Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se na vývojové centrum společnosti Siemens

aktualizováno 
Nahlédněte do významného vývojového střediska, ve kterém se možná zrodila některá z aplikací vašeho mobilního telefonu, nebo se komplexně testovalo jeho celkové programové vybavení.

Na telekomunikačním trhu se společnost Siemens řadí mezi přední dodavatele mobilních telefonů a technologií pro mobilní i fixní sítě. Nedávno jsme  vás informovali o tom, jak a v jakém prostředí se mobilní telefony vyrábí. Dnes  se podíváme,  kde se tvoří jejich softwarová řešení.

SDC (Software Development Center) Wrocław je nejmladší z trojice vývojových  středisek  Siemensu (Berlin,Vídeň, Wrocław). Vzniklo v roce 2000 a  zpočátku jej tvořilo pouhých 10 zaměstnanců - vývojářů.

Siemens

Areál SDC Wrocław

Proč právě Polsko a zrovna Wrocław?

Jedním z pádných důvodů byla místní  technická universita (Wrocław University of Technology) se kterou SDC velmi úzce spolupracuje. Více než 80 % zaměstnanců má titul Ing. a jedná se právě o bývalé a současné studenty této technické university o čemž svědčí i průměrný věk zaměstnanců, jenž činí pouhých 27 let .

Dnes v SDC pracuje  cca. 400 zaměstnanců a  za  4 roky existence má vývojové centrum na svém kontě slušnou řádku úspěšných projektů především z oblasti end-to-end řešení  pro sítě  GSM, GPRS, EDGE a UMTS.

Siemens
 
Poster vystavený v jedné z laboratoří SDC Siemens.

Mezi prvními úspěšně realizovanými  projekty  vývoje, testování a integrace softwarového vybavení pro mobilní operátory  se objevují i jména našich operátorů T-Mobile a Eurotel a dokonce  i  softwarové  řešení pro systém GSM-R (Railway) -  železniční komunikační systém založený na  technologii GSM.

V dnešní době SDC realizuje  projekty pro více než 30 mobilních operátorů po celém světě. Centrum je tvořeno několika laboratořemi a týmy vývojářů a síťařu, kteří se věnují jednotlivým projektům.

Vývoj software pro UMTS

Mezi nejvýznamnější projekty patří vývoj softwaru pro UMTS – WCDMA   síťové komponenty jako je  RNC (Radio Network Controler) -  řídící relace a prostředky radiové přístupové sítě UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network) a základnové stanice Node B.

Siemens 
Laboratoř  s technologií GSM/GPRS/EDGE/UMTS

V jedné z laboratoří se provádí analýzy a testy za účelem dosažení rychlého přístupu k 3G multimediálním službám s vysokými požadavky na kvalitu poskytované služby, jako jsou video-streaming, video-hovor a konference. 

Siemens

Laboratoř UMTS (vlevo vedle stolu stojí Note B)


Vývoj předplacených služeb a přenositelnosti čísla  

Jedním z neméně významných a zajímavých projektů SDC je softwarové řešení, které umožňuje předplatiteli služeb měnit operátora bez nutnosti změny svého mobilního telefonního čísla.

Na základě znalosti relací v síti,  platformy inteligentní sítě IN (Inteligent Network) a komplexní databáze účastnických telefonních čísel  vzniklo řešení díky jehož výsledkům dnes tuto službu mohou využívají uživatelé mobilních telefonů v Norsku. Předmětem vývoje a testování jsou i softwarová řešení  pro předplacené služby jako je účtování a sběr dat účtování.

Gigaset  jako řešení pro čínský trh

Kolikrát jste se museli vracet, aby jste se přesvědčili, že jste zhasli nebo vypnuli některý z domácích spotřebičů?  S  tímto nešvarem se potýkají i v SDC, a proto se věnují řízení těchto spotřebičů na dálku.

Řízení lze realizovat buď mobilním nebo pevným telefonem. Do libovolného zařízení v domácnosti lze integrovat jednotku DECT a celý systém ovládat prostřednictvím Gigasetu, kde handset představuje ovládací jednotku a  základnová stanice tvoří rozhraní do telefonní sítě.

Nebo byste chtěli, aby vám pračka oznámila textovou zprávou, že právě ukončila prací  program? To považuje Siemens za blízkou a reálnou budoucnost, a proto v této oblasti spolupracuje i s výrobci domácí automatizace.

Siemens

Gigaset M46 Siemens

SDC si připsalo do rejstříku úspěšných projektů například i lokalizaci programového vybavení  Siemensu  M46, což  je první Gigaset  se zcela upraveným menu do čínštiny, pracující na technologií 2.4 GHz WDCT. 
 

   
Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

Huawei je i není vládcem největšího trhu, který se masivně propadá

Cenový rozdíl znamená i rozdíly ve zpracování: Nova 3 nemá záda z tak lesklého...

Čína je největším trhem se smartphony, v první polovině letošního roku ovšem zaznamenal v meziročním srovnání nemalý...

Čeští rodiče jsou pro plošný zákaz mobilů ve školách, ukazuje průzkum

Ilustrační snímek

Většina českých rodičů by uvítala plošný zákaz používání mobilů ve školách. Rozptylují prý od výuky, jsou zneužitelné...

Smartphonová válka přinese bláznivý říjen. Tyto novinky budou stát za to

Podoba Huawei Mate 20 Pro

Na rozdíl od předchozích let bude podzim bohatý na novinky. Na trhu panuje válka, a tak výrobci musí představovat nové...

Najdete na iDNES.cz