Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plucker pro mírně pokročilé

aktualizováno 
V dnešním pokračování se pokusím poodhalit trošku spletité záhady kolem možností konfigurace Pluckera. Pokud máte chuť si něco vyzkoušet, určitě nebudete zklamáni!

Pár slov úvodem

Jistě všichni znáte AvantGo. Tento excelentní off-line prohlížeč www stránek byl asi první a určitě je nejznámější. Měl a má i několik konkurentů, a dokonce už stačil za dobu své existence i nějaké konkurenty zahubit. A právě Plucker je jednou z možných náhrad. V celkem třech dílech (viz související odkazy na konci článku) už jsme se na Palmare mohli podívat na způsob a styl práce s ním.
 
V jednom z dílů jsme se věnovali také konfiguračnímu souboru plucker.ini (teď i nadále se budeme zabývat verzí Pluckera pro Windows). V tomto souboru se nastavují parametry činnosti samotného Pluckera - nastavení konverze obrázků, použitý způsob komprese souborů a třeba i údaje pro přístup přes firewall. Kromě toho ale může konfigurační soubor obsahovat i nastavení jednotlivých stahovaných www kanálů - a to je tématem dnešního pokračování ultra-super-mega recenze Pluckera.

Nesnesitelná lehkost konfigurace

Jestli jste někdy viděli základní obrazovku AvantGo, víte, že na ní jsou pěkně za sebou seřazeny jednotlivé stahované kanály. Na Pluckerovi lze dosáhnout stejného efektu, ale zakládat pro každý kanál přes menu Programy / Plucker / ... novou databázi je trošku nepraktické. Jednak se založí nový adresář, jednak stejně musíte upravovat textový soubor... a navíc nemáte jednoduchou možnost jak si "schovat konfiguraci". Bylo by totiž třeba zazálohovat několik adresářů...
Alternativní řešení je přitom prosté - v hlavním konfiguračním souboru plucker.ini vytvořit pro každý kanál jednu sekci a pak... pak uvidíte :-)

Jednu zechci, prosím

[palmknihy]
home_url    = http://www.palmknihy.cz/avantgo.php?cz=win
home_maxdepth  = 2
home_stayonhost = true
home_staybelow = 
doc_name    = Palmknihy
doc_file    = pl-palmknihy
category    = Life
 
Tak takhle to vypadá v reálu.
Všechny položky jsou vysvětleny v jedné z předchozích částí recenze Pluckera, takže jen velmi stručně (v pořadí, v jakém jsou zde uvedeny): adresa kanálu, maximální úroveň vnoření při stahování, jestli se mohou stahovat i odkazy mimo www server / mimo udaný adresář, název kanálu v seznamu Pluckera, název souboru pro instalaci, kategorie kanálu.
Samozřejmě do sekce kanálu můžete uvést i jiné parametry, které se liší od nastavení v hlavní sekci INI souboru.

Stáhněte si, prosím...

Jak dostat takovouto sekci (resp. jí popsaný kanál) do Pluckera?
Velmi jednoduše, vykonáním tohoto příkazu na příkazové řádce Windows:
 
plucker-build -v -s palmknihy
 
Posledním parametrem je název sekce z INI souboru. Viďte že to není těžké?
Musíte mít ale nastavenu proměnnou PLUCKERHOME na adresář, kde máte nainstalován Plucker ve Windows. Já ji mám nastavenu takto (viz později soubor PLUCKER.BAT):
 
PLUCKERHOME=D:\MyApps\Plucker
 
Výhodou tohoto přístupu oproti "klikacímu" řešení je např. i to, že si můžete stahovat automaticky Vámi požadované kanály nezávisle na synchronizaci a ta pak probíhá svižněji, než u AvantGo. Já sám mám vytvořen jeden dávkový soubor, který se mi spouští každou hodinu mezi 14 a 18 hodinou - tedy pokud mám zapnutý počítač (takto si stahuji kanály v práci ve Windows).
Také po reinstalaci Pluckera třeba na nový počítač stačí upravit jediný soubor (ano, plucker.ini) a je vymalováno.

Přílohy

Jak je u mně dobrým zvykem, nabízím Vám ke stažení svou vlastní konfiguraci - ta je vyzkoušená a měla by bez problémů fungovat i Vám. Zde je ZIP archiv.
Soubor PLUCKER.BAT mám v nějakém pracovním adresáři, vytvořeném právě jenom pro tento účel. Samozřejmě musíte nahradit všechny zde zmíněné adresáře svými vlastními - jde o domovský adresář Pluckera a adresář pro instalaci souborů do Palmu.
Soubor PLUCKER.INI se nachází v hlavním adresáři Pluckera a je třeba jej upravit s ohledem na Vaše potřeby. Toto zde je jenom příklad!
Soubor PLUCKER.REG donutí po pouhém nakopírování vytvořených kanálů program HotSync k jejich synchronizaci. Zde musíte zapátrat v registry (netroufáte-li si, požádejte někoho, kdo se vyzná) a nahradit výraz Install30806 tím, co najdete na stejném místě na Vašem počítači.
POZOR! Při neopatrné manipulaci v registry můžete svým Windows pořádně hnout žlučí. Buďte velmi opatrní!
Pro provedení příkazu začínajícího regedit... budete ve Windows NT a Windows 2000 potřebovat příslušná oprávnění - viz manuál k Windows :-)))

Závěr

Doufám, že se Vám s tímto návodem podaří ještě lépe využít všech možností Pluckera k Vaší plné spokojenosti.
 
Autor:


Témata: Manuál

Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

To si ještě nikdo nedovolil, nejlepší iPhone je za neuvěřitelnou sumu

iPhone XS/XS Max

S nadsázkou, na nejlepší provedení nových iPhonů X bude potřeba hypotéka. Apple nový top model XS Max s 512 GB paměti ...Apple má tři nové iPhony. Podporují dvě SIM, ale v Česku to nefunguje

iPhone XS/XS Max

Apple letos představil tři nové iPhony, které navazují na loňský model X. Úplně nových smartphonů od Applu se ovšem...

Takto vypadá boj o zákazníky: pětkrát více dat a úhrada smluvní pokuty

Slovenský operátor O2 navýšil základní data u vybraných tarifů

Od revoluce v roce 2013 zažívá český mobilní trh spíše menší otřesy, zákazníci operátorů toužící po neomezeném tarifu s...

T-Mobile přidává k tarifům data navíc. Na prodejně ovšem nepochodíte

T- Mobile.

Není pochyb, že se boj o zákazníky z hlasových služeb přesunul do oblasti mobilních dat. Potvrzuje to i aktuální akční...

Další z rubriky

K používání aplikace WhatsApp vám nově musí být minimálně 16 let

Whatsapp bude umět zpětně vymazat odeslané zprávy

Chatovací služba WhatsApp mění podmínky používání v Evropské unii. Nově začíná platit, že pro používání služby vám musí...

Bez reklamy ani ránu. Bude už i na Facebook Messengeru v mobilu

Mobilní Messenger projde změnou, k nelibosti uživatelů v něm budou cílené...

Oblíbený mobilní kecálek se brzy promění. Facebook totiž do Messengeru po úspěšném testování implementuje cílené...

Na aplikace alternativních taxi útočí virus. Pase po údajích ke kartám

Virus pro Android

Uživatelé mobilních aplikací alternativních taxi včetně aplikace Uber by měli být obezřetní. Ohrožuje je totiž nový...

Najdete na iDNES.cz