Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Předrecenze Sony Clié NX70V (2)

aktualizováno 
Pokračujeme v předrecenzi multimediálního stroje z dílny Sony s kódovým označením Clié NX70V.

Digitální kamera

Je skoro škoda, že vestavěná otočná kamera je provedena ve stříbrné barvě, která kontrastuje s černým tělem! Možná by neuškodilo použít stejnou barvu jako celé PDA, vypadalo by to pak mnohem lépe. To samé lze říci na adresu tlačítka pro zapínání. Vraťme se ale ke kameře, ta má nyní větší okénko a uprostřed je malá optika s CCD čipem umožňujícím snímat 310.000 pixelů - tj. digitální fotografie do rozlišení 640 x 480 bodů a video sekvence pouze 160 x 112 bodů pro nahrávání a vlastní PDA umí přehrávat 320 x 240 bodů. Přehrávání umí formáty MPEG1 a MPEG4, nahrávání pouze v MPEG4. 

CF slot pro WiFi

Na zadní straně je umístěn slot se standardem CF typ II. Zatím nebylo vyloučeno ani potvrzeno, zda je to plnohodnotné CF (Compact Flash) rozhraní, či nikoliv. Na stránkách Sony se hovoří pouze o kartě WiFi, tedy standardu pro bezdrátovou komunikaci. V dodávce nalezneme také plastový kryt chránící tuto “šachtu” před nečistotami.

 

Drobnosti

Stylus je stejný jako u řad T a NR, tedy malý, lehký a oba konce má vyrobené z umělé hmoty, u tohoto tmavého modelu je dodáván v černé barvě. Dálkové ovládání pro poslouchání hudby je naštěstí ve stejné barvě, tedy tmavé, a působí uceleným dojmem spolu s vlastním PDA. Rozložení tlačítek je naprosto totožné jako u řady NR, není co měnit… Vlastní sluchátka jsou malé pecky do uší a pro vážnější poslech bych doporučil zakoupení nějakých lepších.

Z manuálů se bohužel nedozvíme skoro nic o novém systému. Nalezneme zde pouze základní popis hardware a jak psát Graffiti symboly. Ostatní nalezneme na přiloženém CD.

 Instalace

Pokud jste uživatelem předchozích typů Sony Clié. Doufám, že firma Sony připravila balíček software, který zabezpečí bezchybný přechod na nový systém a usnadní tak instalaci loajálním uživatelům Clié - v nabídce by bylo tlačítko upgrade a systém by se upravil na nové požadavky. Zatím jsou tuto možnost nemohl vyzkoušet, protože CD přibalené bylo pouze japonské a nefunguje na jiných počítačích. Je lepší počkat si na anglickou verzi, která bude mít veškeré parametry a nastavení pro naše PC.

 PalmOS 5

Možná jedno z největších přesvědčení, proč si toto PDA zakoupit, je vzhledově stejná filozofie NR stylu, který je na celém světě svými fanoušky mocně prosazován.

Vyjádření se k celému systému PalmOS 5 není v rámci tohoto představení NX70V možné, navíc na to ani nebyl pořádné čas, tak snad v podrobné recenzi příště. Co však říci mohu - většina aplikací s PalmOS 4 běží bez problému tak, jak mají, a ostatní drobnosti, včetně přizpůsobení vysokému rozlišení 320 x 480 pixelů a la Sony Clié je jak jinak než báječné.

 Launcher

Nebo-li správce programů a aplikací v PalmOS. Pokud poprvé zapnete Clié, nabootuje (pokud to tak mohu nazvat) do nového vzhledu Sony Launcheru. Je však jednoduché přepnout tento skin (vzhled) i na původní starý. V novém Launcheru jsou na levé straně uspořádány nejčastěji spouštěné aplikace a vpravo seznam všech, kterým rolujete nahoru / dolu a vždy, když jste na určité položce, ta se zvětší a vy ji můžete právě JogDialem vybrat a spustit.

 Témata: Graffiti, software, Sony

Nejčtenější

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

Konkurence se trefuje do „předražených“ nových iPhonů

Všechny tyto produkty Xiaomi stojí stejně, jako nový model iPhone XR

Na vysoké ceny novinek od Applu reagovali konkurenti poněkud posměšnými nabídkami. Ukazují v nich, co všechno z jejich...Feministky kritizují nové iPhony. Jsou moc velké na ženskou ruku

iPhone XS/XS Max

Od doby, kdy Apple upustil od malých smartphonů, úhlopříčka nových modelů prudce narůstá. Nejnovější model ve verzi Max...

Toto je prapředek vašich smartphonů. První android slaví 10 let

T-Mobile G1

Prvnímu mobilnímu telefonu s operačním systémem Android je 10 let. Stroj známý jako T-Mobile G1 byl totiž představen...

Prohlédněte si nejlepší a nejdražší iPhone. Máme ho jako první

iPhone XS Max

Stejně jako v předchozích letech jsme se i letos vypravili do Německa, abychom mohli vyzkoušet nejnovější smartphone od...

Další z rubriky

Mají sice téměř stejný hardware, ale rozdíl v ceně je obrovský

Huawei nedávno v očekávání nového modelu Mate 20 Pro zlevnil svůj špičkový...

Huawei nedávno v očekávání nového modelu Mate 20 Pro zlevnil svůj špičkový smartphone P20 Pro, ale i tak stále stojí 19...

Sháníte supervýkonný telefon za rozumné peníze? Teď máte dvě volby

Honor Play a Pocophone F1

Pokud jste ještě donedávna chtěli mobil s maximálním možným výkonem, nezbylo než kupovat prémiové modely. To se ovšem...

Nabízejí supervýkonný a levný mobil, ale zapomněli na zcela běžnou funkci

Pocophone F1

Xiaomi svou novinkou v podobě Pocophonu F1 míří za titulem telefonu se zcela výjimečným poměrem ceny a výkonu, ne-li...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz