Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Předplacené karty se mohou samy dobíjet

aktualizováno 
Oskarovo heslo "Čím víc voláte, tím méně platíte" by mohlo platit pro všechny uživatele předplacených karet. Navíc by neměli žádné starosti s tím, že v noci nebo na chalupě nemají možnost získat dobíjecí kupón. Líbilo by se to i vám? Přinášíme našim operátorům zajímavý námět.
Slovenský operátor Orange nabízí majitelům svých předplacených karet Prima možnost automatického dobití kreditu. Navíc tím mohou ušetřit zajímavé částky. Umožňují to služby Okamžitý kredit, Pravidelný kredit a Stálý kredit. Již z názvů je patrné, jak je tato služba koncipivaná.

K používání Okamžitého kreditu, Pravidelného kreditu a Stálého kreditu je potřeba vlastnit platební kartu (Mastercard/Eurocard, VISA, VISA Electron, Maestro) a mít uzavřenou dohodu o používání těchto služeb. Okamžitý kredit, Pravidelný kredit a Stálý kredit jsou založené na službě teleplatba, ta mimo jiné  umožňuje dobití kreditu na předplacené Prima kartě prostřednictvím Prima menu na telefonním čísle 444, pomocí platební karty u bankomatu nebo formou stíracích kupónů.
Za každé dobíjení kreditu na základě teleplatby získává klient předem procentuálně stanovený finanční bonus, jehož výše se odvíjí od výše dobíjeného kreditu a u služby Pravidelný kredit i od časového hlediska. Výše bonusu se vypočítává z hodnoty dobíjeného kreditu, ke kterému se následně připočítá.

Okamžitý kredit
Kredit je možné dobíjet kdykoliv, stačí zavolat na Prima menu (444). Odpadá tedy jakýkoli problém se sháněním dobijecího kupónu nebo bankomatu ve tři ráno či na samotě u lesa. Systém pro provedení operace vyžaduje zadání čtyřmístného kódu, který klient obdrží při podpisu smlouvy o využívání služby. Potvrzení dobití probíhá SMS zprávou.

Stálý kredit
Nabíjení kreditu pomocí této služby je automatické. Pokud kredit klienta klesne pod 50 Sk, nebo má být ukončena jeho platnost, automaticky se kredit navýší o předem stanovenou částku, kterou si uživatel sám zvolí při podpisu dohody o používání služby Prima teleplatba - Stálý kredit. Dohoda může být kdykoli změněna prostřednictvím Prima menu. Uživatel může vybírat z kreditů: 200, 350, 500, 690, 1000, 1500 Sk a po každém dobití své Prima karty získá takzvaný bonus, jehož výše je závislá na výši dobíjeného kreditu.

Pravidelný kredit
Tato služba umožňuje dobíjet kredit minimálně jedenkrát měsíčně. Den, v který má být kredit dobit, a výši kreditu si určuje zákazník sám při podpisu smlouvy o používání služby Prima teleplatba-Pravidelný kredit. Klient při každém dobití Prima karty získá předem stanovený bonus, který roste podle toho, jak často a v jakých částkách je kredit dobíjen.

Uživatel může sám volit den, kdy bude kredit dobit:
1krát měsíčně ( klient si sám zvolí přesně stanovený datum v měsíci, kdy mu bude kredit dobit).
2krát měsíčně (klientovi bude automaticky první a šestnáctý den v měsíci kredit dobíjen).
3krát měsíčně (klientovi bude automaticky první, osmý, šestnáctý a třiadvacátý den v měsíci kredit dobíjen). 

Dobíjení Prima kreditu přes Prima teleplatbu bonusy
Pravidelný kredit:
hodnota dobíjeného kreditu 200, 350, 500 Sk
dobití kreditu 1krát za měsíc 8 %  
dobití kreditu 2krát za měsíc 10 %  
dobití kreditu 3krát za měsíc 12 %  
hodnota dobíjeného kreditu 690, 1000, 1500 Sk
dobití kreditu 1krát za měsíc 10 %  
dobití kreditu 2krát za měsíc 12 %  
dobití kreditu 3krát za měsíc 15 %  
Stálý kredit 8 %  
Okamžitý kredit 7 %  
platba přes bankomat 7 %  
platba přes stírací kartu nebo přes CD - 690 Sk se stírací kartou 5 %  

Automatické dobíjení představuje zajímavý přechodný stav mezi klasickým uživatelem předplacené karty a majitelem paušálu. Zároveň psychologicky usnadňuje přechod k paušálu, což každý operátor uvítá.
Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Přímá linka do záhrobí. Z tohoto telefonu se volá pouze mrtvým

Telefonní budka v japonském Otsuchi

Pozůstalí po obětech ničivého zemětřesení a tsunami z roku 2011, které tehdy zasáhlo pobřeží Japonska, se vyrovnávají...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Účet na Facebooku si zrušil i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak

Spoluzakladatel Apple Computer Steve Wozniak skoncoval s Facebookem

Skandál úniku informací z Facebooku, který se dotkl přibližně 87 milionů účtů, spustil iniciativu #DeleteFacebook, v...Najdete na iDNES.cz