Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


PsiBank - finance pod kontrolou

aktualizováno 
Hlavním posláním programu PsiBank pro počítače Psion je usnadnit přehled o pohybech na vašem bankovním účtě. Umí všechny požadované funkce a navíc je zcela zdarma!

Finančních aplikací pro počítače se systémem EPOC32 je dnes docela velké množství. Jednou z nich je i nová verze programu PsiBank autora Arnouda van der Giessena. Program pracuje na většině rozšířených zařízení od Reva až po netBook a na jejich disku zabere zhruba 120 kB. Aktuální verze 3.0 je dostupná ve čtyřech jazykových lokalizacích (angličtina, němčina, francouzština a holandština), česká verze bohužel stejně jako u většiny jiného softwaru chybí, nicméně díky poměrně intuitivnímu ovládání si po krátkém čase zvyknete.

Záměrem programu je komfortní udržování přehledu o vašich příjmech a výdajích, a to především na bankovních účtech. Program může zahrnovat i několik účtů, při větším počtu můžete účty sdružovat do skupin.

Ke každé položce přísluší několik základních údajů - datum, titulek, kategorie a pochopitelně výše částky. Kategorie jsou mocným nástrojem pro oddělené přehledy různých druhů položek a jejich celkových bilancí. Seznam kategorií lze samozřejmě podle libosti upravovat.

Každá položka však může obsahovat také rozšiřující údaje, z nichž za zmínku stojí především údaj měny. Kromě domácí měny totiž můžete definovat i různé zahraniční měny a jejich kurz. To umožní účtovat položky v případě potřeby i přímo v cizí měně, přičemž ve výsledné bilanci se vše převede na domácí měnu podle zadaného kurzu.
Program obsahuje také užitečnou funkci pro konverzi měny.

Tím nejdůležitějším je však zobrazení přehledů. Kromě základního přehledu všech položek PsiBank nabízí i přehled podle kategorií a společný přehled bilancí všech účtů v dané skupině. Nechybí ani filtrování přehledů.

Co se týče grafických přehledů, i zde má PsiBank co nabídnout - graf bilance a graf poměru příjmů a výdajů na účtě pro jednotlivé účty i celé skupiny.
Program nabízí i možnost tisku, takže přehledy můžete převést i do papírové podoby.

Mezi doplňující funkce programu patří například možnost komprese celé databáze, inteligentní převod položek mezi jednotlivými účty, periodické upozorňování na zvolené transakce, různá nastavování parametrů programu, import a export z/do textového souboru nebo ochrana heslem.

Co říci závěrem? PsiBank je výbornou pomůckou při správě vašich financí, který oplývá řadou užitečných funkcí. Nic však není dokonalé, a tak i PsiBank má své stinné stránky. Tou asi nejméně příjemnou je stabilita programu daná zřejmě nízkou pozorností autora k řešení možných výjimek. Program je ale freeware, a tudíž se mu smí nějaké ty "mouchy" odpustit. Každopádně však doporučuji PsiBank přinejmenším vyzkoušet.

Hodnocení
+
+ freeware
+ mnoho užitečných funkcí
+
obsluha více účtů
-
- stabilita
- drobné nedostatky v ovládání
 
Inovace, nápad, užitné vlastnosti
zpracování - grafika, zvuky, GUI
rychlost a stabilita
dokumentace, nápověda, podpora
poměr Cena/Výkon
 
CELKOVÉ HODNOCENÍ
   
   Nejčtenější

Vytrolil T-Mobile, koupil doménu z reklamy a přesměroval ji na konkurenci

T-Mobile Hotel Růženka

Nová reklamní kampaň T-Mobilu se odehrává ve smyšleném horském hotelu Růženka. Ovšem když zkusíte doménu...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone kouzlí s neomezeným tarifem. Nestojí ani 500 korun

Vodafone nabízí ve svém e-shopu speciální neomezený tarif.

Pokud jste si chtěli pořídit neomezený tarif od Vodafonu, museli jste dosud počítat s měsíčním poplatkem ve výši...

Vše, co od smartphonu očekáváte, jen za 6 000. Test Honor 9 Lite

Honor 9 Lite

Honor 9 Lite je žhavou novinkou na českém trhu a také je potenciálním prodejním hitem. Smartphone s moderními funkcemi...

Huawei nehraje fér. Neprodávaná novinka má přes sto falešných recenzí

Huawei Mate 10 Pro

Huawei se snaží protlačit na obrovský americký trh. Ovšem proti jsou operátoři. Ve volném prodeji pak čínský gigant...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Ušetříte za mobilní data. Facebook vám ukáže bezplatnou wi-fi

Find Wifi funkce na Facebooku

V aplikaci sociální sítě Facebook se objevila nová užitečná funkce - dovede vás nasměrovat k nejbližší veřejné wi-fi...Najdete na iDNES.cz