Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přečíslování půjde s komunikátory Nokia hravě

aktualizováno 
Za několik dní proběhne Přečíslování, mnozí budou přepisovat čísla v mobilu ručně. Určitě to ale nebudou muset dělat majitelé komunikátorů Nokia 9210 a 9210i, společnost Agora totiž nabízí freewarový program, který se o přepsání kontaktů postará. Dalším aktuálním freewarovým nástrojem pro komunikátor je betaverze freewarového Acrobat Readeru společnosti Adobe.

Přečíslování 2002

Freewarový program pro komunikátory Nokia 9210 či 9210i „Přečíslování 2002“ nabízí na svých stránkách Agora plus. Program provede automatickou úpravu telefonních čísel v databázích kontaktů uložených v komunikátoru.

 precislovani9210

Program zjistí nejen jednotlivé nové číslo (tlačítko Zjistit číslo), ale přečísluje i celou databázi v paměti (tlačítko Přečíslovat databázi).

 

Kromě základní databáze lze také přečíslovat kteroukoliv z databází kontaktů na paměťové kartě (volba Menu > Přečíslovat).

 

Program se vypořádá s vloženými znaky (p, w, *, # apod.) i s prefixy a postfixy DTMF (Dual Tone Multiple Frequency - tónové vytáčení, které se používá např. pro volby v přednahraných menu našich operátorů či bankovních institucí). Po skončeném přečíslování program vytvoří protokol o průběhu operace. Díky možnosti variabilního nastavení předčíslí jej lze použít i pro zahraniční uživatele.

 

Pokud zjišťujete pouze jednotlivé číslo, lze výsledek uložit do schránky (clipboardu) a vložit pak na místo, kam program Přečíslování nemá přístup (např. do pole Poznámka, do kalendářového záznamu, do textového souboru apod.).

Společnost Agora plus upozorňuje, že bezplatně nabízený program poskytuje bez jakýchkoliv záruk. Před použitím programu je určitě dobré data zazálohovat. Program si můžete stáhnout zde.

Acrobat Reader

Společnost Adobe pro uživatele uvolnila betaverzi oblíbeného prohlížeče .pdf souborů, který je určen pro operační systémy Symbian. Program lze použít v komunikátorech Nokia 9210 a 9290. Prohlížeč umožňuje prohlížet graficky náročné .pdf soubory v jejich původním formátu či ve formátu přizpůsobeném velikosti displeje.

 

Instalace programu je poměrně náročná na paměť, při načítání některých souborů se vyskytují chyby ve zobrazení. Přímým konkurentem tohoto prohlížeče je PDF+ od mBrain Software. Jeho instalace je méně náročná, zkušenosti se zobrazováním jsou také lepší. Uvidíme, zda se definitivní verze programu Adobe Acrobat Reader konkurentovi vyrovná.
Nejčtenější

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

Když nevíte, jak pojmenovat smartphone, tak tam vrazte jména konkurentů

BLU pro svou novinku použilo nevšední název. Není to Vivo ani OnePlus.

Na první pohled název novinky z produkce společnosti BLU vyznívá jako aprílový žertík převedený do reality. Kombinuje...

Nové smartphony, které budete v nejbližší době kupovat

Asus Zenfone 5

Na jaké mobily se můžeme v nejbližších měsících těšit? Výběr bude zajímavý, od levných modelů až po zcela špičkové...

Měli jste některý z těchto podivných mobilů?

Siemens Xelibri 4

Na mobilním trhu si před lety vybrali nejen konzervativní uživatelé, ale i ti vyhledávající extravaganci. S netradičním...Najdete na iDNES.cz