Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Posílejte SMSky luxusněji - MasterSMS

aktualizováno 
Jak je již z názvu patrné, jedná se o aplikaci pro posílání krátkých textových zpráv neboli SMS pomocí Vašeho PDA Palm a mobilního telefonu. Určitě čtěte dále, protože aplikace je dělána na míru českým poměrům, a tak zde naleznete snad vše, co od podobné aplikace přesně potřebujete. Aplikace byla naprogramována českým autorem, takže zde naleznete posílání přes všechny domácí operátory (Eurotel, Paegas, Oskar), ale i Slovenský EuroTel a GlobTel. U všech těchto operátorů funguje funkce potvrzení doručení zprávy adresátovi.

O všech klasických funkcích, jako příjem zpráv, jejich psaní s možností psát až 800 znaků, přičemž zpráva bude rozdělena do 5 SMS. Export a import dat z/do Memo-poznámek, vytváření předdefinovaných zpráv atp. Dále lze vytvářet skupiny uživatelů (adresátů), kterým příslušná SMS bude zaslána. Možnost využití funkce pro Info SMS (zprávy jsou posílány na předem definované číslo - obdoba SIM Toolkit). Velkou výhodu spatřuji v pokročilé funkci načítání zpráv nejen ze SIM karty, ale i z paměti telefonu, a to prosím tím způsobem, že se načítají pouze nové zprávy! Ty, co již v aplikaci máme, se nestahují! Další klasickou funkcí je odeslání zprávy hned, nebo až později z OutBoxu.

Veškerá data se zadávají přes čtyři uživatelské "obrazovky", funkce, které jsou méně používané, jsou dostupné přes menu jednotlivých obrazovek.

 

Napsání zprávy (Message):  • Číslo adresáta je možné napsat ručně, nebo vybrat ze seznamu (Select Name), nebo si zvolit skupinu uživatelů, kterým bude SMS zaslána (Select Group).
  • Zprávu lze napsat, zkopírovat importem z Memo (poznámek) nebo vybrat z předdefinovaných.
  • Ve spodní části je volba Vašeho operátora, kam má být zpráva zaslána (OutBox, Send to Phone), a Delivery report neboli žádost o stav doručení zprávy.

 

Poslání Info SMS:V tomto menu je možné si definovat Info SMS zprávy, což jsou zprávy zasílané na SMS centrum, kde dojde podle zkratek v nich umístěných k přesné identifikaci, co uživatel požaduje za informaci, a ta mu je posléze poslána nazpět. (Jedná se např. o zprávy o počasí, výsledky sportovních utkání atp.)

 

Vstupní schránka (InBox):Toto je část, ve které dochází k příjmu nových zpráv z telefonu a kde se všechny zprávy archivují. Velmi užitečnou funkcí je přiřazení jména k telefonnímu číslu, pokud je v Adresáři. Po kliknutí na zprávu se tato otevře a můžete na ni odpovědět (Reply), přeposlat ji dál (Forward) nebo smazat (Delete).

Kliknutím na tlačítko Receive (příjem) dojde k načtení zpráv z telefonu pomocí nastavené cesty (sériový port 9600 kb, 19200 kb, IrDA port, Ericsson telefon, TimePort telefon).

 

Schránka určená pro odeslání (OutBox):Zde je možné odeslat všechny zatím neodeslané SMS zprávy, takové, které sem byly umístěny funkcí Send to OutBox. Kromě odesílání je zde možné ještě před vlastním odesláním zprávu změnit nebo smazat. Dále můžete odeslat všechny SMS z OutBoxu, nebo jenom vybrané. 

Za zapůjčení aplikace na testování děkujeme firmě PDA Planet, Praha.

 

Závěr:

Aplikace byla údajně testována na telefonech Nokia 7110, 6210, Ericsson R320s, T28, Motorola TimePort a Siemens S35i a měla by fungovat se všemi mobilními telefony. Aplikace díky tomu, že je napsána českým autorem, je střižená na míru našim požadavkům, a tak jí není skoro co vytknout. Jediné, co by stálo za změnu, je design celé aplikace. Ouška v horní části dosti zabírají prostor a např. v InBoxu jsou vidět pouze 4 nové zprávy!!! Ale jinak co do funkčnosti je to velice dobrý nástroj na správu SMS zpráv. Na úplný závěr, demo verze je volně ke stažení, má však omezení v počtu napsaných znaků na 50!

Autor:


Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Už přes ni vyhrožovali smrtí. Přesto je aplikace extrémně populární

Logo aplikace Sarahah

Vysoký nárůst popularity zaznamenala aplikace Sarahah, určená k posílání anonymních zpráv. Ačkoliv se v posledních...

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz