Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Posílejte SMSky luxusněji - MasterSMS

aktualizováno 
Jak je již z názvu patrné, jedná se o aplikaci pro posílání krátkých textových zpráv neboli SMS pomocí Vašeho PDA Palm a mobilního telefonu. Určitě čtěte dále, protože aplikace je dělána na míru českým poměrům, a tak zde naleznete snad vše, co od podobné aplikace přesně potřebujete. Aplikace byla naprogramována českým autorem, takže zde naleznete posílání přes všechny domácí operátory (Eurotel, Paegas, Oskar), ale i Slovenský EuroTel a GlobTel. U všech těchto operátorů funguje funkce potvrzení doručení zprávy adresátovi.

O všech klasických funkcích, jako příjem zpráv, jejich psaní s možností psát až 800 znaků, přičemž zpráva bude rozdělena do 5 SMS. Export a import dat z/do Memo-poznámek, vytváření předdefinovaných zpráv atp. Dále lze vytvářet skupiny uživatelů (adresátů), kterým příslušná SMS bude zaslána. Možnost využití funkce pro Info SMS (zprávy jsou posílány na předem definované číslo - obdoba SIM Toolkit). Velkou výhodu spatřuji v pokročilé funkci načítání zpráv nejen ze SIM karty, ale i z paměti telefonu, a to prosím tím způsobem, že se načítají pouze nové zprávy! Ty, co již v aplikaci máme, se nestahují! Další klasickou funkcí je odeslání zprávy hned, nebo až později z OutBoxu.

Veškerá data se zadávají přes čtyři uživatelské "obrazovky", funkce, které jsou méně používané, jsou dostupné přes menu jednotlivých obrazovek.

 

Napsání zprávy (Message):  • Číslo adresáta je možné napsat ručně, nebo vybrat ze seznamu (Select Name), nebo si zvolit skupinu uživatelů, kterým bude SMS zaslána (Select Group).
  • Zprávu lze napsat, zkopírovat importem z Memo (poznámek) nebo vybrat z předdefinovaných.
  • Ve spodní části je volba Vašeho operátora, kam má být zpráva zaslána (OutBox, Send to Phone), a Delivery report neboli žádost o stav doručení zprávy.

 

Poslání Info SMS:V tomto menu je možné si definovat Info SMS zprávy, což jsou zprávy zasílané na SMS centrum, kde dojde podle zkratek v nich umístěných k přesné identifikaci, co uživatel požaduje za informaci, a ta mu je posléze poslána nazpět. (Jedná se např. o zprávy o počasí, výsledky sportovních utkání atp.)

 

Vstupní schránka (InBox):Toto je část, ve které dochází k příjmu nových zpráv z telefonu a kde se všechny zprávy archivují. Velmi užitečnou funkcí je přiřazení jména k telefonnímu číslu, pokud je v Adresáři. Po kliknutí na zprávu se tato otevře a můžete na ni odpovědět (Reply), přeposlat ji dál (Forward) nebo smazat (Delete).

Kliknutím na tlačítko Receive (příjem) dojde k načtení zpráv z telefonu pomocí nastavené cesty (sériový port 9600 kb, 19200 kb, IrDA port, Ericsson telefon, TimePort telefon).

 

Schránka určená pro odeslání (OutBox):Zde je možné odeslat všechny zatím neodeslané SMS zprávy, takové, které sem byly umístěny funkcí Send to OutBox. Kromě odesílání je zde možné ještě před vlastním odesláním zprávu změnit nebo smazat. Dále můžete odeslat všechny SMS z OutBoxu, nebo jenom vybrané. 

Za zapůjčení aplikace na testování děkujeme firmě PDA Planet, Praha.

 

Závěr:

Aplikace byla údajně testována na telefonech Nokia 7110, 6210, Ericsson R320s, T28, Motorola TimePort a Siemens S35i a měla by fungovat se všemi mobilními telefony. Aplikace díky tomu, že je napsána českým autorem, je střižená na míru našim požadavkům, a tak jí není skoro co vytknout. Jediné, co by stálo za změnu, je design celé aplikace. Ouška v horní části dosti zabírají prostor a např. v InBoxu jsou vidět pouze 4 nové zprávy!!! Ale jinak co do funkčnosti je to velice dobrý nástroj na správu SMS zpráv. Na úplný závěr, demo verze je volně ke stažení, má však omezení v počtu napsaných znaků na 50!

Autor:Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Krásné mechanické chytré hodinky jsou i v menší variantě. Ale ta cena

Značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu svých chytrých modulárních...

Švýcarská hodinářská značka TAG Heuer představila zmenšenou variantu chytrých hodinek Connected. Zatímco jejich první...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz