Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příslušenství pro kapesní počítače SONY CLIÉ

aktualizováno 
Co všechno se dá dokoupit k Palm OS kompatibilním kapesním počítačům SONY CLIÉ? Připravili jsme pro vás seznam toho nejzajímavějšího příslušenství.

Není snad třeba připomínat, že Palm OS kompatibilní kapesní počítače SONY CLIÉ patří mezi to nejlepší, co vůbec lze v oblasti "palmů" sehnat. K jednotlivým modelovým řadám SONY CLIÉ lze dokoupit řadu zajímavých doplňků - klasickými Memory Stick paměťovými kartami a náhradními stylusy počínaje a třeba digitálním fotoaparátem konče. V následujícím přehledu najdete výčet většiny z toho nejzajímavějšího příslušenství, které většinou nabízí přímo společnost SONY na svých stránkách, respektive internetovém obchodě Sony Style. Přehled neobsahuje všechny typy synchronizačních kolébek, ale pouze ty nejzajímavější. Uváděná kompatibilita s různými modely CLIÉ je vzhledem k jejich počtu a mnoha modelovým řadám pouze orientační, přesné specifikace daného příslušenství najdete na stránkách Sony Style.

Memory Stick® Camera Module (PEGA-MSC1)
Miniaturní digitální fotoaparát na otočném kloubu, o kterém jsme už na Palmare psali, takže pouze stručně - maximální nativní rozlišení 320 x 240 bodů, napájení přes Memory Stick slot, součástí dodávky je Memory Stick Camera Application 1.0, Picture Gear 1.1 a CLIÉ Paint 1.0.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-N/NR, PEG-T, PEG-SJ, PEG-SL
Cena: 150 USD

Memory Stick Bluetooth Module (PEGA-MSB1)
Novinka dostupná v druhé polovině září rozšiřující komunikační možnosti SONY CLIÉ - například o spolupráci s mobilním telefonem podporujícím GPRS, bezdrátový přenos dat z/do jiného kapesního počítače apod.
Kompatibilní s CLIÉ: různé modely vybavené Memory Stick Media slotem
Cena: na evropském trhu cca 200 EUR

Versatile Carrying Bag (PEGA-CA61/L), 80 USD
Carrying Case - Red/Black (PEGA-CA30/R/B), 40 USD
Pouze výběr z mnoha společností SONY nabízených typů obalů a cestovních tašek vhodných pro různé modelové řady SONY CLIÉ (PEG-NR, PEG-N, PEG-T, PEG-S, PEG-SL, PEG-SJ).


Mini Keyboard (PEGA-KB20)
Miniaturní QWERTY klávesnice pro psaní poznámek a kratších textů napájená přímo z kapesního počítače.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-T, PEG-SJ, PEG-SL, PEG-NR
Cena: 50 USD

Compact Keyboard (PEGA-KB11)
Takřka plnohodnotná umělohmotná skládací QWERTY klávesnice s klávesami plné velikosti pro psaní poznámek i delších textů napájená přímo z kapesního počítače.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-NR, PEG-T, PEG-SL, PEG-SJ
Cena: 90 USD

Game Controller (PEGA-GC10)
Relativně standardní gamepad pro pohodlnější ovládání her napájený přímo z kapesního počítače. Součástí dodávky je i hra COLUMNS z produkce společnosti SEGA.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-NR, PEG-T, PEG-SL, PEG-SJ
Cena: 40 USD

Analog Modem (PEGA-MD700)
Cestovní analogový 56K modem pro některé SONY CLIÉ napájený AAA bateriemi. Modem je možné použít i pro synchronizaci dat s notebookem nebo desktopem přes USB rozhraní, USB kabel je součástí dodávky - podporovány jsou operační systémy Windows 98 / 98SE / ME / 2000.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-N, PEG-S
Cena: 130 USD

AC Adapter (PEGA-AC10)
Náhradní univerzální AC adaptér (nenabíjí baterie u PEG-SL10) vybavený potřebnými redukcemi a schopný pracovat v rozmezí napětí 100-240V / 50-60 Hz, výstupní napětí je 5,2V / 2000 mA. Přívodní kabel má dálku zhruba 2,6 metru, hmotnost adaptéru včetně kabelu je cca 200 gramů.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-T, PEG-SJ, PEG-NR, PEG-SL
Cena: 30 USD

Battery Adapter (PEGA-BC10)
Externí napájecí adaptér pro SONY CLIÉ prodlužující dobu provozu na baterie. Adaptér obsahuje 4 klasické alkalické AA baterie (používat je ale možné i NiCd a NiMH akumulátorové články), bez baterií váží cca 50 gramů a poskytuje proudový výstup 5,2V / 500 mA.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-NR, PEG-T, PEG-SJ
Cena: 40 USD

Screen Protector (PEGA-SP60/70)
Ochranná fólie na displej zabraňující jeho poškrábání při psaní graffiti znaků.
Kompatibilní s CLIÉ: různé modely s klasickou i virtuální graffiti ploškou (PEG-T, PEG-SJ, PEG-SL, PEG-NR)
Cena: 10 USD

Car Battery Adapter (PEGA-DC10)
Auto adaptér pro dobíjení kapesního počítače z automobilového 12V cigaretového zapalovače s délkou kabelu cca 1,5 m a proudovým výstupem 5,2V / 2000 mA.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-NR, PEG-T, PEG-SJ
Cena: 40 USD

HotSync® Cable (PEGA-HS10)
Univerzální modulární cestovní synchronizační kabel s připojením na USB rozhraní. Délka kabelu je cca 1,5 metru, součástí dodávky je i příslušná redukce hlavního konektoru.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-T, PEG-SJ, PEG-NR, PEG-SL
Cena: 25 USD

Audio Adapter (PEGA-SA10)
Audio adaptér, jehož připojením povýšíte CLIÉ do role MP3 přehrávače. Adaptér podporuje přehrávání audio souborů z paměťové karty Memory Stick a také prohlížení videoklipů se stereo zvukem přes software gMovie. Součástí dodávky jsou i stereo sluchátka a software Real JukeBox 2 Basic a Audio Player for Adapter 1.x, paměťovou kartu je nutné zakoupit zvlášť.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-T, PEG-SJ
Cena: 130 USD


Audio Adapter (PEGA-SA500)
Audio adaptér pro CLIÉ PEG-S na přehrávání MP3 souborů uložených na paměťové kartě Memory Stick a hudebních videoklipů se stereo zvukem přes software gMovie. Součástí dodávky jsou stereo sluchátka, software gMovie, Real JukeBox 2 Basic a PictureGear 4.x Lite.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-S
Cena: 130 USD


Travel Kit (PEGA-TK500)
Cestovní sada obsahující cestovní verzi AC adaptéru pro dobíjení kapesního počítače a synchronizačního kabelu s USB rozhraním.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-N, PEG-S, PEG-N
Cena: 60 USD


USB Cradle (PEGA-UC60K)
Synchronizační kolébka s připojením na USB port a tlačítkem HotSync schopná přenosu dat i s další USB kolébkou nebo notebookem či desktopem. Součástí dodávky je i AC adaptér pro dobíjení baterií kapesního počítače.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-T, PEG-SJ, PEG-SL
Cena: 50 USD

USB Cradle (PEGA-UC50)
Kolébka pro synchronizaci dat kapesního počítače s notebookem nebo desktopem s připojením na USB port, tlačítkem HotSync pro rychlou a pohodlnou synchronizaci a konektorem pro volitelný externí AC adaptér PEGA-AC10 pro dobíjení CLIÉ.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-T, PEG-SJ, PEG-SL
Cena: 30 USD

USB Cradle PEGA-UC70K
Synchronizační kolébka s tlačítkem HotSync pro přenos dat mezi kapesním počítačem a notebookem nebo desktopem sloužící zároveň i pro dobíjení CLIÉ. Kolébka obsahuje i držák na stylus a podporuje synchronizaci dat s jinou USB kolébkou.
Kompatibilní s CLIÉ: PEG-NR
Cena: 50 USDNejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone Xs/Xs Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model Xs Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone Xs/Xs Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone Xr

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...

Další z rubriky

Nabízejí supervýkonný a levný mobil, ale zapomněli na zcela běžnou funkci

Pocophone F1

Xiaomi svou novinkou v podobě Pocophonu F1 míří za titulem telefonu se zcela výjimečným poměrem ceny a výkonu, ne-li...

Google nové iPhony příliš neohrozí. Pixely představí až měsíc po nich

Google Pixel 3 XL

Uvedení iPhonů se očekává druhý týden v září. Naproti tomu Google nové modely Pixel představí až o téměř měsíc později.

Motorola má levný model s výbornou baterií, do malých rukou se nevejde

Motorola Moto E5 Plus

Smartphone Motorola Moto E5 Plus je zajímavou volbou pro ty, kteří se nebojí velkých mobilů a zároveň požadují pořádnou...

Najdete na iDNES.cz