Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Profesionální řešení tisku pro HPC s Windows CE

aktualizováno 
Už jste také někdy chtěli tisknout z vašeho HPC? Program JETCET je řešení, které dovoluje nejen tisknou, prohlížet náhledy tisku,ale je to jediný program pro tisk v barvě.
<

Svět Windows CE
Co je nového ve světě Windows CE
30. října 1998
Profesionální řešení tisku pro HPC s Windows CE
Už jste také někdy chtěli tisknout z vašeho HPC? Program JETCET je řešení, které dovoluje nejen tisknou, prohlížet náhledy tisku, ale je to jediný program pro tisk v barvě.

Jak se chová WinCE, když máte více PC karet
Pokud máte HPC s jednou pozicí pro velké ATA Flash karty a zároveň se slotem pro Compact Flash (CF) karty můžete si všimnout následujícího chování Windows CE: 1) pokud používáte pouze CF kartu, má název Storage Card. 2) Pokud během vypnutého stavu zasunete také ATA kartu do velkého slotu, bude ATA karta mít jméno Storage Card a jméno CF karty se změní na Storage Card 2. 3) Pokud velkou ATA kartu zasunete při zapnutém HPC, zůstane CF karta nazvaná jako Storage Card a ATA karta bude mít jméno Storage Card 2. Poznámka: v případě "2)" jediný způsob, jak obnovit název Storage Card pro CF kartu je obě karty vyjmout, provést reset a po resetu nejprve zasunout CF kartu.

Technický dotaz: Kopírování software z jednoho HPC na druhé
... je typickým příkladem "nelegálního šíření software za účelem nevýdělečného experimentování ".

Další poštovní skupina o tématice Windows CE
Pokud hovíte Windows CE, chcete se něco dovědět a umíte anglicky, zkuste to třeba tady: http://www.azpower.com/wince/

 
29. října 1998
Již 250-tý soutěžící!
Během státního svátku jsme dostali vyplněný dvěstěpadesátý dotazník pro soutěž o skvělé propisky FreeStyle. Pokud jste se zatím nepřidali máte ještě čas to zkusit.

Obrázky HPC Pro od Sharpu

HP Palmtop za 300 USD
... a další zlevněné zboží můžete najít na Webu firmy HP za tyto ceny: HP 320LX Palmtop PC-Refurbished - 299.99 USD, HP Palmtop PC Windows CE 2.0 Upgrade 129.99 USD.

K čemu a proč kapesní počítač s Windows CE?
Dva články [(1) a (2)], které vám vysvětlí, proč si vybrat právě Windows CE jako systém pro vaše kapesní zařízení. Pro ilustraci: Kalendář vám bude oznamovat blížící se jednání, schůzky či narozeniny, Úkoly roztřídí vaše úkoly dle priorit a času a Kontakty vám umožní přehlednou správu vašeho firemního či soukromého adresáře. To vše a mnohem více dostáváte s Windows CE.

Technická podpora: Vytáčení u HPC s WinCE 1.0
Máte problémy s vytáčením? Zkuste to zde!

 
27. října 1998
Potřebujeme vůbec HPC?
Proč s uvedením nové verze Windows CE 2.11 nebyly oznámeny žádné nové modely počítačů v kapesní velikosti? Možná to souvisí se strategií "každý uživatel rovná se (nejméně) dvě zařízení s Windows CE". Tím se myslí, že budete mít v kufříku nebo brašně jedno HPC Pro ("pro" pořádnou práci) a zároveň jedno PPC v kapse pro rychlé prohlížení dat nebo jejich stručný zápis.

Upgrade Win CE 2.0 pro Cassiopeia A-10
Podle oznámení PDA Technology, má firma Fast (tel. 02/66610476), dovozce výrobků Casio, v nabídce upgrade na Win CE 2.0 + 2MB RAM pro Cassiopeia A-10 za cenu 3.500,- Kc včetně DPH.

Hitachi začne vyrábět nové řadiče k displejům
Firma Hitachi plánuje zahájit výrobu nových řadičů k LCD displejům se sníženou spotřebou. Úspory energie až 50% se výrazně projeví v prodloužení životnosti článků v přenosných zařízeních, do kterých jsou tyto LCD řadiče určeny.

Proč se mi nesynchronizují Schůzky?
"S hrůzou jsem zjistil, že když jsem se na jedná ní chtěl zpětně podívat na poznámku z předcházejícího jednání, prostě jsem nemohl najít žádnou starou schůzku. Vůbec nevím, jak se to stalo." Odpověď na tuto otázku najdete v Návodu na změnu nastavení pro synchronizaci.

 
23. října 1998
Slosování o 5 metalických propisek FreeStyle
Ideální pro uživatele HPC nebo PPC. Kromě propisky mají také plastový hrot pro dotykový LCD display. Chce vyhrát tuplem? Pak vyplňte dotazník, a budete do slosování zařazení opakovaně! Výsledky prvního kola budou zveřejněny 8/11/98

Přehled českých článků o Everexu a dalších PPC

Jornada 820
Hewlett-Packard dnes formálně představil novinku v oblasti handheld PC s názvem Jornada 820. Zařízení s širokou obrazovkou a operačním systémem Windows CE je od firmy HP jejspíše krokem, kterým se snaží zacelit mezeru, vzniklou po Omnibooku 800. Jornada by se mohla stát prvním relativně velkým zařízením pro operační systém Windows CE, které se v blízké budoucnosti pokusí přímo konkurovat kategorii mininotebooků.

Nové články technické podpory pro Windows CE

 
22. října 1998
Řešení pro infračervené propojení
U systému s Windows CE je ve 100% všech zařízení dostupné IRDA rozhraní, které je velmi častoopomíjeno. Nyní však mohou všichni uživatelé HPC nebo PPC "zahodit" sériový kabel a připojovat se ke stolnímu PC přes infračervený port.

Studie o možnostech "mobilního agenta" pod Windows CE.
Přenosné počítače pracující pod operačním systémem Windows CE se doposud srovnávaly pouze s kalkulačkami či osobními diáři typu Casio nebo Psion. Tento operační systém však obsahuje řadu dalších vlastností, které ho předurčují pro tvorbu průmyslových aplikací a řešení na zakázku. Přečtěte si pojednání pana ing. Duška ze Sunnysoftu. (1. a 2. část.)

Inovované verze Palm PC
Kobe uvádí na domácí trh inovované verze Palm PC s Windows CE, které mají především rozšířenou paměť a řadu dodatečného softwaru, včetně českých programů a české podpory. Nejnižší model Everex Freestyle Associate je nyní dodáván s procesorem NEC VR4111, který pracuje na frekvenci 66 MHz (oproti 54 MHz u staršího modelu) a standardní paměť RAM má nyní dvojnásobnou kapacitu 8 MB. U Freestyle Manager a Executive byla rozšířena operační paměť z dřívějších osmi až na 16 MB. Zde jsou nové konfigurace přehledně:

 • Everex Freestyle Associate - NEC VR4111/66 MHz, 8 MB RAM, NiMH baterie, synchronizační kabel pro připojení k PC, cena 15.850 Kč.
 • Everex Freestyle Manager - NEC VR4111/66 MHz, 16 MB RAM, NiMH baterie, synchronizační kabel, stojánek pro Palm PC s vlastními bateriemi, cena 18.290 Kč.
 • Everex Freestyle Executive - NEC VR4111/66 MHz, 16 MB RAM, NiMH baterie, synchronizační kabel, stojánek pro Palm PC s vlastními bateriemi a faxmodemem 33 kb/s, cena 21.300 Kč (všechny ceny, jsou jako obvykle s DPH).
                                                                                                  (podle
  Softwarových novin)

Sunnysoft 3.2P pro Palm size PC
Sunnysoft uvádí na trh novou verzi jazykové podpory Sunnysoft 3.2P pro Windows CE pro Palm size PC. Koncová cena je stanovena na 1354,50 Kč. Tato verze odstraňuje všechny známé nedostatky minulých verzí a přináší další podstatná vylepšení, jako například rozšíření funkčnosti Gestures, funkce Autohide, vylepšená technologie počešťování interních aplikací. (Viz Porovnání verzí)

 
20. října 1998
Kdo bude vyrábět HPC Pro?
V článku oznamujícím zveřejnění nové řady HPC počítačů s označením HPC Pro je uveden výčet OEM partnerů, kteří se zapojí do výroby těchto počítačů. Jsou to firmy: Casio Computer Company Ltd., Compaq Computer Corp., Everex Systems Inc., Fujitsu Ltd., Hewlett-Packard Co., Hitachi America Ltd., LG Electronics Inc., NEC Corp., NTS Computer Systems Ltd., Samsung Electronics Company Ltd., Sharp Electronics Corp. a společnost Vadem. V tomto článku se také můžete dovědět o nových vylepšeních pro hardware, e-mail, databáze, synchronizaci a vestavěné aplikace.

Přehled verzí systému Windows CE
Víte, že již existují čtyři verze Windows CE? Programátorům jde z toho hlava kolem. Trochu přehledu získáte na uvedné stránce.

Licenční politika programů firmy Artsoft
Připomenutí pro uživatele programů ArtSKey: Pokud změníte jméno uživatele, musíte provést novou aktivaci. Při každé nové instalaci, je třeba provést novou aktivaci. Aktivovanou licenci lze uchovat zálohováním na stolní PC.

 
19. října 1998
Hewlett-Packard oznámil HP 820LX
HP nechce ztratit vedoucí pozici na trhu s mobilními počítači, proto připravuje novou řadu HPC Pro, která bude zahájena modelem HP 820LX. Počítač bude postaven na 190 Mhz procesoru Intel StrongARM.

Windows CE - informace o budoucnosti
Oznámení Philipsu říká hodně věcí o budoucnosti různých platforem se systémem Windows CE:

 • Philips nebude dodávat žádná zařízení HPC Pro, ačkoli to měl původně v plánu.
 • Model Velo 500 je zatím stále dostupný (formulace věty naznačuje, že model Velo 500 je zatím stále dostupný, neboli, že může přijít doba a bude již nedostupný)
 • Philips se nyní chce zaměřit především na Palm-size PC (Nino 300).
 • Existují jen tři firmy, které vyrábějí Palm-size PC: Casio, Everex, Philips
 • Další firmy, které oznámily produkci modelů Palm-size PC, zatím nic nedodávají, protože čekají na novou verzi systému pro PPC (kódové označení Wyverm)
 • Wyvern bude pouze inkrementální upgrade (neboli 2.xx) s vylepšenou správou baterií a podporou barevných obrazovek

Lokalizační aktivity nejsou konfliktní se zájmy Microsoftu
České zastoupení společnosti Microsoft nemá žádné námitky proti lokalizačním aktivitám společnosti Portfolio Praha a tak tato činnost a distribuce softwaru s ní související je nekonfliktní se zájmy společnosti Microsoft. To vyplývá z reakce místního zastoupení spol. Microsoft na písemnou žádost o vyjádření, kterou zaslala společnost Portfolio Praha.

 
16. října 1998
První screenshoty z WinCE 2.11 H/PC Pro
Microsoft oznámil uvedení nových WinCE 2.11. Toto uvedeni má obrovský význam pro výrobce, kteří přestali dodávat počítače s WinCE 2.0 a chystají se uvést nové přístroje, které budou využívat výhod nového systému. Jedná se zejména o podporu větší obrazovky 8" až 11.3", rychlejších procesorů a USB. Na stránkách Chris D's Windows CE Website jsou první ukázky obrazovek. Je zde k vidění program Access (databáze), a hlavně je patrné, že programy na organizaci času (PIMy) jsou již skoro totožné s desktopovými aplikacemi (MS Outlook). (Převzato z http://www.pda.cz)

Casio na našem trhu
Výrobky firmy Casio dováží a distribuuje firma Fast s.r.o. V současné době jsou dostání modely A-20 a E-10. V nabídce jsou také tabletová HPC bez klávesnice (řada PA 2X00). O novém modelu E-11 jsme na letošním Invexu nezískali žádné informace.

Chcete vědět vše o HPC Pro?
Tak postupně (vše anglicky): Fujitsu, Nec, NTS, Samsung, Sharp poprvépodruhé, Vadem. Odkazy na další články jsou na stránce Handheld PC Pro.

 
15. října 1998
Připojení přes sériový port je problematické
Typické PC má dva sériové porty, jeden bývá vyhrazen pro myš a ke druhému je často připojen externí modem. Tato konfigurace vytváří komplikaci: Jak připojit HPC nebo PPC? Navíc, pokud je sériový port zakončen konektorem 25 pin, musíte si opatřit redukci, abyste mohli připojit kabel k HPC (kabely se vyrábí jen s 9 pinovým konektorem). Ještě do větší šlamastiky se můžete dostat, pokud je druhý sériový port odpojen nebo je jako používán jako interní faxmodem. Pokud chcete svoje HPC připojovat často, doporučujeme nechat si PC zkonfigurovat tak, aby jste měli tři sériové porty. Nejelegantnější řešení je, nechat si jeden port vyvést na přední stranu počítače, abyste k němu měli pohodlný přístup.

Přehled mobilních kanálů pro PPC
Chcete nejnovější informace on-line? K dispozici jsou vám mobilní kanály. Přehled je na stránce Windows CE 2.0 Mobile Channel Links. (K provozování mobilních kanálu potřebujete Palm-size PC, Windows CE Services 2.1 a Internet Explorer 4.0. Nelze realizovat na počítačích HPC.)

Nové diskusní místo pro uživatele (anglicky)
Nyní již existuje před dvacet diskusních fór pro Windows CE. Jedno z nich je PDA/HPC Discussion Forum na adrese
http://www.pdabuzz.com.

 
14. října 1998
Jak plyne čas s produkty MS
Zkuste provést instalaci a nastavení programů pro zákazníka, který má 50 HPC. Co zjistíte? Každý druhý uživatel si nainstaloval nějakou demoverzi lokalizace, která sice již dávno vypršela, ale nikdo jí neodstranil. Každý třetí uživatel si nainstaloval tolik programů z webu, že má neustále nedostatek paměti. Při každé páté instalaci se vám nepodaří připojit HPC k notebooku (přes IRDA), takže musíte zavřít Mobile Devices a propojení opakovat. Při každém osmém pokusu se Explorer na Win 95 zblázní a buď "zavře některé z aktivních oken" nebo "vykoná neplatnou instrukci". Pak musíte celý stolní počítač restartovat. Čas plyne, plyne a plyne. Jestliže se potom ještě rozhodnete všech 50 HPC zálohovat, což trvá samotné cca 20 minut, zjistíte, že na úplnou instalaci jednoho HPC potřebujete alespoň 35 minut. Padesát přístrojů budete instalovat 27 hodin. Přeji vám pěkný víkend. (sedlak@mobil.cz )

Náhrada za A-20?
Vzhledem k tomu, že Casio v Japonsku ukončilo výrobu modelu A-20, objevily se návrhy, čím tento model nahradit. Gene Quickel z firmy Viatek Corp doporučuje založit podnikové aplikace na modelu PA 2500. Ten se podle jeho slov zásadně o A-20 neliší, pouze je dodáván jako model pro speciální aplikace. "Snad je naděje, že když technologii postavíte na PA 2500, výrobce vám po 6 měsících nepodtrhne žebřík a neukončí výrobu modelu, pro který jste optimalizovali vaše řešení.", řekl G. Quickel.

Vytvářet aplikace pro český trh se zatím nevyplatí
Vycházejme z následující úvahy: vývoj aplikace představuje minimální vklad 30 000 korun (dva týdny počátečního vývoje) a za každý další den nad 10. pracovní den počítejme 1 500 Kč, k tomu přidejme 5 000 za specifické vývojové nástroje pro WinCE. Pokud budeme vyvíjet aplikaci 30 pracovních dní, vyjdou náklady na 65 000 Kč. Chceme-li vydělat, prodáme takovou aplikaci za 130 000 Kč. Pro distributory je třeba dalších 40% marže. Dostáváme se na 182 000 Kč. Pokud je v Čechách osm set uživatelů a podaří se nám program prodat všem, vychází minimální cena 228 Kč. V praxi se nám však podaří prodat software jen 8% až 10% uživatelů. Pak se cena vyšplhá až na 2 850 Kč. Je otázka, zda taková aplikace je vůbec prodejná.

 
Odkazy Světa Windows CE
> Svět Windows CE (hlavní strana)
> nejčastější otázky
> archiv Světa CE
> technická podpora
Autor:
Nejčtenější

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

iPhone X
Je to konec mýtické čtečky v displeji? Výrobci sázejí na obličej

Čtečka otisků integrovaná do displeje měla být jednou z hlavních letošních inovací na poli smartphonů. Technologie je ovšem natolik složitá, že výrobci od...  celý článek

Portfolio smartphonů Samsung
Devět letošních Samsungů, který je nejzajímavější?

Samsung letos na našem trhu uvedl celkem 9 různých modelů napříč řadami J, A, S a Xcover. Měli jsme v redakci unikátní příležitost nafotit je všechny pohromadě...  celý článek

Funkční 18palcový OLED displej lze nyní srolovat do 3cm ruličky.
Za tři roky budou mít iPhony ohebný displej. Samsung ostrouhá

iPhone se podle zákulisních informací dohodl s LG na vývoji ohebného displeje pro budoucí iPhony. Samsung tak přijde o lukrativní byznys.  celý článek

Asus Zenfone 4 Selfie Pro
U volební urny neroztahujte selfie tyčku. Fotit však zakázáno není

Mobily budou hrát u právě probíhajících parlamentních voleb specifickou roli - spousta lidí si jimi bude dokumentovat svoji aktivitu při volbách. Co je ve...  celý článek

Další z rubriky

Huawei Mate 10 Pro
Tak nízkou cenu nikdo nečekal. Huawei Mate 10 Pro zatopí konkurenci

Huawei představil v Mnichově nový špičkový smartphone Mate 10. Překvapí hned v několika ohledech. Stejně jako nové iPhony má neuroprocesor, který se sám učí,...  celý článek

Smartphony OnePlus sbírají a odesílají některá uživatelská data na servery v USA
Populární smartphony šmírují uživatele. Denně odešlou desítky MB dat

Matematik a softwarový inženýr Chris D. Moore si všiml podivného chování svého smartphonu OnePlus 2. Zjistil, že telefon sbírá až podezřele podrobné informace...  celý článek

Ilustrační snímek
Smartphony za hubičku koupíte i v Česku. Připravte se ovšem na ústupky

Pořízení chytrého telefonu nemusí být nákladnou záležitostí, jste-li ochotni učinit řadu ústupků. Výběr je velmi široký, levných modelů, které zůstávají ve...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.