Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proslulá hra Reversi na Nokii 7650

aktualizováno 
Nové mobily omladí a zatraktivní staré hry – logická hra Reversi je v podání Nokie 7650 opravdu příjemná, kultivovaná logická hra. Méně kultivovaný, zato hodně barevný TankAttack si také najde své hráče, ale budou spíše mladší věkové kategorie. Třetí aplikace, kterou vám představíme – suchý a praktický upomínač naplánovaných událostí - je úplně pro všechny.

Handy Reminder

Handy Reminder od Epocware patří do rodiny těch prográmků pro Nokii 7650, které se vám snaží usnadnit organizaci času. Tato aplikace je velmi jednoduchá a má snadné ovládání. Po spuštění vkládáte termíny jednotlivých událostí, jejichž opakování můžete určit: pouze jednou, denně, týdně, pouze v pracovní dny. Pokud je nastaveno jednorázové upozornění, událost se po upozornění automaticky smaže. Ve chvíli, kdy nastává navolený čas alarmu, upozorní vás mobil blikáním a zvukovým signálem (zvuk lze také dopředu vypnout). Aplikace běží „na pozadí“ a po zapnutí mobilu se spouští automaticky, nemůže se proto stát, že byste upozornění zmeškali. Pokud je ovšem mobil vypnutý, zůstává aktivní pouze první alarm. V další verzi programu budete moci pro jednotlivé události vybírat různá vyzvánění. Aplikace zabere v paměti mobilu 46 kb a jedná se o shareware, který má zkušební dobu 30 dnů.

Handy Reversi

Dále se podíváme na dvě hry, první je opět z dílny Epocware. A je to hra zábavná a známá, jedná se totiž o Handy Reversi, variantu českých piškvorek. Reversi je známá právě z Nokií, na displeji 7650 však získává nový rozměr. Doslova. Velký displej, tlumené barvy a animace při otáčení a změně barvy kamenů vás do logické hry vtáhnou – její prostředí je opravdu příjemné.

Pravidla asi mnozí znáte, tedy ve stručnosti: hrajete černými kameny proti bílým ovládaným „počítačem“. Cílem je získat co největší počet vlastních kamenů (aktuální skóre se zobrazuje nad displejem). Soupeřovy kameny získáme tak, že jeho kámen či řadu kamenů – lhostejno, v jakém směru – obstoupíme dvěma vlastními černými kameny. Mobil nám pomáhá a označuje křížky, kam je možné kámen položit. Další pomocnou funkcí je možnost návratu o tah zpět. Pokud nezvolíte v menu Nová hra, zůstává i po zavření aplikace rozehrána ta stávající. Velmi rychle se k ní proto můžete vrátit a využít každou volnou chvíli třeba při cestě autobusem. Ale pozor, ať nepřejedete! Aplikace zabírá v paměti mobilu 60 kb a je to opět třicetidenní sharewarová verze.

TankAttack

Další kousek má na svědomí společnost india games a je to úplně jiný šálek kávy: TankAttack je hra napsaná v Javě a jedná se o velmi jednoduchou střílečku. Zaujalo nás, že na serveru to byla nejstahovanější hra. Lidé asi hrají raději odpočinkové tanky než „intelektuální“ Reversi.

 

Jak je asi z obrázků patrné: pojíždíte tankem, pohybujete jeho hlavní a střílíte na letadla a parašutisty. Parašutisté, kteří přežijí, vám na zemi ubírají energii. Hra se neovládá joystickem, ale klávesnicí.

Bohužel se nám nepodařilo zapnout zvukový doprovod, zato displej září barvami. (Kdo zná indické ulice hýřící barvami, domýšlí se, že ty stovky downloadů udělaly barevmilovní Indové…) Ale přesto vás nezaujme tak, aby se vám podařilo přejet vaši stanici… Hra zabírá 63 kb a jedná se o freeware.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Revoluce v mobilním focení? Umí nasadit profi objektiv na smartphony

S adaptérem můžete na mobil nasadit i profesionální objektivy

Na výstavě americké Národní asociace provozovatelů vysílání v Las Vegas byl ukázán zajímavý doplněk k mobilům pro...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Další z rubriky

Smartphone s obří baterií se inspiroval top samsungem. Cena je pětinová

Bluboo S3

Čínští výrobci opakovaně dokázali, že umí občas doslova kouzlit. Na trh nyní míří další cenově zajímavý model, jehož...

ZTE má našlápnuto předehnat Apple s „ledovým“ smartphonem

ZTE Iceberg

ZTE chystá zajímavý smartphone, který zaujme dvakrát vykrojeným displejem. Přístroj má vypadat, jako by byl vytesaný z...

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...Najdete na iDNES.cz