Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přešli jsme na nový design a předali ocenění Mobil roku

aktualizováno 
Kromě toho jsme tento týden zrecenzovali nové telefony od Nokie a Samsungu a podrobně vás informovali o prodeji nové licence na UMTS, kterou by měl Oskar dostat levněji než zbývající operátoři.

Pátek

LG L3100 - co se vejde na displej (galerie)

10.12. - Displej LG L3100 doslova září. Prohlédněte si menu telefonu v plné kráse.
rubrika: Telefony

Ve Švédsku se testuje bezdrátové připojení Wimax

10.12. - Ve Švédsku se už testuje bezdrátové připojení přes Wimax. Americká společnost Intel zde provedla úspěšnou zkoušku tohoto širokopásmového připojení k internetu.
rubrika: Technologie

LG L3100 - klasika v podání výrobce véček (minirecenze)

10.12. - Ve stínu staršího bratra, véčka L1100, přichází na český trh model L3100. Jedná se o mobilní telefon klasické konstrukce, jehož schopnosti se výrazně podobají "Sámerovi". LG L3100 má také VGA fotoaparát a velmi rychlé menu.
rubrika: Telefony

Jaký je nejlevnější mobilní internet? (Vybíráme vhodný tarif)

10.12. - Po předplacenkách a studentských tarifech se tentokrát zaměříme na tarify pro zákazníky, kteří využívají mobilní telefon nejen na volání. Volají hodně a něchtejí být příliš omezováni. A hlavně používají mobil jako prostředek k připojení k internetu.
rubrika: Ceny

SMS zprávy mohou být nedůvěryhodné

10.12. - Populární textovky se mohou stát zdrojem nedorozumění. Nedokonalá implementace jednoho z protokolů pro transportování esemesek do SMS center umožňuje, že uživatel může téměř libovolně změnit identitu odesílané zprávy.
rubrika: Prakticky

Neděle

Panasonic KX-TCD560 - stříbrný elegán (recenze)

12.12. - Po delší době zde zase máme bezšňůrový Panasonic. Na první pohled se musí líbit. Malé stříbrné tělo a velký, modře podsvícený, displej. Má prostě vše, co si od telefonu této kategorie lze přát. Co pojem „vše“ obnáší, se dočtete v podrobné recenzi.
rubrika: Telefony

Pánská jízda začala v pondělí

12.12. - Tři telefony ovládly tento týden. Shuriken SK65 od Siemensu a zajímavý lowendový Samsung s velkým displejem vás celkem zaujal. Bouřlivou diskusi také vyvolaly zkušenosti s Eurotel Data Expres.
rubrika: Servis

Evropská unie chce sledovat veškerou elektronickou komunikaci

12.12. - Jinak jste se tento týden dozvěděli o novinkách Eurotelu, jak fotí pětimegapixelový fotomobil a hodně zajímavá byla i zpráva o tom, že Swisscom zablokoval 130 000 předplacenek kvůlu terorismu.
rubrika: Servis

Pondělí

Vyždímejte všechny funkce ze svého Siemensu

13.12. - Nadšencům do mobilních sítí přinášíme návod na aktivaci servisního menu u telefonů Siemens společně s podrobným popisem tohoto menu u modelu Siemens M55.
rubrika: Telefony

Motorola V547 - displeje, porovnání (fotogalerie)

13.12. - V druhé části článku o nové Motorole V547 vám nabízíme fotografie obou displejů a také fotografie, na kterých můžete novinku porovnat se současným modelem V300 a s dalšími telefony na našem trhu.
rubrika: Telefony

Středa

EDGE není jenom rychlejší kódování

15.12. - Oba naši přední operátoři Eurotel i T-Mobile vlastní licence na pásmo vyhrazené pro síť třetí generace UMTS. Eurotel má 1xEV-DO a T-Mobile má již od listopadu EDGE. Co je EDGE? Je to mezistupeň mezi 2G a 3G?
rubrika: Technologie

Proměňte svůj telefon v autoalarm

15.12. - Mobilní autoalarm je ukázkou toho, co dokáží vyrobit zlaté české ruce. Malá destička pod zadním krytem telefonu vás upozorní, jestli se auto dalo do pohybu, a pomůže vám i určit, kde se přibližně nachází. Jak to může fungovat?
rubrika: Prakticky

Pro maximální obraz na vašem Palmu

15.12. - Pokud jste vlastníky zařízení s hires+, jistě víte, že na spodní hraně je vždy vidět ovládací lišta. Pomocí aplikace MaxT3 se jí můžete elegantně zbavit a na displeji tak rozšířit prostor až o několik procent.
rubrika: Prakticky

Levnější předplacená karta na Slovensku

15.12. - Pravidelný přehled článků ze serveru Mobil.sme.sk vám poskytne pohled na aktuální dění v mobilních komunikacích na Slovensku.
rubrika: Operátoři

Motorola V547 – první Motorola s EDGE

15.12. - První Motorola s EDGE, která se začne reálně prodávat, se jmenuje V547. Telefon vychází z populární Motoroly V500, je mu i velmi podobný. Mimo EDGE umí navíc nahrávat a přehrávat krátké videosekvence.
rubrika: Telefony

LG C2200 - modré véčko pro T-Mobile

15.12. - Operátor T-Mobile začal po modelu C1200 nabízet další véčko od LG. Nový model C2200 má oproti předchozímu modelu integrovaný fotoaparát a druhý vnější monochromatický displej.
rubrika: Telefony

Nokia 6170 - dokáže porazit V3 od Motoroly?

15.12. - Tentokrát přichází finský výrobce s ušlechtilým kovem a futuristickým designem. Véčko Nokia 6170 ovšem přináší také větší displej. Co tedy ještě umí nová Nokia?
rubrika: Telefony

Kovové véčko od Nokie už je na obzoru (Přehled cen telefonů pro 51. týden)

15.12. - Kupujete nový mobil? Pak se vám jistě bude hodit náš aktuální přehled cen všech mobilů na našem trhu. Uvádíme ceny u operátorů a ve volném prodeji.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

O Telecom se může zajímat i více investorů

15.12. - O státní podíl v Českém Telecomu by mohlo mít zájem pět až sedm telekomunikačních operátorů. Počet zájemců by se mohl vyšplhat nad deset.
rubrika: Operátoři

LG C2200 - fotogalerie displejů a pořízené fotografie

15.12. - LG C2200 má hlavní displej s rozlišením 128 x 160 obrazových bodů, který je aktivní. Telefon je vybaven také foťákem s rozlišením 640 x 480 obrazových bodů.
rubrika: Telefony

Zastavte vlak mobilem a odjeďte ve formuli

15.12. - Tentokrát si trochu přiblížíme mobilní prohlížeč stránek, koukneme se na to, jak se vyvíjí SMS midlety a na závěr si zase projdeme novinky na herní scéně.
rubrika: Prakticky

České republice chybí nový telekomunikační zákon, říká EU

15.12. - Nabídky zájemců o Telecom budou uzavřeny v únoru; Maďarsko udělilo dva licence na provozování UMTS;
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Nokia 6170 - co se vejde na displej

15.12. - Nokia 6170 používá větší displej než jiné modely Series 40. Prohlédněte si také menu novinky od Nokie.
rubrika: Telefony

Samsung E850 – vysouvací mobil na druhou

16.12. - Samsung E850 je vysouvací mobil velmi podobný známému modelu E800. Navíc má ale ještě vysouvací fotoaparát, který je otočný.
autor: Jan Matura
rubrika: Telefony

Mobil.cz změnil design

16.12. - Pravidelní čtenáři už si jistě všimli: nejčtenější technický web Mobil.cz změnil design. Ale nejen design. Po třech a půl letech přešel na redakční systém ORIS, který využívají i ostatní servery rodiny iDNES.
rubrika: Prakticky

Ocenění Mobil roku 2004 už visí v kancelářích vítězů

16.12. - Vítězové prestižní ankety Mobil roku 2004 už mají svá ocenění. Včera proběhlo v novém Anděl Media Centru na Smíchově slavnostní vyhlášení výsledků ankety Mobil roku.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Samsung E850 - fotogalerie displejů a srovnání

16.12. - Prohlédněte si fotogalerii displejů nového vysouvacího Samsungu E850. Dále v druhém díle článku s dojmy naleznete snímky pořízené telefonem a porovnání.
rubrika: Telefony

Eurotel a T-Mobile protestují

16.12. - Eurotelu ani T-Mobilu se podle očekávání nelíbí dnes schválené podmínky, za kterých by měl Oskar získat licenci pro mobilní síť třetí generace UMTS. Vláda chce nejmladšímu operátorovi licenci nabídnout za dvě miliardy.
rubrika: Operátoři

Přecházíme z palmu na Nokia 9500 Communicator

16.12. - Komunikátor Nokia 9500 vzbudil pořádný rozruch. Je to důkazem toho, že doba začíná přát více zařízením spojujícím několik funkcí v jednom, než omezeným mobilním telefonům nebo samostatným PDA.
rubrika: Prakticky

Pátek

Konkurence pro Bluetooth jde do světa

17.12. - Tento týden byla schválena finální specifikace bezdrátového standardu ZigBee. Technologie, jejíž název je odvozen od včelího tance, by mohla v budoucnu konkurovat infraportu i Bluetooth. Díky malé spotřebě se počítá s jejím nasazením při automatizaci výroby i v digitálních domácnostech.
rubrika: Technologie

 

V Rusku se prodávají kopie telefonů Nokia

17.12. - Největší ruský operátor MTS (Mobile TeleSystems) začal svým zákazníkům nabízet dva exkluzivní modely. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se MTS i42 a i43 nápadně nepodobaly telefonům Nokia. MTS i43 z oka vypadl Nokii 6230 a MTS i42 zase vypadá jako Nokia 6100.
autor: David Novák
rubrika: Telefony

Samsung P730 – trochu komplikovaná špička (dojmy a fotografie)

17.12. - V této chvíli nejlepší mobil Samsungu pro sítě GSM se jmenuje P730. Má nezvyklou konstrukci, dva barevné displeje a bohatou výbavu. Ta zahrnuje megapixelový fotoaparát, MP3 přehrávač a podporu paměťových karet.
rubrika: Telefony

 

Poptávka po mobilech poroste i příští rok

17.12. - Dodávky mobilních telefonů v Japonsku nejnižší od března 2002; Celosvětová poptávka po mobilech by měla v 2005 vzrůst o 5,8 pct; Deutsche Telekom prodá MTS.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Co by měl Ježíšek vědět o mobilech?

17.12. - Operátoři letos Vánoce rozhodně nepodcenili. Zvýhodněné předplacenky, internet na zkoušku, zrychhlený internet přes mobil, nové telefony a nekonečné volné minuty a hodiny volání. Abyste se v záplavě těchto nabídek mohli zorientovat, připravili jsme pro vás přehled vánočních tipů, se kterými jste se mohli na našich stránkách během posledních dvou měsíců potkat.
autor: Jan Beránek
rubrika: Ceny

Nokia 3128 – jednoduché véčko pro Čínu

17.12. - Nokia včera představila nové véčko, které má být určené výhradně pro čínský trh. Nokia připravuje také pro evropský trh jednoduché véčko, které pro ni bude vyrábět tchajwanský OEM výrobce BenQ. Je možné že právě představené véčko pro Čínu má stejný základ.
autor: Adam Novák
rubrika: Telefony

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Úspornější displeje zajistí delší výdrž iPhonů, jsou však ještě ve vývoji

iPhone X se loni stal prvním telefonem Applu s moderním OLED displejem. Letos...

iPhony nikdy nebyly šampiony ve výdrži baterie, v této disciplíně patří mezi průměrné smartphony. Lepší výsledky by...

Čeští rodiče jsou pro plošný zákaz mobilů ve školách, ukazuje průzkum

Ilustrační snímek

Většina českých rodičů by uvítala plošný zákaz používání mobilů ve školách. Rozptylují prý od výuky, jsou zneužitelné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz