Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přijďte se podívat, jak, kde a proč se recyklují mobilní telefony (video)

aktualizováno 
Recyklace mobilních telefonů je v Česku velmi opomíjená věc. Nyní máte však jedinečnou možnost osobně se seznámit s jejími výhodami. Stačí navštívit stánek operátora T-Mobile, který od včerejšího dne naleznete na Náměstí Republiky v Praze. Malé lákadlo jsme si pro vás připravili i my.

Akce, která je součástí úspěšného projektu jaXmobilem společnosti T-Mobile, se koná za podpory městské části Praha 1 a pod záštitou jejího starosty Ing. Petra Hejmy. Odborným garantem je nezisková společnost REMA Systém, zajišťující recyklaci elektronických zařízení.

"Na této akci se mi velmi líbí, že dokáže účinně a nenásilně spojit vážnou otázku se zábavnou prezentací. Věřím, že toto je právě ta cesta, jež dokáže oslovit i ty, kteří se jinak problémy ochrany životního prostředí a recyklace odpadů příliš nezabývají," uvedl Hejma.

Zpestřete dětem ekologickou výuku

Ve stanu Dne mobilní etikety je na ploše 160 m2 připraveno mnoho zajímavých informací i zábavných atrakcí. Expozice včetně doprovodného programu bude po celou dobu konání přístupná zdarma. Zváni jsou všichni návštěvníci, zejména pak žáci škol a jejich učitelé. Vzdělávací doprovodný program se totiž může stát vhodným doplňkem pro ekologickou výuku na základních a středních školách.

"Zvýšení zájmu lidí o šetrný přístup k životnímu prostředí, vyjádřený mimo jiné zodpovědnějším nakládáním s vysloužilými telefony, patří mezi naše dlouhodobé cíle," uvedla Martina Kemrová, tisková mluvčí T-Mobile a dodala: "Nyní chceme vyzkoušet jiný přístup: zajímavou formou lidem přiblížit všechny informace o recyklaci."

Podívejte se na: www.idnes.tv

T-Mobile se snaží podpořit recyklaci mobilů

T-Mobile se snaží podpořit recyklaci mobilů

Názorné panely návštěvníkům Dne mobilní etikety přiblíží životní cyklus mobilních telefonů a seznámí je s jejich složením i mírou toxicity některých použitých materiálů. Přínosy recyklace starých přístrojů budou ukázány na konkrétních příkladech, ostře kontrastujících s ekologickou zátěží v případě jejich vyhození na skládku.

Čeká vás zábava i praktické úkazky

Teoretickou část doprovodí praktické dílny, v nichž si zájemci budou moci na vlastní kůži vyzkoušet demontáž vysloužilých telefonů. Vzdělávací část zas bude zpestřena bohatým doprovodným programem.

Návštěvníci se například mohou zapojit do soutěže o nalezení „zlatého“ mobilu, vyzkoušet si výrobu módních doplňků ze součástí starých telefonů, či si vyslechnout živá vystoupení nadějných skupin ze Stage.cz.

Akce vyvrcholí ve čtvrtek 3. dubna koncertem skupiny Laura a její tygři, módní přehlídkou a odhalením skulptury ze starých mobilů vytvořené známým designérem Maximem Velčovským.

Letošní vzdělávací akce navazuje na úspěšnou loňskou oslavu prvního Dne mobilní etikety, jež se uskutečnila rovněž na pražském Náměstí Republiky. Návštěvníci zde mimo jiné mohli shlédnout výstavu jaXmobilem, jejímž prostřednictvím byli seznámeni s mobilním desaterem shrnujícím zásady ohleduplného zacházení s mobilními telefony. - více o loňské akci jaXmobilem čtěte zde
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

Chcete změnit operátora? Vyčkejte, od února to bude snazší a rychlejší

Ilustrační snímek

Pouhých deset dnů od podání žádosti budou mít od 1. února operátoři na přenos čísla k jinému poskytovateli...

LTE síť pro Internet v letadlech už funguje. Stanice jsou i v Česku

Mobilní LTE síť pro letadla EAN

V prvním pololetí letošního roku začne v celé Evropě fungovat mobilní síť pro letadla. Kombinuje pozemní stanice se...

T-Mobile plánuje masivní výstavbu optických přípojek. Připojí milion bytů

Optický kabel

V současnosti má T-Mobile v Česku tisíce optických internetových přípojek, toto číslo by ovšem mělo v příštích letech...

Najdete na iDNES.cz