Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijďte se podívat, jak, kde a proč se recyklují mobilní telefony (video)

aktualizováno 
Recyklace mobilních telefonů je v Česku velmi opomíjená věc. Nyní máte však jedinečnou možnost osobně se seznámit s jejími výhodami. Stačí navštívit stánek operátora T-Mobile, který od včerejšího dne naleznete na Náměstí Republiky v Praze. Malé lákadlo jsme si pro vás připravili i my.

Akce, která je součástí úspěšného projektu jaXmobilem společnosti T-Mobile, se koná za podpory městské části Praha 1 a pod záštitou jejího starosty Ing. Petra Hejmy. Odborným garantem je nezisková společnost REMA Systém, zajišťující recyklaci elektronických zařízení.

"Na této akci se mi velmi líbí, že dokáže účinně a nenásilně spojit vážnou otázku se zábavnou prezentací. Věřím, že toto je právě ta cesta, jež dokáže oslovit i ty, kteří se jinak problémy ochrany životního prostředí a recyklace odpadů příliš nezabývají," uvedl Hejma.

Zpestřete dětem ekologickou výuku

Ve stanu Dne mobilní etikety je na ploše 160 m2 připraveno mnoho zajímavých informací i zábavných atrakcí. Expozice včetně doprovodného programu bude po celou dobu konání přístupná zdarma. Zváni jsou všichni návštěvníci, zejména pak žáci škol a jejich učitelé. Vzdělávací doprovodný program se totiž může stát vhodným doplňkem pro ekologickou výuku na základních a středních školách.

"Zvýšení zájmu lidí o šetrný přístup k životnímu prostředí, vyjádřený mimo jiné zodpovědnějším nakládáním s vysloužilými telefony, patří mezi naše dlouhodobé cíle," uvedla Martina Kemrová, tisková mluvčí T-Mobile a dodala: "Nyní chceme vyzkoušet jiný přístup: zajímavou formou lidem přiblížit všechny informace o recyklaci."

Podívejte se na: www.idnes.tv

T-Mobile se snaží podpořit recyklaci mobilů

T-Mobile se snaží podpořit recyklaci mobilů

Názorné panely návštěvníkům Dne mobilní etikety přiblíží životní cyklus mobilních telefonů a seznámí je s jejich složením i mírou toxicity některých použitých materiálů. Přínosy recyklace starých přístrojů budou ukázány na konkrétních příkladech, ostře kontrastujících s ekologickou zátěží v případě jejich vyhození na skládku.

Čeká vás zábava i praktické úkazky

Teoretickou část doprovodí praktické dílny, v nichž si zájemci budou moci na vlastní kůži vyzkoušet demontáž vysloužilých telefonů. Vzdělávací část zas bude zpestřena bohatým doprovodným programem.

Návštěvníci se například mohou zapojit do soutěže o nalezení „zlatého“ mobilu, vyzkoušet si výrobu módních doplňků ze součástí starých telefonů, či si vyslechnout živá vystoupení nadějných skupin ze Stage.cz.

Akce vyvrcholí ve čtvrtek 3. dubna koncertem skupiny Laura a její tygři, módní přehlídkou a odhalením skulptury ze starých mobilů vytvořené známým designérem Maximem Velčovským.

Letošní vzdělávací akce navazuje na úspěšnou loňskou oslavu prvního Dne mobilní etikety, jež se uskutečnila rovněž na pražském Náměstí Republiky. Návštěvníci zde mimo jiné mohli shlédnout výstavu jaXmobilem, jejímž prostřednictvím byli seznámeni s mobilním desaterem shrnujícím zásady ohleduplného zacházení s mobilními telefony. - více o loňské akci jaXmobilem čtěte zdeNejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Recenze: Nokia 8 Sirocco je skutečně luxusní a má skvěle odladěný Android

Nokia 8 Sirocco

Firma HMD Global postupně rozšiřuje svou nabídku smartphonů Nokia i do vyšších pater. Prozatím tou nejlepší nokií,...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Další z rubriky

T-Mobile měl už druhý den velký výpadek. Radí, kde uplatnit kompenzace

T- Mobile.

T-Mobile se dva dny potýkal s výpadkem služeb. Někteří zákazníci se nemohli dovolat a přijímat hovory a nešlo ani...

O2 půjčí 50 korun na měsíc, vezme si za to pětikorunu

O2 vrací službu Rezerva

Operátor vrací službu Rezerva, se kterou přišel poprvé na konci roku 2010. Potěší všechny zákazníky předplacených...

Vodafone se v Česku pochlubil 5G sítí. Rychlosti jsou závratné

Veřejný test 5G sítí operátora Vodafone během filmového festivalu v Karlových...

Až 1,8 Gbit/s dokázala v prvním veřejném testu přenášet 5G síť Vodafonu. V praxi je však ještě důležitější nízká...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz