Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potvrzeno: Telefónica O2 spustila bezplatné volání, vnutí vám ale reklamu

  11:19aktualizováno  11:19
Telefónica O2 dnes představila službu "Platí to Kvído," díky níž budou moci její zákazníci volat až 80 minut měsíčně zdarma. Bezplatné volání nabídne společnost výměnou za poslech krátkých reklamních spotů.

Telefónica O2 představila sponzorované volání | foto: Telefónica O2

Ty si zákazníci vyslechnou na telefonním čísle 829 829 829. Poté budou moci využít minutového hovoru zdarma.

"Díky nové koncepci využití reklamy v našich službách budou náklady na volání hrazeny z reklamních příjmů a nikoliv zákazníky," vysvětluje Jana Vyhlídalová z O2.

Na zmíněné lince zákazníky uvítá hlasový automat, který nejdříve vysvětlí princip služby. Poté vyzve k zadání telefonního čísla, se kterým chce volající spojit. Po přehrání 20-25 vteřinového spotu se hovor uskuteční.

Maximální délka hovoru je omezena na jednu minutu, po 45 vteřinách budou uživatelé upozorněni zvukovým signálem o blížícím se konci sponzorovaného hovoru.

Týdně bude možné uskutečnit pouze deset takových volání, registrací na stránkách platitokvido.cz však mohou zákazníci svůj limit zdvojnásobit. Maximálně si tak lze užít 80 minut bezplatného volání měsíčně.

Na Kvídovo číslo se nedovolají uživatelé předplacených karet, kteří mají nulový či záporný kredit. Pokud druhá strana hovor nepřijme, bude možné zadat nové telefonní číslo. Reklama se volajícímu již znovu nepřehraje.

Druhá strana navíc nepozná, že jde o sponzorovaný hovor; příchozí volání se zobrazí jako běžný hovor od dané osoby. Vodítkem může být jen minutový limit.

Sponzorované služby budou dostupné nejen zákazníkům mobilní sítě, ale i uživatelům pevných linek společnosti. V telefonních budkách, které Telefónica O2 taktéž provozuje, však volání zdarma nebude možné využít.

Společnost navíc nevylučuje, že bude Kvídovo volání v budoucnu dostupné i ze sítí konkurenčních operátorů. Nyní je pro jejich zákazníky připravena bezplatná informační linka na čísle 800 225 225.

Autor:


Témata: reklama, O2, Telefónica

Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

T-Mobile začne rozdávat slevy až 25 % a k tomu přidá 10 až 15 GB dat

T-Mobile Magenta 1

T-Mobile spustí novou službu Magenta 1. Je to jakási varianta rodinných tarifů, ale v principu funguje úplně jinak a...

T-Mobile výrazně zrychlil internet. Ceny starších tarifů zůstávají

T- Mobile.

T-Mobile od 1. února rozšířil tarifní nabídku pevného internetového připojení. Nově do ní zařadil tarif s přenosovou...

Rodiny ušetří za volání a internet konečně u všech operátorů

Ilustrační snímek

Ryze rodinný tarif, který přináší finančně výhodnější služby pro vícečlenné rodiny, byl dlouho výsadou pouze Vodafonu....

Najdete na iDNES.cz