Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pocket PC 2002 - co přináší ?

  9:50aktualizováno  9:50
O příchodu nového Pocket PC 2002 na naše PDA jsme již obecně informovali. Co však konkrétně nového přináší tento software pro uživatele? Přečtěte si naše malé preview.

 

Co je vidět

Předělaný design

PocketPC 2002 používá nové ikony a technologii ClearType, které by měly zvýšit rozlišovací schopnosti displeje. Podpora funkce "Tap-and-Hold" k lepšímu ovládání a k vizuálnímu potvrzení prováděné operace.

Nová obrazovka TODAY

O důležitosti TODAY obrazovky pro uživatele WinCE netřeba jistě dlouho přesvědčovat (svědčí o tom třeba řada doplňkových programů). Microsoft nyní nabízí uživatelům možnost obrazovku přizpůsobit bez nutnosti dokupovat další aplikace - k dispozici jsou skiny (můžete si vytvářet svoje vlastní, včetně barevných schémat). Můžete si zde rovněž zvolit analogové či digitální hodiny.

Poznámky jako bubliny

Nám - odkojencům Rychlých šípů a jiných komiksů netřeba systém zdlouha vysvětlovat. Objeví se hláška/menu v oválu, jehož hrot ukazuje k aplikaci, která jej vyvolala (e-mail, diář apod.). Jednoduché a účinné.

Vylepšení vkládání znaků

Vkládané znaky by měly být snímány rychleji a s větší přesností. Nový systém nabízí větší podporu levákům. Pocket PC 2002 nabídne také úlevu všem, kdo "přecházejí z jiné platformy" - ploška pro vkládání znaků se vám změní v obdobu Graffiti plošky v PalmOS.

 

Změny v základních aplikacích a programech

Pocket Outlook

Důležitá je podpora dalších vlastních složek. Poštu lze odkontrolovat spellerem. Systém podporuje HTML e-maily a základní formáty příloh, které automaticky konvertuje. Naleznete zde šablony pro nejčastější odpovědi. Jako přílohu lze nyní odeslat i hlasovou zprávu.

U kontaktů je nové zobrazení dle skupin podle firem. V kalendáři se snadněji naviguje pomocí nových ikon.

Pocket Internet Explorer

Podpora odlišnými typy stránek (HTML, Wap atd.). Optimalizace dat individuálním nastavením downloadu u zvuků, grafiky a jiných souborů. Nový správce souborů ke stahování.

Pocket Word a Excel

Naleznete zde nově speller a počítadlo slov. Excel má nové kontextové menu (přes funkci Tap-and-Hold) - obdoba pravého tlačítka myši v desktopu.

Media Player

Můžeme personalizovat obrazovku pomocí skinů. Lze si nastavovat oblíbené položky pro oblíbené zdroje. Přehrávání lze ovládat hardwarovými tlačítky i na pozadí.

MS Reader

Vylepšená navigace, předělaný design.

 

Vylepšené zabezpečení dat

Dvouúrovňové zabezpečení. Nastavení vkládání hesla po určitém čase. Systém umožňuje snadný vývoj a aplikaci antivirových programů.

 

Firemní aplikace

Podpora technologie VPN (Virtual Private Network) k přístupu do firemní sítě z rozdílných připojení (ISP, veřejné bezdrátové LAN apod.). Surfování po síti pomocí File Exploreru. Technologie AutoProxy Settings. Podpora Terminal Server Client, včetně tlačítek pro navigaci po větší obrazovce.

Aplikace MSN Messenger

Snadný Chat na PocketPC počítači. Spojení více uživatelů. Podpora šablon pro nejčastější výrazy. Ochrana soukromí.

Vylepšený "beaming" a synchronizace

Lze se nyní propojit s jinými zařízeními, telefony, PC či jinými PDA (PalmOS). Pomocí Desktopu lze nyní surfovat na PDA po internetu (prostřednictvím PC), číst e-maily, posílat a přijímat zprávy MSN. Můžete si nahrát soubory pro pozdější off-line čtení. Informace o probíhající synchronizaci lze nyní sledovat přímo na obrazovce PDA.

 

Zdroj informací :
Microsoft Pocket PC 2002 Tour
Nejčtenější

Nový „levný“ iPhone má být hit. Prodat se ho má 100 milionů

Trojice iPhonů pro rok 2018

Apple chystá na letošní rok tři nové iPhony. Jedním z nich má být levnější model, který nebude mít OLED displej. A...

Nepoužívejte smartphony Huawei a ZTE, varují Američany FBI, CIA i NSA

Huawei Mate 10 Pro bude v USA k dostání u BestBuy

Huawei chtěl letos vzít útokem Spojené státy, a to s pomocí tamních klíčových operátorů. Z možné dohody však nakonec...Vodafone extrémně vylepšuje rodinné tarify. Zadarmo přidává 8 GB a VDSL

Vodafone (ilustrační fotografie)

Není obvyklé, aby operátor výrazně vylepšil tarif a nesáhl na cenu. V případě inovovaných rodinných tarifů Red+ tomu...

Teď přijde řada na naše peníze. V Číně totiž končí zlaté časy

Xiaomi Mi 6

Čínský trh s chytrými telefony je největší na světě, ale loni se podle všeho dostal do potíží. Po letech růstu přišel...

Lidé si stěžovali na špatný signál. Rušil ho těžař bitcoinů

(Ilustrační snímek)

Newyorští zákazníci amerického operátora T-Mobile si stěžovali na znatelný šum během telefonních hovorů. Ukázalo se, že...

Další z rubriky

S těmito aplikacemi se o dovolené neztratíte. Najdou let i levný hotel

Ilustrační snímek

Místo slovníku, mapy a průvodce už řada lidí vyráží na dovolenou na neznámé místo jen se svým telefonem. V mnoha...

Záchranku volejte přes aplikaci. Pomoc je rychlejší než při volání na 155

Simulovaná dopravní nehoda jako praktická ukázka fungování mobilní aplikace...

„Záchranná služba, tísňová linka, dobrý den,“ ohlašuje se operátorka volajícímu, který se stal svědkem dopravní nehody....

Na dovolené se můžete seznámit i nespálit

Ilustrační snímek

Na dovolenou si bereme kde co, ovšem počítač/notebook často zůstává doma. Ten je na jedné straně prostředkem k...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz