Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přečíslování telefonních čísel od RedGrep

aktualizováno 
Termín přečíslování telefonních čísel v našich sítích se blíží. Způsobí nám nemálo starostí, část z nich si ale můžeme odpustit, máme-li PalmOS handheld a telefon s IrDa portem. Svým produktem přispěla nyní do mlýna i firma RedGrep.

 

Oproti námi nedávno představené aplikaci Přečíslovat je program RedGrepu za poplatek. Program má ale daleko víc možností (o nich bude dnešní článek) a poplatek není nikterak přehnaný. Uživatel má zkrátka možnost volby, a to je jistě dobře.

Aplikace Přečíslování pracuje v několika režimech:

Převod jednotlivých čísel
Nejjednodušší možností je převod starého čísla na nové. V okně, které vypadá jako kalkulačka, vyťukáte staré číslo a program vám je převede na nové.

Můžete snadno převést číslo ze schránky, vyhledat číslo v adresáři a vytočit převedené číslo kliknutím na tlačítko "Volat".

Konverze PalmOS databáze kontaktů
Program umí převést telefonní čísla ve vaší databázi AddressBook. Velká pozornost je přitom věnována bezpečnosti dat - opatrnosti není nikdy dost, a tak program ze všeho nejdřív zkopíruje a uloží váš adresář (i na paměťovou kartu). Původní adresáře tak můžete kdykoliv obnovit.

Můžete mezi adresáři i přepínat, můžete dokonce pokračovat v přerušením převodu čísel a příjemnou vlastností je to, že si můžete čísla převést a 22. 9. se vám adresář sám přepne ze starého do nového! Aplikace se chová šetrně i v případech, kdy máte u čísla nějakou textovou poznámku - převede ji taky.

Převod čísel v mobilním telefonu
Velmi výhodnou funkcí programu je to, že můžete uložit obsah SIM karty a mobilního telefonu z mobilu do Palmu, tam převést a zapsat upravený adresář zpět na SIM kartu a do mobilního telefonu.

Tuto funkci můžete, pochopitelně, využít k převodu čísel ve svém mobilu. Můžete ale taky takto převést čísla na mobilním telefonu všem svým známým, kolegům a příbuzným, kteří mají mobil propojitelný s vaším Palmem (hlavně přes IrDa, můžete však zvolit i propojení kabelem). Můžete tak ušetřit spoustu úmorné práce lidem ve svém okolí a vysloužit si tak jejich nehynoucí vděčnost...

 

Program je šířen  jako shareware za 369 Kč (download verze), či 299 Kč (pultový prodej včetně datového nosiče). Pouze registrovaná verze umožňuje převody adresářů a jejich zálohu. Je dostupný ve verzích pro kódování češtiny podle iso-8859-2 (UNIX), cp1250 (MS Windows), Mac CE.

 

Práce s programem je intuitivní a snadná, důkazem budiž několik screenshotů z převodu adresáře:Témata: palma, poplatek, aplikace

Nejčtenější

Berte, dokud je. Mobil pro fajnšmekry po neúspěchu drasticky zlevnil

Essential PH-1

Keramické tělo, jeden z nejmodernějších procesorů, 128 GB vnitřní paměti a velký displej s tenkými rámečky a...

Konkurenci poprvé ukazuje záda, Huawei P20 Pro je nejlepší smartphone

Huawei P20 Pro

Čínský Huawei si dal letos na nových modelech řady P20 opravdu záležet. Model P20 Pro chce být tím nejlepším...Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...

Američtí teenageři se mohou z iPhonů zbláznit. A zájem roste

iPhone 8 Plus v Drážďanech

Ve Spojených státech je mezi mladými uživateli smartphonů enormní zájem o iPhony - v současnosti je vlastní 82 procent...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....Najdete na iDNES.cz