Posílejte z ICQ SMS zprávy: zdarma a bez potřeby mobilu

aktualizováno  12:26
Aktualizováno ICQ představilo s novou verzí svého klienta službu, díky níž lze online komunikovat pomocí SMS zpráv. V podporovaných sítích najdete i tuzemské O2. Zprávy jsou zdarma, v plné polní a navíc se obejdete i bez mobilního telefonu.
Posílaní SMS zpráv zdarma do sítě O2 si užijete s verzí 5.1

Posílaní SMS zpráv zdarma do sítě O2 si užijete s verzí 5.1

ICQ umožňuje od včerejšího dne zasílání SMS zpráv do sítě tuzemského operátora Telefónica O2 zcela zdarma. Zprávy navíc nejsou nijak omezeny, tudíž máte k dispozici celých 160 znaků.

Do budoucna by mohla být možnost posílání SMS zpráv dostupná ve všech tuzemských mobilních sítích. Oba zbývající operátoři se spolupráci nebrání, T-Mobile nám navíc potvrdil probíhající jednání.

"S ICQ, resp. Comgate, jsme v jednání několik měsíců. Zatím diskutujeme o obchodních podmínkách případné spolupráce," říká Martina Kemrová z T-Mobile.

"Jsme otevřeni jednání. V současné době nabízíme podobnou službu zasílaní SMS zdarma do sítě Vodafone přes naše webové stránky," komentuje novou službu Jakub Hrabovský z Vodafone.

Dle jeho slov tak bývalý Oskar rozdá týdně přibližně 4,5 milionu SMS v celkové hodnotě cca 5,7 milionu korun.

Stačí nový klient

Novou službu lze využít pomocí nejnovější verze klienta ICQ 5.1. Najdete ji zde. Uživatelé zasílající SMS prostřednictvím ICQ mohou odpověď od mobilního příjemce přečíst přímo ve svém ICQ klientu, neboť tyto zprávy se zobrazují v běžném okně ICQ.

Pro odpověď stačí v mobilním telefonu odpovědět na přijatou SMS a zpráva je odeslána zpět uživateli ICQ. Cena odpovědi odeslané z mobilního telefonu je dána tarifním programem operátora a je ve stejné výši jako cena za běžnou SMS v síti Telefónica O2.

Jak na to?

Do seznamu kontaktů stačí zadat mobilní telefonní číslo kteréhokoliv z vašich přátel a před odesláním SMS zprávy na mobilní telefon zvolit v dolní části okna zprávy ikonu telefonu.

Zprávy je možné posílat i těm uživatelům, kteří ICQ nepoužívají. Stačí je jednoduše uložit do seznamu kontaktů jako SMS kontakt, k čemuž slouží položka Přidat kontakt (Add Contact) v menu aplikace.

Zkušenosti uživatelů však upozorňují na fakt, že služba nefunguje v případě přenesených čísel. Pokud tak používáte například předvolbu 777 patřící Vodafone a přitom využíváte služeb O2, SMS zprávu vám ICQ nedoručí.

Služba se těší oblibě

„Zkušenosti z okolních zemí ukazují, že posílání SMS z ICQ na mobilní telefony se těší mimořádné oblibě, a že se jedná o službu, kterou zákazníci chtějí,“ říká David Duroň, generální ředitel Atlas.cz, který provozuje českou verzi ICQ.

„Například v Izraeli, rodné zemi ICQ, je odesílání SMS zpráv velmi populární. Službu si díky její jednoduchosti oblíbili i lidé, kteří předtím ICQ nepoužívali,“ dodává.

Autor:

Nejčtenější

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Je lepší Samsung, nebo Apple? Rozhodněte v anketě Mobil roku

Mobil roku 2018

O nejlepším smartphonu roku 2018 rozhodují čtenáři Mobil.iDNES.cz v 21. ročníku ankety Mobil roku. Vyhrát můžete jeden...

Stovky lidí čekaly na levné čínské smartphony v Budějovicích od noci

Otevření obchodu Xiaomi v Českých Budějovicích

Xiaomi pokračuje v otvírání poboček po celé České republice. Tu poslední čínská značka otevřela v sobotu v Českých...

Honor se chlubí, že má první průstřel displeje. Samsung ho však předběhl

Takto vypadá nový Samsung A8s

Výrobci dodrželi sliby, že ještě do konce roku představí modely s novým typem výřezu displeje. Svůj model už oficiálně...

Chlubili se nejvýkonnějším mobilem, ale byla to chyba v překladu

OnePlus 6T

Šéf značky OnePlus se u příležitosti představení nejvýkonnějšího mobilního procesoru Snapdragon 855 chlubil, že právě...

Další z rubriky

Xiaomi drtí Apple. V chytrých hodinkách a náramcích je světová jednička

Xiaomi Amazfit Verge

Trh chytrých hodinek a náramků ve třetím čtvrtletí meziročně zaznamenal růst o více než pětinu. V součtu výrobci...

Podvodníci opět útočí na české mobily. Kdo se nachytá, přijde o peníze

Podvodníci opět prozvání česká čísla

Zhruba po půl roce se podvodníci opět soustředí na česká telefonní čísla a snaží se z náhodných obětí dostat peníze....

Historické vítězství. Poprvé vyhrál Mobil roku Huawei

Mobil roku 2018 - 1. místo: Huawei Mate 20 Pro

V 21. ročníku ankety Mobil roku vyhrál v hlasování čtenářů portálu iDNES.cz Huawei Mate 20 Pro. Druhý skončil Samsung...

Najdete na iDNES.cz