Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Program zahladí esemesky dokazující nevěru

aktualizováno 
Kolikrát se vám stalo, že jste odeslali zprávu, které jste potom velmi litovali? V afektu, opilosti, ze srandy, omylem... Americká firma TigerText přišla nyní, zdá se, s řešením.

Tiger Woods odchází. | foto: AP

Kdyby tak vývojáři přišli s tímhle výmyslem pro mobily dříve, posteskl si možná golfista Tiger Woods. Objevil se totiž program, který se do mobilu nahraje a dokáže pak automaticky mazat přečtené esemesky z choulostivých čísel. A maže i ty, které člověk na vybraná čísla odešle.

To by bývalo mohlo pomoci známému golfistovi Tigerovi Woodsovi. Textové zprávy, které posílal milenkám, jej budou nejspíš stát miliony dolarů ve zrušených sponzorských smlouvách a způsobily jeden z největších skandálů ve sportovní branži v poslední době. Nyní by svou nevěru mohl krýt snáz.

Program od firmy TigerText je prozatím k dispozici jen v USA pro iPhony, brzy však má dorazit do Evropy a plánuje se podpora takzvaných chytrých telefonů. Přestože jméno programu i jeho určení vyvolávají asociace s golfistou, jeho tvůrci uvádějí, že aféru k propagaci aplikace nezneužili. "Tygr je jedno z nejhůře vystopovatelných zvířat v džungli. Nemožné je i nalézt zprávy z naší aplikace," uvedl pro stanici BBC šéf TigerTextu Jeffrey Evans.

Odesílatel může nastavit, za jak dlouho má být zpráva smazána, menu nabízí volby od odstranění po přečtení až po smazání po uplynutí několika dní. Zpráva zmizí jak z telefonu příjemce, tak z mobilu odesílatele. Na jedné straně software jistě zvýší soukromí uživatelů, jejichž běžné SMS si například archivují po nějakou dobu operátoři. Na druhé straně bude nahrávat podvodníkům, jejichž korespondenci nebude moci získat policie pro vyšetřování.

Služba TigerText totiž funguje podobně jako například populární programy pro on-line "pokec", jako jsou ICQ či MSN Messenger. K poslání zpráv nepoužívá běžný SMS protokol, ale mobilní připojení k internetu. Zpráva navíc nikdy nedorazí fyzicky přímo do přístroje příjemce, ale zůstane na serveru, ke kterému je jen dotyčný připojen. Tak je podle tvůrců nové aplikace pro mobily zajištěno to, že se sdělení nemůže například přeposlat nebo jakkoli archivovat.

Kromě většího soukromí je výhodou programů, které posílají zprávy přes internet, i to, že vyjdou časté pisatele SMS levněji než běžné posílání zpráv. Například TigerText v­USA požaduje za neomezené množství odeslaných zpráv 2,49 dolaru (asi 47 Kč) měsíčně. Podmínkou je však to, aby příjemce měl ve svém mobilu stejný software.

Autor:Nejčtenější

Kvůli mobilní aplikaci jsme těhotné, stěžují si uživatelky

Aplikace Natural Cycles

Aplikace Natural Cycles, která slouží jako alternativa k běžným antikoncepčním metodám, je terčem stížností mnoha...

Propašoval severokorejský smartphone, byl k prasknutí nacpaný hrami

Smartphone Arirang 151

Dánský vývojář si ze své návštěvy Severní Koreje přivezl neobvyklý suvenýr. Ze země se mu povedlo vyvézt smartphone...Google odstraní ze smartphonů reproduktory. Má převratnou technologii

Android 6.0 Marshmallow

Loni v prosinci Google koupil za blíže neupřesněnou částku startupový projekt Redux, jenž se zaměřuje na výrobu...

Roční poplatky za bezplatnou službu? Software jako služba v podání BMW

Apple integruje iPhone do palubního systému automobilů prostřednictvím služby...

Zatímco většina výrobců vozidel nabízí systémy pro integraci chytrého telefonu do systému vozu bezplatně, BMW bude za...

MOBIL 2038: Krabička na zápěstí se natahuje jako hodinky, displej není potřeba

Designový koncept Samsung Galaxy X

Za dvacet let budou mobily vypadat úplně jinak než dnes. Jedno jim ale zůstane; budou nejdůležitějším kusem...

Další z rubriky

Prohlédněte si zásadní mobilní zajímavosti i zbytečnosti z výstavy CES

ZTE Axon M

Veletrh CES v americkém Las Vegas opět přinesl mnoho novinek, a proto jsme se rozhodli zrekapitulovat to nejzásadnější,...

Víme, jak se zneviditelnit na populární sociální síti

(Ilustrační snímek)

Poslední aktualizace sociální sítě Instagram na sdílení fotek a obrázků přidala funkci, kterou pravděpodobně spousta...

MOBIL 2038: Krabička na zápěstí se natahuje jako hodinky, displej není potřeba

Designový koncept Samsung Galaxy X

Za dvacet let budou mobily vypadat úplně jinak než dnes. Jedno jim ale zůstane; budou nejdůležitějším kusem...

Najdete na iDNES.cz