funkci pro konverzi měny.

Tím nejdůležitějším je však zobrazení přehledů. Kromě základního přehledu všech položek PsiBank nabízí i přehled podle kategorií a společný přehled bilancí všech účtů v dané skupině. Nechybí ani filtrování přehledů.

Co se týče grafických přehledů, i zde má PsiBank co nabídnout - graf bilance a graf poměru příjmů a výdajů na účtě pro jednotlivé účty i celé skupiny.
Program nabízí i možnost tisku, takže přehledy můžete převést i do papírové podoby.

Mezi doplňující funkce programu patří například možnost komprese celé databáze, inteligentní převod položek mezi jednotlivými účty, periodické upozorňování na zvolené transakce, různá nastavování parametrů programu, import a export z/do textového souboru nebo ochrana heslem.

Co říci závěrem? PsiBank je výbornou pomůckou při správě vašich financí, který oplývá řadou užitečných funkcí. Nic však není dokonalé, a tak i PsiBank má své stinné stránky. Tou asi nejméně příjemnou je stabilita programu daná zřejmě nízkou pozorností autora k řešení možných výjimek. Program je ale freeware, a tudíž se mu smí nějaké ty "mouchy" odpustit. Každopádně však doporučuji PsiBank přinejmenším vyzkoušet.

Hodnocení
+
+ freeware
+ mnoho užitečných funkcí
+
obsluha více účtů
-
- stabilita
- drobné nedostatky v ovládání
 
Inovace, nápad, užitné vlastnosti
zpracování - grafika, zvuky, GUI
rychlost a stabilita
dokumentace, nápověda, podpora
poměr Cena/Výkon
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ
   
   


Nejčtenější

Google posílá vzkaz Evropské komisi. Takhle se bude bránit

Protikartelová komisařka Margrethe Vestagerová.

Google se s obří pokutou od Evropské komise nehodlá smířit. Firma se proti ní odvolá a chce Komisi dokázat, že systém...

Rekordní pokuta pro Google, za dominanci Androidu zaplatí 112 miliard

Ilustrační snímek

Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního...Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Španěl prodává sbírku nerozbalených iPhonů. Za cenu ojetého ferrari

Španěl prodává unikátní sbírku iPhonů za téměř 100 tisíc eur.

Aukční portál eBay je nepřebernou studnicí zajímavých, ale mnohdy i šokujících inzerátů. Nabídku prodejce ze španělské...

Jeden z nejočekávanějších mobilů roku. Nokia 8110 je chytrá jen trochu

Nokia 8110 4G

Retro model Nokia 8110 4G je možná jedním z nejočekávanějších mobilů letošního roku. V Česku se začal prodávat počátkem...

Další z rubriky

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Najdete na iDNES.cz