Posílejte z ICQ SMS zprávy: zdarma a bez potřeby mobilu

aktualizováno  12:26
Aktualizováno ICQ představilo s novou verzí svého klienta službu, díky níž lze online komunikovat pomocí SMS zpráv. V podporovaných sítích najdete i tuzemské O2. Zprávy jsou zdarma, v plné polní a navíc se obejdete i bez mobilního telefonu.
Posílaní SMS zpráv zdarma do sítě O2 si užijete s verzí 5.1

Posílaní SMS zpráv zdarma do sítě O2 si užijete s verzí 5.1

ICQ umožňuje od včerejšího dne zasílání SMS zpráv do sítě tuzemského operátora Telefónica O2 zcela zdarma. Zprávy navíc nejsou nijak omezeny, tudíž máte k dispozici celých 160 znaků.

Do budoucna by mohla být možnost posílání SMS zpráv dostupná ve všech tuzemských mobilních sítích. Oba zbývající operátoři se spolupráci nebrání, T-Mobile nám navíc potvrdil probíhající jednání.

"S ICQ, resp. Comgate, jsme v jednání několik měsíců. Zatím diskutujeme o obchodních podmínkách případné spolupráce," říká Martina Kemrová z T-Mobile.

"Jsme otevřeni jednání. V současné době nabízíme podobnou službu zasílaní SMS zdarma do sítě Vodafone přes naše webové stránky," komentuje novou službu Jakub Hrabovský z Vodafone.

Dle jeho slov tak bývalý Oskar rozdá týdně přibližně 4,5 milionu SMS v celkové hodnotě cca 5,7 milionu korun.

Stačí nový klient

Novou službu lze využít pomocí nejnovější verze klienta ICQ 5.1. Najdete ji zde. Uživatelé zasílající SMS prostřednictvím ICQ mohou odpověď od mobilního příjemce přečíst přímo ve svém ICQ klientu, neboť tyto zprávy se zobrazují v běžném okně ICQ.

Pro odpověď stačí v mobilním telefonu odpovědět na přijatou SMS a zpráva je odeslána zpět uživateli ICQ. Cena odpovědi odeslané z mobilního telefonu je dána tarifním programem operátora a je ve stejné výši jako cena za běžnou SMS v síti Telefónica O2.

Jak na to?

Do seznamu kontaktů stačí zadat mobilní telefonní číslo kteréhokoliv z vašich přátel a před odesláním SMS zprávy na mobilní telefon zvolit v dolní části okna zprávy ikonu telefonu.

Zprávy je možné posílat i těm uživatelům, kteří ICQ nepoužívají. Stačí je jednoduše uložit do seznamu kontaktů jako SMS kontakt, k čemuž slouží položka Přidat kontakt (Add Contact) v menu aplikace.

Zkušenosti uživatelů však upozorňují na fakt, že služba nefunguje v případě přenesených čísel. Pokud tak používáte například předvolbu 777 patřící Vodafone a přitom využíváte služeb O2, SMS zprávu vám ICQ nedoručí.

Služba se těší oblibě

„Zkušenosti z okolních zemí ukazují, že posílání SMS z ICQ na mobilní telefony se těší mimořádné oblibě, a že se jedná o službu, kterou zákazníci chtějí,“ říká David Duroň, generální ředitel Atlas.cz, který provozuje českou verzi ICQ.

„Například v Izraeli, rodné zemi ICQ, je odesílání SMS zpráv velmi populární. Službu si díky její jednoduchosti oblíbili i lidé, kteří předtím ICQ nepoužívali,“ dodává.

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Megapřehled: srovnali jsme nový iPhone XS Max s hlavními rivaly

iPhone XS Max

Apple s novou generací iPhonů opět přepisuje cenové zvyklosti, za vrcholné verze dáte přes čtyřicet tisíc korun....

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Další z rubriky

Nové Apple Watch popletla změna času. Zůstaly viset ve smyčce

Apple Watch Series 4 v Austrálii popletla změna času

Austrálie v uplynulém víkendu přešla na letní čas, což obyvatele kontinentu oloupilo o hodinu spánku. To však nebyla...

Samsung hlásí rekordní tržby, dopomohl mu k nim Apple

Samsung Galaxy A7

Samsungu se opravdu daří, neboť podle hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí dosáhly celkové příjmy 65 bilionů wonů,...

Honor otevřel první stánek. Pro velkou slevu přišly desítky lidí

Slavnostní otevření prodejního stánku společnosti Honor v obchodním centru...

Honor 7X za pouhých 1 260 korun, model 7C dokonce jen za necelou tisícikorunu. Na takové slevy lákala čínská značka u...Najdete na iDNES.cz