Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pod pokličkou Iambicu

aktualizováno 
Ve stínu velkých známých PalmOS kancelářských balíků doutná jedna časovaná bomba - jmenuje se Tiny Sheet 4.0 a FastWriter. Už podle prvních betaverzí je zřejmé, že Iambic software opravdu umí!

 

FastWriter

FastWriter bude zřejmě hlavním firemním DOC produktem. Po poněkud rozpačitém Iambic Readeru (který sice umí jako jeden z mála DOC programů i HTML včetně tabulek, ale jinak příliš neoslnil) koupil letos na jaře Iambic známý DOC editor MegaDoc a čekalo se, že bude pokračovat v jeho vývoji.

O to překvapivější je betaverze FastWriteru, který vůbec nepřebírá nic z charakteristického designu MegaDocu (bohaté ikony a ovládací prvky). Osobně se domnívám, že je to dobře, a že si Iambic uvědomil, že textový editor zaplácaný ikonami, táhly a jinými ovladači je sice velmi hezký, ale v podmínkách 160x160 rozlišení velmi špatně použitelný.

FastWriter přitom zachovává jednoduché ovládání ikonkami v dolní části displeje, ty však jsou velikostně optimalizované, neruší text a nezabírají podstatnou část obrazovky. Ve FastWriteru naleznete všechny důležité vymoženosti nové generace DOC editorů, samozřejmostí je i desktop conduit pro přímou synchronizaci vašich dokumentů s velkým počítačem.

TinySheet 4.0

Betaverze TinySheetu zatím sama o sobě příliš významný upgrade nepřináší (pár nových funkcí, optimalizované hledání). Přináší však (dalo by se napsat "konečně") grafy - přiložený TinyChart je bezesporu v současné době nejlepším editorem grafů v PalmOS spreadsheetech (lepší jsem neviděl ani na PocketPC počítačích).

K dispozici bude ohromná škála grafů, včetně jejich 3D variant, grafy se úžasně rychle vykreslují (nemusíte čekat půl minuty na koláčový graf, jako u konkurence). Zde Iambic přišel sice pozdě (MiniCalc i QuickSheet již mají grafy dávno), ale jeho grafy jsou bezkonkurenčně nejlepší.

Zdá se, že kancelářské balíčky dostanou příchodem nových dvou produktů Iambicu těžkou konkurenci. Bude pochopitelně záležet na ceně produktů a na "upgradové" politice (Iambic v minulosti při upgrade TinySheetu požadoval i od registrovaných uživatelů další poplatek).

Zájemci o preview těchto nových programů naleznou bližší informace i betaverze programů v diskusní skupině na Yahoo.Témata: design, software

Nejčtenější

Tak bude vypadat letošní nejlevnější iPhone, zepředu připomíná desítku

Render chystaného LCD iPhonu s 6,1palcovým panelem ve společnosti menšího...

Uvedení nových iPhonů se blíží, jejich oficiální odhalení proběhne už za dva měsíce. Víme, že budou tři a alespoň z...

Blesková krádež. Zloději za 30 sekund vybílili obchod Applu

Blesková krádež v kalifornském Apple Storu

Skupina mužů za méně než minutu vykradla před očima zákazníků i personálu obchod Apple Store v kalifornském Fresnu....Xiaomi pokračuje v dumpingových akcích. Redmi S2 bude za 300 korun

Nová prodejna mobilů v Olomouci přilákala stovky lidí

Agresivní marketing čínské značky v Česku pokračuje. Xiaomi otevírá třetí obchod a tradičně první den nabízí produkty s...

Novinka za 975 korun nahradí smartphone a nepotřebuje dotykový displej

JioPhone 2

Obyčejné mobily nejsou mrtvé. Právě naopak. Jestliže prodeje smartphonů stagnují, nebo na některých trzích dokonce...

Nový supersmartphone vysune kameru a nahrává uživatele bez jeho vědomí

Vivo NEX

V rámci právě skončeného mistrovství světa ve fotbalu byla hrací plocha obklopena panely s reklamami na nový čínský...

Další z rubriky

Za 23 korun vám aplikace fotku z iPhonu ukáže až za tři dny

Netradiční fotoaplikace Gudak vás donutí nad fotkami zase přemýšlet

Vnímání fotografie se za posledních pár let výrazně změnilo. Díky záznamovým médiím již totiž nemusíme přemýšlet nad...

Sem chodí smartphony umřít. Aplikaci lze použít jen s vybitou baterií

Die With Me

Aplikace s názvem Umři se mnou má velmi neobvyklé omezení. Nemůžete ji zapnout, pokud máte telefon nabitý víc než na...

Google loni zlikvidoval 700 tisíc aplikací

Mobilní aplikace

Z aplikačního obchodu Google Play bylo loni odstraněno 700 tisíc aplikací, většina zmizela prakticky ihned po umístění...

Najdete na iDNES.cz