Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Psaní na PDA jako s mobilem, binární hodiny a římská kalkulačka (PalmareFreeware 103)

aktualizováno  1. ledna 0001 
Osm novinek naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst o programu Don't Forget Dates, se kterým již nikdy nezapomenete na narozeniny či výročí. Memoria procvičí vaše mozkové závity a Watchmaker ukáže ten správný čas.

Pokud patříte mezi fanoušky programů, za které nemusíte platit, zveme vás na další procházku novinkami z této softwarové kategorie. Na vaše kapesní počítače míří další novinky ze světa PDA freeware.

Naše downloadové odkazy směrují většinou mimo náš server. Nemůžeme ovlivnit to, že tvůrce aplikace změní odkaz, aplikaci stáhne, či jeho server má výpadky. Nemůžeme samozřejmě zajišťovat rozesílání takto problémových aplikací e-mailem. Z tohoto důvodu jsme ovšem rádi, když nás na problémy s downloady upozorníte - většina z nich je totiž způsobena novou verzí a změnou URL. Děkujeme za pochopení.

POCKET PC  

Don't Forget Dates v1.02

S programem Don't Forget Dates již nikdy nezapomenete na narozeniny vašeho blízkého či významné výročí. Aplikace na blížící se datum upozorní a díky provázanosti s kalendářem v Outlooku není nutné záznamy vkládat zvlášť, ale pouze přes jeden program.
Uživatelé PDA se systémem Pocket PC 2002 musí mít pro korektní fungování programu nainstalován Service Pack.

PalmareFreeware

Autor: Iain Sharp, download zde  

Countdown v1.1

Countdown je program, který odpočítává čas mezi současnou a přednastavenou dobou. Odpočítávat lze nejen minuty či hodiny, ale až roky. V aplikaci je zobrazováno také procentuelní znázornění zbývajícího času.

PalmareFreeware

Autor: Arthur Neuman, download zde  

MilkyPlay v0.9b

Pokud byste na svém Pocket PC zařízení chtěli přehrávat také jiné hudební formáty než standardní MP3, WMA či Ogg Vorbis, zřejmě bez speciálního přehrávače narazíte. Ne však, pokud si nainstalujete MilkyPlay. Ten si poradí s formáty AMF, DSM, MOD, MDL, MTM, PSM, PTM, S3M, STM a XM, umožňuje vytváření playlistů či dokáže přehrávat také zazipované soubory.

PalmareFreeware

Autor: Peter Barth, download zde  

Blimkeys v1.0.2.1

Blimkeys je softwarová klávesnice, pomocí které můžete vkládat do PDA s Pocket PC text podobně, jako je tomu u mobilních telefonů. Klávesnice Blimkeys je rozdělena obdobně a koncipována tak, aby šlo znaky zadávat prsty jedné ruky. Metoda vkládání textu je poměrně rychlá, je však nutné si na ni chvíli zvykat a také se smířit s tím, že budete muset v případě jejího užívání často utírat displej kapesního počítače.

PalmareFreeware

Autor: Gábor Salamon, download zde  

PALM OS

Memoria v1.6.2

Pokud patříte mezi příznivce pexesa, neměl by vám uniknout program Memoria. Ten umožňuje hrát pexeso v jednom až čtyřech hráčích. Na výběr je 16, 36 nebo 56 karet k otáčení, přičemž obsaženo je 128 různých obrázků. Program zaznamenává nejlepší výsledky do high score tabulky, je k dispozici v několika jazykových verzích a lze jej spustit jak na barevném, tak černobílém displeji.

PalmareFreeware

Autor: Gonzalo Mena-Mendoza, download zde

iBClock v3.0

iBClock jsou pouze a jen hodiny. Čas ovšem zobrazují hned v několika různých podobách, kromě standardních hodin nechybí digitální, binární, hexadecimální, octalové či hodiny v římských číslicích.

PalmareFreeware

Autor: Laurent DUVEAU, download zde

Numerus v2.0

Pokud někdy potřebujete pracovat s římskou číselnou soustavou a nechce se vám přepočítavat jednotlivé znaky, můžete si práci usnadnit s programem Numerus. Ten je kalkulačkou s římskými znaky, které jsou ihned po vložení přes sedm kláves (vyjadřující jednotlivá římská písmena - I, V, X, C, L, D, M) převáděny na arabskou soustavu. Znaky můžete libovolně sčítat, odčítat, násobit či dělit, stejně jako je vkládat do dočasné paměti.

PalmareFreeware

Autor: Laurent DUVEAU, download zde

Watchmaker v1.0

Watchmaker je zobrazovač hodin s alarmem. Program umožňuje zobrazení jak 12, tak 24 hodinové soustavy. Alarm je možné vybírat pro několik událostí s možností volby z mnoha povedených hudebních skladeb. Program umožňuje také nastavení časové korekce v řádu desetin sekund na každý den a mnoho dalšího. 

PalmareFreeware

Autor: Jaap Steilberg, download zde   
Nejčtenější

iPhone SE 2 má být už v květnu. Takto by měl vypadat

Údajný iPhone SE 2.

iPhone SE byl představen před dvěma roky, jeho design je pak vyloženě zastaralý. Vychází z šest let starého modelu....

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...V sobotu koupíte smartphony Xiaomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...Najdete na iDNES.cz