Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se na vývojové centrum společnosti Siemens

aktualizováno 
Nahlédněte do významného vývojového střediska, ve kterém se možná zrodila některá z aplikací vašeho mobilního telefonu, nebo se komplexně testovalo jeho celkové programové vybavení.

Na telekomunikačním trhu se společnost Siemens řadí mezi přední dodavatele mobilních telefonů a technologií pro mobilní i fixní sítě. Nedávno jsme  vás informovali o tom, jak a v jakém prostředí se mobilní telefony vyrábí. Dnes  se podíváme,  kde se tvoří jejich softwarová řešení.

SDC (Software Development Center) Wrocław je nejmladší z trojice vývojových  středisek  Siemensu (Berlin,Vídeň, Wrocław). Vzniklo v roce 2000 a  zpočátku jej tvořilo pouhých 10 zaměstnanců - vývojářů.

Siemens

Areál SDC Wrocław

Proč právě Polsko a zrovna Wrocław?

Jedním z pádných důvodů byla místní  technická universita (Wrocław University of Technology) se kterou SDC velmi úzce spolupracuje. Více než 80 % zaměstnanců má titul Ing. a jedná se právě o bývalé a současné studenty této technické university o čemž svědčí i průměrný věk zaměstnanců, jenž činí pouhých 27 let .

Dnes v SDC pracuje  cca. 400 zaměstnanců a  za  4 roky existence má vývojové centrum na svém kontě slušnou řádku úspěšných projektů především z oblasti end-to-end řešení  pro sítě  GSM, GPRS, EDGE a UMTS.

Siemens
 
Poster vystavený v jedné z laboratoří SDC Siemens.

Mezi prvními úspěšně realizovanými  projekty  vývoje, testování a integrace softwarového vybavení pro mobilní operátory  se objevují i jména našich operátorů T-Mobile a Eurotel a dokonce  i  softwarové  řešení pro systém GSM-R (Railway) -  železniční komunikační systém založený na  technologii GSM.

V dnešní době SDC realizuje  projekty pro více než 30 mobilních operátorů po celém světě. Centrum je tvořeno několika laboratořemi a týmy vývojářů a síťařu, kteří se věnují jednotlivým projektům.

Vývoj software pro UMTS

Mezi nejvýznamnější projekty patří vývoj softwaru pro UMTS – WCDMA   síťové komponenty jako je  RNC (Radio Network Controler) -  řídící relace a prostředky radiové přístupové sítě UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network) a základnové stanice Node B.

Siemens 
Laboratoř  s technologií GSM/GPRS/EDGE/UMTS

V jedné z laboratoří se provádí analýzy a testy za účelem dosažení rychlého přístupu k 3G multimediálním službám s vysokými požadavky na kvalitu poskytované služby, jako jsou video-streaming, video-hovor a konference. 

Siemens

Laboratoř UMTS (vlevo vedle stolu stojí Note B)


Vývoj předplacených služeb a přenositelnosti čísla  

Jedním z neméně významných a zajímavých projektů SDC je softwarové řešení, které umožňuje předplatiteli služeb měnit operátora bez nutnosti změny svého mobilního telefonního čísla.

Na základě znalosti relací v síti,  platformy inteligentní sítě IN (Inteligent Network) a komplexní databáze účastnických telefonních čísel  vzniklo řešení díky jehož výsledkům dnes tuto službu mohou využívají uživatelé mobilních telefonů v Norsku. Předmětem vývoje a testování jsou i softwarová řešení  pro předplacené služby jako je účtování a sběr dat účtování.

Gigaset  jako řešení pro čínský trh

Kolikrát jste se museli vracet, aby jste se přesvědčili, že jste zhasli nebo vypnuli některý z domácích spotřebičů?  S  tímto nešvarem se potýkají i v SDC, a proto se věnují řízení těchto spotřebičů na dálku.

Řízení lze realizovat buď mobilním nebo pevným telefonem. Do libovolného zařízení v domácnosti lze integrovat jednotku DECT a celý systém ovládat prostřednictvím Gigasetu, kde handset představuje ovládací jednotku a  základnová stanice tvoří rozhraní do telefonní sítě.

Nebo byste chtěli, aby vám pračka oznámila textovou zprávou, že právě ukončila prací  program? To považuje Siemens za blízkou a reálnou budoucnost, a proto v této oblasti spolupracuje i s výrobci domácí automatizace.

Siemens

Gigaset M46 Siemens

SDC si připsalo do rejstříku úspěšných projektů například i lokalizaci programového vybavení  Siemensu  M46, což  je první Gigaset  se zcela upraveným menu do čínštiny, pracující na technologií 2.4 GHz WDCT. 
 

   
Autor:



Nejčtenější

Obchod pětiletky finišuje. Spojení Vodafonu a UPC ovlivní i trh v Česku

Vodafone jedná o převzetí operátora UPC

Vodafone by měl v nejbližší době koupit některé evropské pobočky Liberty Global. Obchod se týká i Česka, znamenalo by...

Drsná metoda autoškoly, žáci museli položit své mobily na silnici

Neobvyklý způsob učení parkování v čínské autoškole

V čínské autoškole vymysleli originální způsob, jak naučit studenty velmi opatrně zaparkovat. Na čáry vyhrazené pro...



Nejnovější smartphone od Samsungu se nedokáže připojit k internetu

Samsung Galaxy J2 Pro ve verzi bez internetu

Samsung připravil smartphone, který by u nás ocenili možná jen senioři. Případně ti, kteří se obávají možného zneužití...

V sobotu koupíte smartphony Xaiomi za 399 Kč a sluchátka za korunu

Sleva

Čínské Xiaomi od loňska oficiálně působí v Česku a po několika stáncích otvírá i plnohodnotný obchod. První zákazníci...

Bezplatná služba Spotify u O2 končí. Zatrhl ji ČTÚ

Operátor O2 nabízí zákazníkům prémiový účet Spotify na tři měsíce zdarma

Od června 2016 umožňovalo O2 zákazníkům využívat službu Spotify zcela bezplatně. Podle Českého telekomunikační úřadu...

Další z rubriky

USA se zbavuje čínských výrobců smartphonů. Číňané si za to mohou sami

ZTE Axon M

Potíže čínských výrobců mobilů v USA eskalují. Po vyštvání Huawei se do problémů dostalo ZTE, které je na americkém...

Toto jsou mobilní rarity minulosti. Vypadaly jako list či dámská pudřenka

Nokia 7600

Pod pojmem mobilní telefon si většina současných uživatelů představí onu uniformní placku. Dříve tomu ovšem bylo jinak...

Nebude to snadné. Huawei chystá smartphone na 5G, ale řeší problémy

První 5G smartphone od Huawei přijde v roce 2019

Už během druhé půlky příštího roku uvede čínská společnost Huawei na trh svůj první telefon pro 5G sítě. Na konferenci...



Najdete na iDNES.cz