PHM Pocket PC PowerToys - na co tvůrci systému zapomněli...

aktualizováno 
Tweakovací nástroje a různé doplňkové utility jsou známé nejen z operačního systému MS Windows. To, na co autoři operačních systémů zapomněli a co se většinou hodí i pro běžnou práci najdete v různých "powertoys" utilitách třetích výrobců. Pro Windows CE existuje velmi mnoho prográmků tohoto typu, ale jen velmi málo z nich patří mezi freeware a nabízí navíc tak rozsáhlou paletu funkcí jako PHM Pocket PC PowerToys.

Upravit si různá skrytá nastavení operačního systému může být velmi užitečné. U MS Windows lze k tomuto účelu přímo použít nějaký vhodný editor registrů, všechny tweaky si ale samozřejmě musíte pamatovat a vědět, co a kde přesně přidat, změnit či upravit. Editor registrů existuje i pro operační systém Windows CE a práce s ním je prakticky stejná (a tedy stejně nepohodlná) jako s jeho bráškou pro MS Windows. Protože struktura registrů Windows CE je ale výrazně jednodušší než struktura registrů MS Windows, poměrně rychle se objevily různé tweakovací nástroje umožňující upravit registry pouhým kliknutím na tlačítko nebo zatržením požadované volby. Stejně užitečné jsou různé doplňkové utility, které rovněž usnadňují práci s operačním systémem a přináší nové funkce, na které autoři Windows CE zapomněli nebo se jim zjevně nezdáli příliš důležité.

Většina nejrůznějších "powertoys" utilit pro Windows CE bohužel patří mezi shareware nebo všeobecně mezi komerční aplikace. Neplatí to ovšem o freewarovém souboru utilit PHM Pocket PC PowerToys, jejíchž první oficiální verze 0.1 nabízí slušnou řádku různých pracovních nástrojů a utilit.
Celkem sedmnáct prográmků obsahuje či nabízí následující funkce:

PHM Suspend PowerToy
Jediným úkolem této kraťoučkého prográmku je vypnout kapesní počítač stejně, jako při stisku hardwarového tlačítka power. Aplikace může být přilinkovaná k různým pracovním nástrojům a pokud to náhodu potřebujete, můžete ji namapovat i k dalším hardwarovým tlačítkům Pocket PC.
PHM Reset PowerToy
Druhá krátká utilitka umí restartovat Pocket PC. Jedná se o warm reset, takže o data uložená v paměti přístroje rozhodně nepřijdete. Utilitka má pro jistotu dialog na potvrzení resetu, ale lze ji spustit i z příkazového řádku bez nutnosti cokoliv potvrzovat.
PHM Today PowerToy
Úkolem další šikovné utilitky je jediná funkce, kterou je návrat na obrazovku Today. Pokud z nějakého důvodu nelze použít hardwarové tlačítko pro Today ani žádný taskmanager typu WisBar, můžete si Today PowerToy namapovat na libovolné dostupné hardwarové tlačítko nebo ho používat v rámci vlastních programů.
PHM Alt-Tab PowerToy
Přepínání aplikací na Pocket PC nemusí být s vhodným taskmanagerem žádný problém, stejně jako při použití této velmi užitečné utility. Alt-Tab PowerToy můžete totiž opět namapovat na hardwarová tlačítka Pocket PC a pomocí nich pak přepínat mezi spuštěnými aplikacemi.
PHM Alt-F4 PowerToy
Další doplněk pro správu tasků umí tasky ukončovat podobně jako kombinace kláves Alt-F4 u MS Windows. Today screen na Pocket PC ukončit nelze a na této obrazovce funguje Alt-F4 PowerToy stejně jako suspend mód.
PHMShell32.dll PowerToy
Externí DLL knihovna musí být umístěna v adresáři "\Windows". Knihovna obsahuje sadu ikon analogických k různým systémovým ikonám MS Windows a také jejich přiřazení k libovolnému adresáři.
PHM Shortcuts PowerToy
Utilitka na tvorbu zástupců adresářů může u starších Pocket PC 2000 sloužit jako náhrada za stejnou funkci Pocket Exploreru u Pocket CP 2002.
PHM My Documents PowerToy
My Documents PowerToy kombinuje soubory z interní paměti Pocket PC a paměťových karet a umožňuje jejich centrální správu.
PHM Fonts applet PowerToy
Výpis všech nainstalovaných fontů ve Windows CE má na starost samostatný ovládací panel Fonts.
PHM Databases applet PowerToy
Další ovládací panel zobrazuje všechny "systémové" databáze, které tak můžete mazat dle potřeby.
PHM Run PowerToy
Utilitka umožňuje spouštět přímo z desktopu libovolné aplikace (včetně jejich případných parametrů) zadáním jejich názvu podobně jako stejnojmenný prográmek v MS Windows.
PHM Character Map SIP PowerToy
Mapa znaků je jednou z nepostradatelných utilit, na kterou se Microsoft ve Windows CE jednoduše vykašlal a můžete s její pomocí rychle zadávat nejrůznější znaky ze softwarové klávesnice běžně nedostupné.
PHM Notepad PowerToy
Jednoduchý textový editor funguje jako zápisník a umí načítat, editovat a ukládat ANSI a UNICODE (little endian/big endian a UTF-8) textové soubory.
PHM AutoPlay PowerToy
AutoPlay PowerToy umí automaticky spustit vybranou aplikaci po připojení externího zařízení nebo jeho opětovném povolení. Lze tak například spustit Pocket Explorer po vložení paměťové karty, webový browser po vložení síťové karty, Connection Manager po připojení modemu apod.
PHM Clipboard Pane SIP PowerToy
Jednoduchý manager Clipboardu pro Pocket PC (pro copy/cut/paste funkce u textu) je další věcí, kterou Microsoft nepovažoval za nutnou.
PHM Ext. Keyboard SIP PowerToy
Externí klávesnice je prázdný vstupní panel urychlující práci s Pocket PC s připojenou externí klávesnici nepoužívající žádný svůj vlastní (speciální) ovladač.
PHM Screensaver PowerToy
Screensaver jednoduše vypne displej Pocket PC bez aktivace suspend módu, což se hodí například chcete-li šetřit baterie, ale nechcete přitom Pocket PC rovnou vypnout (stahování dlouhých souborů z internetu, přehrávání hudby apod.).

Autor:


Nejčtenější

Huawei Mate 20 Pro může být nový král smartphonů. Nechybí mu vůbec nic

Huawei Mate20 Pro

Špičkový Huawei Mate 20 Pro se stal jedním z nejvybavenějších smartphonů na trhu. Jak jsme si mohli již krátce...

Ostuda Androidu trvá, jen jediný smartphone na trhu má nejnovější verzi

Android 9.0 DP4 (Beta 4) na Nokii 7 Plus

Nokia 7 Plus je v podstatě prvním u nás běžně dostupným smartphonem, který dostal oficiální aktualizaci na nový Android...Na českém trhu se objeví nová značka smartphonů, budou líbivé a levné

Smartphone UMIDIGI Z2

Na český trh zavítá nová značka UMIDIGI, která nabídne hned tři levnější smartphony. Budou mít zajímavou výbavu i...

Nedívejte se na zabavené iPhony, zablokují se, radí odborníci policistům

iPhone XS Max

Podle instrukcí forenzní firmy Elcomsoft pro americkou policii je vhodné, aby se policisté nedívali zpříma na nové...

Už žádné výřezy. Samsung všechno potřebné schová pod displej mobilu

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S10?

Výřez displeje je naprosto dominantní trend smartphonů posledního roku, ovšem největší výrobce, Samsung, mu stále...

Další z rubriky

Online randění pozastaveno. Facebook nechtěně odstřihl uživatele od Tinderu

Aplikace Tinder

Změna bezpečnostních nastavení Facebooku v reakci na nedávné skandály s úniky dat má celkem závažný důsledek pro ty,...

Aplikace ukazovala otravující čísla. Data kradl antivir přímo z mobilů

Škodlivý kód Cooligan napadá zařízení s Androidem 4 a 5

Zajímavý model vymyslelo studio DU. Jedna jejich android aplikace ukazovala, kdo volá, včetně obtěžujících čísel...

Tyto aplikace vám řeknou vše o počasí. Vyberte si pro vás tu pravou

Ilustrační snímek

Nástroje, které vám pomohou zjistit, jaké bude počasí, jsou v mobilu mnohdy neocenitelným pomocníkem. Vybrali jsme ty...

Vyhrajte balíček s mlékem Nutrilon. Stačí se podělit o svou mateřskou zkušenost
Vyhrajte balíček s mlékem Nutrilon. Stačí se podělit o svou mateřskou zkušenost

„To já svým dětem dělat rozhodně nebudu!" Poznáváte se? Tak se nám na toto téma rozepište v deníčku a 5 z vás odměníme balíčkem Nutrilonu s dalšími dárky podle vlastního výběru.Najdete na iDNES.cz